کد خبر: ۶۲۴۶۶۹۱
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۸

رئیس اداره پارک ملی دز از شناسایی و دستگیری عاملان آزار و اذیت گونه در حال انقراض گوزن زرد ایرانی در خوزستان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، رضا قپانچی پور، رئیس اداره پارک ملی دز بیان داشت: در پی انتشار و گزارش فیلمی در شبکه‌های مجازی مبنی بر آزار و اذیت گونه در حال انقراض گوزن زرد ایرانی گرفتار در کانال آب، مأموران یگان اداره پارک ملی دز سریعاً نسبت به انجام تحقیقات و شناسایی افراد مشارکت کننده در این عمل ناشایست اقدام کردند.

وی اظهار کرد: مأموران یگان حفاظت پارک ضمن شناسایی محل وقوع حادثه، مشخص کردند که گوزن مورد نظر یکی از 3 گونه رهاسازی شده در سال گذشته در جنگل‌های پارک ملی دز بوده که به علت نامعلومی از جنگل خارج و به سمت زمین‌های کشاورزی شرکت کشت و صنعت کارون شهرستان شوشتر آمده است.

قپانچی اذعان داشت: این گوزن بعد از ورود به کانال آب نتوانسته از آنجا خارج شود و پس از رؤیت آن توسط این افراد، متأسفانه به دلیل آگاهی نداشتن و ندادن آموزش‌های لازم در نحوه برخورد و رویارویی با این گونه مهم جهانی به طرز نادرستی اقدام به خروج آن از کانال آب می ‌کنند.

رئیس اداره پارک ملی دز تصریح کرد: با پیگیری‌ها و تلاش شبانه‌روزی محیط بانان این اداره، 4 نفر از افرادی که در فیلم حضور داشتند، شناسایی و ضمن بازجویی از آن ها و شاهدان عینی در محل مشخص شد، گوزن مذکور خوشبختانه بعد از خروج از کانال آب رها شده است.

وی افزود: هر 4 نفر بعد از انجام بازجویی مقدماتی برای سیر مراحل قانونی و اطمینان کامل از سلامت گونه گوزن زرد به مراجع قضایی به منظور انجام تحقیقات تکمیلی تحویل داده شدند.

این مقام مسئول اظهار داشت: در بازجویی‌های انجام شده، میانگین سنی افراد دستگیر شده، حدود ۱۵ سال بوده که به علت عدم آموزش و آگاهی در نحوه برخورد با حیوانات عامل به وجود آمدن این رفتار ناشایست شده‌اند.

انتهای پیام/گ

دستگیری عاملان آزار گوزن زرد ایرانی در خوزستان

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر