کد خبر: ۶۲۴۵۸۸۰
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد؛

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت:کسی نمی تواند به بهانه تنهایی، تعداد زیاد دشمن، تجهیزات گسترده و پیشرفته تسلیم دشمن شودعاشورا به ما می گوید تسلیم شدنی وجود ندارد و نباید زیر بار ذلت زندگی کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ سردار اکبر فتوحی فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت:عاشورا تمام بهانه ها را از ما گرفته است کسی نمی تواند به بهانه تنهایی، تعداد زیاد دشمن، تجهیزات گسترده و پیشرفته تسلیم دشمن شودعاشورا به ما می گوید تسلیم شدنی وجود ندارد و نباید زیر بار ذلت زندگی کرد.

سردار فتوحی پیش از ظهر امروز در نشست خبری هفته دفاع مقدس بیان داشت: تلاش شده تا ویژه برنامه هایی که امسال ازسوی سپاه الغدیر استان یزد، نیروهای نظامی و انتظامی در یزد و شهرستان های استان برگزار می شود تداعی کننده پیوند دفاع مقدس با قیام عاشورا باشد چرا که آنچه که در این 8 سال شاهد بودیم جلوه هایی از قیام عاشورا بود.

وی ایثار در راه عقیده و اطاعت پذیری از ولی زمان را دو وجه اشتراک و پیوند میان قیام عاشورا و دفاع مقدس دانست و افزود: امام حسین(ع) و یاران آن حضرت در روز عاشورا برای حفظ اسلام و قرآن جان خود را فدا کردند و در دفاع مقدس نیز شهدای ما برای حفظ اسلام و انقلاب قیام کردند. همچنین امام خمینی(ره) با اقتدا به امام حسین(ع) جنگ را مدیریت کردند و مردم ایران نیز برای حفظ دین گرد ایشان جمع شدند.

وی  از برگزاری 400 برنامه شاخص به مناسبت هفته دفاع مقدس در سرتاسر استان یزد خبر داد.

سردار فتوحی اضافه کرد: رزمندگان ما در 8 سال دفاع مقدس همه چیز را در آینه عاشورا دیدند و در راه مبارزه هراسی به دل راه ندادند.

وی با اشاره به برنامه های فرهنگی تدارک دیده شده برای هفته دفاع مقدس عنوان کرد: برنامه های امسال هفته دفاع مقدس با محوریت نقش رزمندگان، مدیریت حضرت امام خمینی(ره)، مقاومت آزادگان و صبوری مردم در پشت جبهه ها برگزار خواهد شد.

فتوحی اظهار کرد: برگزاری نمایش رزمی از عملیات الی بیت المقدس به مدت هشت شب یکی از ویژه برنامه های امسال هفته دفاع مقدس در یزد است. در این برنامه سه برش از تاریخ شامل قیام عاشورا، وقایع سال 60 و نمایش جنایات منافقین و همچنین عملیات الی بیت المقدس به نمایش گذاشته می شود.

سردار فتوحی افزود: امسال 400 ویژه برنامه شاخص در هفته دفاع مقدساز سوی نیروهای نظامی و انتظامی برگزار می شود که رژه نیروهای مسلح، غبارروبی قبور شهدا و برگزاری نشست های بصیرتی از مهمترین این برنامه هاست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ثمرات 8 سال دفاع مقدس گفت: در حال حاضر به برکت خون شهدا و اطاعت از رهبری به مرحله ای رسیده ایم که آمریکا و هم پیمانانش علی رغم تمامی قدرت سیاسی، نظامی، اقتصادی و جنگ روانی قدرت میدان داری در منطقه را ندارند و به اعتراف خودشان بعد از انقلاب هر کجا که وارد شده اند هزینه و تلفات بسیاری متحمل شده اند.

فتوحی عنوان کرد: امروز بسیج به یک اصل تبدیل شده و همه ملت های آزاده دنیا دریافته اند برای بقای هر حکومتی نیاز به حضور مردم در تمامی عرصه ها است. نمونه این نگرش را می توان در بسیج نیروهای مردمی در عراق، سوریه و یمن مشاهده کرد.

وی تصریح کرد: برخلاف تبلیغات شیطنت آمیز دشمنان جوانان ما مانند زمان دفاع مقدس در صحنه هستند و اگر در آن زمان تنها 5 گردان رزمی آماده عملیات در استان داشتیم اکنون 13 گردان امام حسین(ع) در استان یزد تشکیل شده است.

انتهای پیام/ی

8 سال دفاع مقدس جلوه هایی از قیام عاشورا 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر