کد خبر: ۶۲۴۸۰۷۷
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۷
یادداشت؛

آنچه مسلم است داعش و تفکر تکفیری از طرح های شیطان بزرگ بود وگرنه هیچ یک ازمذاهب اسلامی ،سازگاری با خشونت تکفیری ها ندارند وهمه برائت جسته و می جویند .

جدایی طلبی بعد تکفیربه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، حالا که نسخه داعش وگروه های تکفیری درحال پیچیدن است ،نسخه جدید تری در حال تجویز است و آن تجزیه طلبی است . داستان همه پرسی کردستان عراق از همین نسخه است تضعیف حکومت مرکزی بهانه و وسوسه این کاراست .

درجنوب شرق گروهکی که با تکفیر در پی جذب بود این روز ها شعار جمع شدن سکولارها و ومذهبی را می دهد.گویا متوجه خالی برگشتن بشقاب ها وقاشق ها از درب بهشت شده اند و این بار می خواهند با بستن دستمالی به اسم پرچم به جلیقه ها ، افرادی را فریب دهند وجذب کنند.

البته طبق معمول رسانه های غربی خوراک فکری تجزیه طلبی را تامین می کنند این دلسوزان جهان اسلام ! انگار فراموش کرده اند که چه کسانی این مرزها و این نقشه جغرافیایی را برای منطقه طراحی کردند. بنابراستدلال تمام اندیشمندان این طراحی دلسوزان غربی برای مرزهای اسلامی در گذشته برای ایجاد اختلاف و درگیری های امروز بوده است.

ازطرفی دیگر این سوال برای مدعیان دموکراسی مطرح است که چرا خودشان درپی استقلال ایالت ها واقلیت های خود نیستند .چرا کانادا ،انگلیس، امریکا اجازه تجزیه طلبی در کشور خود را نمی دهند.

چرا خود امریکا باوجود اینکه ذی حق ترین ومناسب ترین کشور برای استقلال ایالت های مختلف است ، اجازه استقلال طلبی نمی دهد و تاکید برمتحد بودنش دارد . چرا جدایی طلبی برای جهان اسلام یک حق مدنی تلقی می شود ولی در ایالات متحده امریکا مغایر با امنیت ومصلحت ملی است .

اتفاقا برعکس نسخه غربی امریکایی ، نسخه فکری و عقیدتی جهان اسلام که سفارش پیامبرشان است ، نسخه اتحاد ،پیوستن ، یکی شدن وبزرگ شدن است نه تجزیه وکوچک شدن .

احمدملاشاهی

انتهای پیام/ع

جدایی طلبی بعد تکفیر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر