کد خبر: ۶۲۵۱۳۴۳
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۴
۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۴
کد خبر : ۶۲۵۱۳۴۳

قاتلان امام حسین (ع) و یاران ایشان پس از واقعه کربلا دچار سخت‌ترین بلاها شدند و به سزای اعمالشان رسیدند.

سرنوشت شوم قاتلان امام حسین (ع) پس از واقعه کربلابه گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ قاتلان امام حسین (ع) و یاران ایشان پس از واقعه کربلا دچار سخت‌ترین بلاها شدند و تعدادی از آنان دچار بیماری‌های سخت شدند و به هلاکت رسیدند و عده‌ای نیز توسط خون خواهان امام حسین (ع) به سختی مجازات شدند و به سزای اعمال خود رسیدند که در ادامه نقش آنان در حادثه عاشورا و نحوه سرنوشت آن ها را در این گزارش بخوانید.

 

یزید بن معاویه

از نظر تاريخ، خصوصاً تاريخ تشيع، مسلّم است كه عامل اصلی شهادت امام حسين (ع) و يارانش، يزيد بن معاويه بوده است. او پس از اینکه سر بریده حضرت را نزدش آوردند با چوب به دندان‌های مبارک امام می‌زد. ماجرای هلاکت یزید به این شرح است که او روزی با سربازانش برای شکار به صحرا رفت و برای شکار آهویی به اصحابش گفت: «خودم به تنهایی برای شکار این آهو اقدام می‌کنم و کسی با من نیاید.» فرار آهو باعث شد که یزید از سربازانش دور شود و آنها هر چه به دنبال او گشتند، او را پیدا نکردند. یزید بن معاویه در صحرا به صحرانشینی برخورد کرد که از چاه آب می‌کشید. مقداری آب به یزید داد ولی بر او تعظیم و سلامی نکرد که یزید خشمگین شد و گفت: «اگر بدانی که من کیستم بیشتر من را احترام می‌کنی»، آن اعرابی گفت: «ای برادر تو کیستی؟»، که یزید در پاسخ گفت: «من امیرالمومنین یزید پسر معاویه هستم.» صحرانشین هنگامی که یزید بن معاویه را شناخت، خشمگین شد و شمیشر را به سمت یزید فرود آورد اما بر سر اسب اصابت کرد و اسب پا به فرار گذاشت و یزید آنقدر بر زمین کشیده شد که به هلاکت رسید.

 

عبیدالله بن زیاد

عبید الله زیاد عامل مهم قتل مسلم بن عقیل پیش از رسیدن امام حسین (ع) به کربلا و روانه کردن سپاهیان خود به سوی حضرت و به شهادت رساندن ایشان بود و پس از واقعه عاشورا، خاندان امام (ع) را به اسارت برد. عبیید الله پس از پیروزی لشکریان مختار، با سپاه خود به سوی آنان آمد، و سپاه مختار عقب نشینی کرد. مختار که اساساً در پی هلاک ابن زیاد و افراد دیگری بود که در واقعه کربلا دست داشتند، ابراهیم بن مالک اشتر را با سپاه برای مقابله با ابن زیاد فرستاد. ابراهیم که می‌خواست قبل از ورود ابن زیاد به سرزمین عراق، به وی برسد، در نزدیکی موصل به لشکر شام رسید. در جنگ شدیدی که میان عراقیان و شامیان آغاز شد، ابن زیاد شکست خورد (محرم ۶۷) و همراه با یارانش به قتل رسید. براساس روایتی از ابومخنف، ابراهیم بن اشتر خود در جنگ تن به تن، ابن زیاد را به قتل رسانده است.

 

عمر بن سعد

عمر بن سعد بن ابی وقّاص معروف به عمر سعد و ابن سعد ، فرمانده سپاه عبیدالله بن زیاد در واقعه کربلا بوده است. او با لشکر چهار هزار نفری به کربلا رفت و نخستین تیر را به سوی حسین (ع) و یارانش رها کرد و پس از شهادت امام حسین (ع) و یارانش دستور داد بر بدن آنان اسب بتازند. ابن سعد به حکومت ری نرسید و در سال ۶۶ ق به دست مختار ثقفی کشته شد. او از شخصیت‌های منفور نزد شیعیان بوده و در زیارت عاشورا لعن شده است.

ابن سعد به هنگام قیام سلیمان بن صُرَد خزاعی کوفی به خونخواهی از قاتلان امام حسین (ع) در سال 65 هجری قمری، از ترس کشته شدن به دست مردم، شب ها در دارالاماره می‌خوابید و یک سال بعد هنگامی که مختار بن ابی عبید ثقفی قیام کرد و بر کوفه مسلط شد همراه با محمد بن اشعث که او نیز از شرکت کنندگان اصلی جنگ کربلا بود، فرار کرد. اما بعد از شورش مردم کوفه بر ضد مختار، به کوفه بازگشت و با دیگر سران مخالف مختار، رهبری مردم را به دست گرفت، ولی با شکست کوفیان بار دیگر از کوفه گریخت و به سوی بصره رفت تا به مصعب بن زبیر پناهنده شود. مختار یکی از فرماندهان خود را به نام ابوقلوص شبامی به تعقیب آنان فرستاد. وی ابن سعد را دستگیر کرده به نزد مختار آورد و ابن سعد و پسرش حفص بن عمر بن سعد که او نیز در مجلس حاضر بود به دستور مختار کشته شدند. مختار پس از آتش زدن بدن آنان سرهای آن دو را برای محمد بن حنفیه به مدینه فرستاد. در روایت تاریخی دیگر آمده است که ابتدا مختار، ابن سعد را به شفاعت عبدالله ابن جَعده بن هُبیره مخزومی امان داد، زیرا خواهر مختار یا به قولی دختر مختار همسر عمر بن سعد بود؛ اما پس از اعتراض محمد بن حنفیه به مختار، وی به یکی از فرماندهان سپاه خویش دستور داد تا ابن سعد را در خانه‌اش دستگیر کرده سر از تنش برگیرد.

 

شمر بن ذی الجوشن

شمر یکی از منفورترین اشخاصی است که در جنگ با امام حسین (ع) شرکت داشته و از او به نفرت یاد می‌شود. در بسیاری از روایات، شمر را عامل به شهادت رساندن امام در گودال قتلگاه می‌دانند. هم چنین او پس از به شهادت رساندن امام حسین (ع) قصد حمله به امام سجاد (ع) داشته که عده ای مانع او می شوند. شمر نیز مانند بسیاری دیگر از عوامل دشمن در واقعه عاشورا، به فرمان مختار به هلاکت رسید. در پی قیام مختار ثقفی در سال ۶۶، شمر در جنگ علیه او شرکت کرد اما مختار وی و دیگر امرای اموی را در جنگ جَبّانة السَبیع (از محله‌های کوفه) شکست داد و شمر از کوفه گریخت. مختار جمعی را به همراه غلام خود به دنبال او فرستاد اما شمر غلام مختار را کشت و به قریه‌ای به نام کلتانیه (بین شوش و روستای صَیمره) رفت و نامه‌ای برای مُصعَب بن زبیر فرستاد که آماده جنگ با مختار بود، اما برخی از سپاهیان مختار، شمر را محاصره کردند و در حالی که یارانش گریخته بودند، او را کشتند و سرش را نزد مختار فرستادند و بدنش را پیش سگان انداختند، مختار نیز سر شمر را برای محمد بن حنفیه فرستاد.

 

محمد بن اشعث

محمد بن اشعث از عوامل دستگیری مسلم بن عقیل بود و در روز عاشورا انتساب امام حسین (ع) به پیامبر اکرم (ص) انکار کرد و به همین دلیل، مورد نفرین امام (ع) قرار گرفت. در برخی روایات آمده است که او در روز عاشورا با نیش عقربی به هلاکت رسید اما منابع قوی تر، خبر از هلاکت او در قیام مختار می‌دهند. محمد بن اشعث و دیگر قاتلان امام حسین (ع)، هنگامی که شنیدند مختار در جستجوی آنان است، گریختند و زمانی که از شورش اهالی کوفه باخبر شدند به کوفه برگشتند و فرماندهی این شورش را بر عهده گرفتند اما بعد از اینکه شورش شکست خورد، محمد بن اشعث به همراه شبث بن ربعی و دیگر قاتلان امام حسین (ع) به بصره گریختند و مصعب بن زبیر را به جنگ با مختار تحریک کردند. ابن اشعث سال ۶۷ق در جنگ مصعب با مختار کشته شد.

 

هانی بن ثبیت حضرمی

او قاتل عبدالله بن علی بن ابی طالب و جعفر بن علی بن ابی طالب معرفی شده است و در زیارت ناحیه مقدسه به عنوان قاتل این دو فرزند امام علی(ع) لعن شده است. هانی بن ثبیت در روز عاشورا به همراه رحیل بن خیثمه جعفی و جریر بن مسعود حضرمی کمان و لباس‌های امام را ربودند. او که به دستور ابن سعد بر پیکر مطهر امام حسین (ع) تاخته بود، سرانجام به دستور مختار در سال 66 هجری قمری کشته شد.

 

حرمله بن کاهل اسدی

حرمله در روز عاشورا از تیراندازان سپاه عمر بن سعد بود. او حضرت علی اصغر را با تیر سه شعبه به شهادت رساند که به همین دلیل از او با نفرت زیادی یاد می‌شود و در زیارت عاشورا مورد لعن قرار گرفته است. او هم چنین در شهادت حضرت اباالفضل العباس (ع) نیز نقش داشت و حامل سر مبارک ایشان به کوفه بود. حرمله در قیام مختار، دستگیر شد و به فرمان مختار بن ابوعبید ثقفی، دست و پایش را قطع کردند و سپس او را در آتش سوزاندند. منهال بن عمرو هنگامی که از سفر حج به کوفه برگشت و صحنه مرگ حرمله را از نزدیک مشاهده کرد، ماجرای ملاقاتش با امام سجاد (ع) و نفرین آن حضرت در حق حرمله را برای مختار تعریف کرد. مختار، از این که دعای امام سجاد (ع) به دست او تحقق یافته است، سجده شکر به جای آورد.

 

ابحر بن کعب

ابحر در واقعه عاشورا از سپاهیان عمر بن سعد بود. روز عاشورا هنگامی که لشکر دشمن، امام حسین (ع) را محاصره کرد، عبدالله بن حسن از خیمه بیرون آمد و خود را به عمویش رساند. ابحر بن کعب با شمشیر به امام حسین (ع) حمله کرد، عبدالله دستش را سپر آن حضرت کرد و بحر شمشیرش را فرود آورد و دست عبدالله را قطع کرد. در برخی روایات، غارت لباس امام حسین(ع) نیز به او نسبت داده شده است. امام حسین (ع) روز عاشورا جامه خود را پاره کرد تا کسی پس از شهادتش آن را از تنش بیرون نیاورد اما بحر بن کعب این لباس را غارت کرد. در برخی منابع آمده است که پس از واقعه عاشورا، دو دست بحر بن کعب، مبتلا به مرض شد. دستان او در زمستان آب (خونابه) می‌داد و در تابستان مانند چوب خشک می‌شد و پاهای او فلج شد.

 

عبدالله بن ابی حصین

عبدالله بن ابی حصین، در واقعه کربلا از لشکریان عمر بن سعد و در گروه عمرو بن حجاج بود که آب را بر روی امام حسین (ع) و یارانش بستند. روز هفتم محرم، عبیدالله بن زیاد در نامه‌ای از عمر بن سعد خواست که میان آب و امام حسین (ع) جدایی اندازد. هنگامی که این نامه به دست عمر بن سعد رسید، به عمرو بن حجاج دستور داد تا با سربازان خود، مانع دسترسی امام حسین (ع) و یارانش به شریعه فرات شوند. به نقل منابع، عبدالله بن ابی حصین ازدی بجلی به امام حسین (ع) گفت: «به خدا سوگند که جرعه ای از این آب نخواهی نوشید» که امام حسین (ع) در جواب این اقدام او را اینگونه نفرین کردند: «خداوندا! او را تشنه بمیران و هرگز نیامرز». به گزارش حمید بن مسلم ازدی، عبدالله بن ابی حصین پس از واقعه کربلا بیمار شد و هرچه آب می‌نوشید تشنگی‌اش برطرف نمی‌شد تا اینکه از دنیا رفت. 

 

بجدل بن سلیم کلبی

بجدل از سپاهیان عمر بن سعد در واقعه عاشورا است که پس از شهادت امام حسین(ع)، به انگشتر امام (ع) طمع می کند و برای سرقت آن، انگشت مبارک حضرت را قطع کرد. بجدل بن سلیم در قیام مختار دستگیر شد، و به دستور مختار ابتدا انگشتان و سپس دو پای او را قطع کردند و آنقدر در خون خود غلتید تا اینکه جان داد.

 

اسحاق بن حیوه حضرمی

او در روز عاشورا از لشکریان عمر بن سعد بود که به دستور عمر بن سعد داوطلبانه به همراه تعدادی با اسب بر بدن مبارک امام حسین (ع) تاخت. هم چنین در برخی منابع، سرقت لباس های امام را به او نسبت داده اند. او پس از واقعه عاشورا به بیماری پیسی مبتلا، و چهره‌اش دگرگون شد و موهایش ریخت. مختار ثقفی، دست و پای ده نفری که بر بدن امام حسین (ع) اسب تاخته بودند را با میخ آهنین بست و بر پشتشان اسب تاخت تا آنکه کشته شدند.

 

سنان بن انس نخعی

سنان بن انس یکی از عوامل مهم در شهادت امام حسین (ع) بوده. او در آخرین لحظات حیات امام حسین (ع)، هنگامی که حضرت در گودال قتلگاه افتاده بودند و کسی از سپاه عمر سعد جرأت تمام کردن کار را نداشت؛ سنان بن انس تأثیر مهمی در تحریک دیگران برای به شهادت رساندن امام حسین (ع) داشت. در هنگام آشفتگی اوضاع کوفه پس از مرگ یزید، سنان که به عنوان یکی از قاتلان اصلی حسین(ع) شناخته می‌شد؛ زندگی پنهانی در پیش گرفت و در برخی از نقل‌ها، پس از قیام مختار ثقفی، از کوفه خارج شد و به بصره و اطراف آن گریخت و در برخی منابع آمده که سنان به دست یاران مختار ثقفی کشته شد.

 

منابع:
1- لهوف، سید بن طاووس
2- تاریخ طبری
3- مقتل الحسین، خوارزمی
4- کشف الغمه، اربلی
5- بحار الانوار، مجلسی
6- انساب الاشراف، بلاذری
7- البدایه و النهایه، ابن کثیر
8- المناقب، ابن شهر آشوب

 

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۰۵
در انتظار بررسی: ۰
آزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
الحمدلله، الهی شکر دست مختار درد نکنه که حسابی انتقام خون پاک امام حسین (ع) رو گرفت.

هر چند اون دنیا جواب تمام ظلم و اذیت و آزارهایی که به امام حسین علیه السلام دادند رو باید تا قیام قیامت بدن. کسیکه حق کشی کنه هرگز به هدفش نمیرسه، هم این دنیا و هم اون دنیا روسیاه و ذلیل شدن.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
السلام علیک یااباعبدالله الحسین
برقاتلان امام حسین تا به روز قیامت مدام لعنت باد
قناد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون
سلام خدا بر حسین و انتقام گیرندگان خون حسین و لعنت خدا بر کشندگان و مقاتلان اهل بیت تا روز قیامت
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
خدا لعنتشون کنه جانم فدای حسین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
لعنت خدا بر قاتلان امام حسين و فرزندان و يارانش
نرگس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
بیگ لایک برای مختار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
درود خدا بر مختار و یارانش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
جانم فدای امام حسین
ناشناس
|
Czech Republic
|
۰۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
السلام علیک یااباعبدالله الحسین علیه السلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
لعنت الله علی القوم الظالمین
سلام بر حسین( ع) و اهل بیت و اصحاب ایشان
امیرحسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
لعنت الله علی قوم ظالمین
امیرحسین قربانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
لعنت بر تمام کوفی ها
مهدی عبدالهیان خور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۳
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم درود بر علمدار زمان ایت الله خامنه ای لعنت بر کفار زمان دشمنان نظام مقدس اسلامی که بااینکه میدانند این کشور که در مسیر امام زمان وبایاری امام زمان ولطفی که خدا بوسیله حضرت زهرا فرزند پاک شون شده رهبر ما واماوای به حال کسانی که بااینکه باشناخت قصد دشمنی کنند پدر مومنین مولی الموحدین اباالحسنین امام ثقلین امیرالمومنین اقا علی بن ابیطالب یا هدایتشون کنه یا اگر قابل هدایت نیستند به حق راضیه المرضیه خیرالنسافاطمه الزهراریشه کن بفرماید یااهل بیت نبوه دوستم با دوستان شما دشمنم بادشمنان شما وان شاالله خدا خودش به حق امیرالمومنین وحضرت زهرا ظهور حضرت مهدی را نزدیک کند وصل الله علی سیدنا ونبینامحمد واله وسلم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۳
لعنت الله علی قوم الظالمین
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۸
سلام بر حسین ع ...
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۵
خدا لعنت کن یزید ویارانش را.

ودرود خدا بر امام حسین ع سلام و یارانش
زهره صابری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۳
ممون بابت انشار این مطالب مفید یا حسین شهید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
سلاام بر حسین ع
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۴
مطالب اموزنده و جالب بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۱
لعنت به ظالمین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۱
تن نیرزد جان نیرزد دل ولی قیمتی اندازه دریا چگونه میشود باخدا سودا نمود ن بهتر از این میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۱
لعنت به روح نجس و شجره ملعونه و خبیث
خداوند قاتلان اهل بیت رو با سگان و خوکان محشور کنه.
هادی
|
Netherlands
|
۰۱:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۱
درود خدا بر مختار ثقفی .بخدا قسم من7کتاب درباره قیام مختار خواندم مختار ثقفی مقام والایی دارد .تمام امامان از او تعریف کردن. امام سجاد وهاشمیان تا 5سال غذای داغ نمیخوردن وزنانشان آرایش نمیکردن تا اینکه مختار سر عمر سعد و ابن زیاد وحرمله رو بخدمت امام سجاد آورد.امام سجاد دعا کرد بر مختار و گفت هنگامی که ما و سر امام حسین رو پیش ابن زیاد آوردن او داشت غذا میخورد امام سجاد نفرین کرد و گفت من هم غذا میخوردم که سر ابن زیاد رو برام آوردن درود خدا بر مختار .مختار هم خیلی مظلوم بود چون اشراف عرب رو کشت خیلی ها او رو ترور شخصیتی کردن.فقط مختار سر مزارش رفتم خیلی ساده بود ولی بعد فیلم مختار نامه براش زری درست کردن خیلی برام جالبه که1400سال پیش مختار به ایرانی ها خیلی کمک کرد الان ایرانی ها زریهشو درست کردن
هادی
|
Netherlands
|
۰۱:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۱
درود خدا بر مختار ثقفی .بخدا قسم من7کتاب درباره قیام مختار خواندم مختار ثقفی مقام والایی دارد .تمام امامان از او تعریف کردن. امام سجاد وهاشمیان تا 5سال غذای داغ نمیخوردن وزنانشان آرایش نمیکردن تا اینکه مختار سر عمر سعد و ابن زیاد وحرمله رو بخدمت امام سجاد آورد.امام سجاد دعا کرد بر مختار و گفت هنگامی که ما و سر امام حسین رو پیش ابن زیاد آوردن او داشت غذا میخورد امام سجاد نفرین کرد و گفت من هم غذا میخوردم که سر ابن زیاد رو برام آوردن درود خدا بر مختار .مختار هم خیلی مظلوم بود چون اشراف عرب رو کشت خیلی ها او رو ترور شخصیتی کردن.فقط مختار سر مزارش رفتم خیلی ساده بود ولی بعد فیلم مختار نامه براش زری درست کردن خیلی برام جالبه که1400سال پیش مختار به ایرانی ها خیلی کمک کرد الان ایرانی ها زریهشو درست کردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
یا صاحب الزمان تسلیت عزای جدتان امام حسین ع
فریده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
عزاداری هاتون مقبول درگاه حق
یا امام حسین ع دستمونو بگیر
M
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
خدا از شون نگذره
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
چرا درمراسم عاشورا ازمختاریادی نمیشه
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
و اینچنین بود که آن ناپاکان تا ابد مورد لعن قرار گرفته
Kimia
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
خدا لعنتتون کنه
عبدالحسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
هرکس با ال علی در افتاد ور افتاد
محمدحسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
لعنت بر شجره ملعونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
قربونت برم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
قربونت برم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
لعنت خداوندوملایک کاینات برقاتلین امام حسین (ع)واباالفضل العباس(ع) واولادمکرمشان علیهما سلام وصلوات
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
خداوندا تمام ستمگران زمان را لعنت کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
لعنت بر یزید
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
ممنون انشا الله منطقم اصلی امام زمان بیاد وانتقام خون امام حسین رو بگیره
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
ممنون انشا الله منطقم اصلی امام زمان بیاد وانتقام خون امام حسین رو بگیره
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
ممنون انشا الله منطقم اصلی امام زمان بیاد وانتقام خون امام حسین رو بگیره
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
ممنون انشا الله منطقم اصلی امام زمان بیاد وانتقام خون امام حسین رو بگیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
حدای بزرگ رحمت کندمختاروکسانی که به خونخواهی اباعبدالله ویارامش بپاخواستند،خدارحمت کندمختاررا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
درود خدا بر شیر مرد تاریخ مختار ابو عبید ثقفی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
لبیک یا حسین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
لبیک یا حسین
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
سلام بر امام حسین علیه السلام و یارانش
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
خدا لعنت کنه قاتلین حسین رو.
یا امام حسین تو اون دنیا شفیع ما باش.
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
لعنت بر یزید و یزیدیان#سلام بر حسین و یارانش
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
لعنت بر یزید و یزیدیان#سلام بر حسین و یارانش
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
لعنت بر یزید و یزیدیان#سلام بر حسین و یارانش
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
لعنت بر یزید و یزیدیان#سلام بر حسین و یارانش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
یا حسین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین نفرین خدا بر قاتلین ابا عبدالله و اصحابش
ممد
|
United Kingdom
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
Yjcدمت گرم. جیگرم به حال اومد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
یا حسین
مجید
|
Ukraine
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
سلام بر امام حسین (ع) سالار همه شهیدان ، سلام بر حضرت ابوالفضل العباس (ع) قربونتون برم و سلام بر مختار بن ابی عبید ثقفی که دل خیلی از شیعیان با انتقام ایشان آرام گرفت و تسلی خاطر بود
و لعنت ابدی خداوند نثار روح نجس همه ظالمینی که در واقعه کربلا دست داشتند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
یا امام حسین تمام مریضارو شفا بده .الهی آمین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
یا امام حسین تمام مریضارو شفا بده .الهی آمین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
یا ابا عبدالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
یا ابا عبدالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
یا ابا عبدالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
خدا یاقاتلان اهل بیت امام رالعنت کن وریشه داعش راکه ادمه انها هستن از این کره خاکی برکن الهی امین
رقیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
خدا عذابشان را در جهنم شدیدتر بکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
مختار افرین
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
سلام بر امام حیسین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
دمت گرم مختار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
خدا عذاب همشون رو زیاد کنه
پسر ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
دستت فریبرز عرب نیا درد نکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
عالی بود ممنونم؟
امیر ث
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
سلام بر پیکر بی سر حسین ویارانش. لعنت جاودانه ی خداوند بر قوم ظالمان خصوصا شمر ومرد ملعون وابن زیاد ویزید وتمامی کسانی که در شهادت امام ویارانش نقش داشتند. حتی سیاه لشکر ها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
خدا خارشون کرد دشمنان اولاد علی رو در دنیار انشالله در آخرت عذاب بر انها تمام نشه
داریوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
خدایا همه کسانی را که ظلم میکنند توی هر عهد و زمان وتوی هرلباسی چه به عنوان پیشوا امیر خان کدخدا نابودکن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
یا امام حسین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
سلام بر امام حسین و یاران باوفایش خدا
لعنت کند قاتلان امام حسین ویاران اورا
علی رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
دم مختار گرم.....خوش بحال مختار
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
قصه ما به سر رسید...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
سلام برا امام حسین و یاران و اهل بیت ایشان و سلام بر مختار
لعنت بر عاملان این فاجعه
ولی وقتی مختار ثقفی اینهمه این شیاطین رو به قتل رسانده چرا کمتر اسمی از مختار تو محافل عزا و سخنرانی ها شنیده میشه واقعا باید اسطوره باشه برای ما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
درود برسردارانی چون مختار که پا در رکاب خدمت به اهل بیت و ولایتند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
یا امام حسین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
مرگ بر ستمکاران و ظالمین در هر جای دنیا و در هر عصری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
لعنت بر یزید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
لعنت بر یزید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب حسین
reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
خدا همه ی کسایی که رو در روی امام حسین قرار گرفتند و امام حسین رو به شهادت رساندند رو لعنت کنه و مورد شدید ترین عذاب ها قرارشون بده.
السلام علی الحسین
ناشناس
|
Brunei Darussalam
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین علیه السلام، السلام علیک یا اباالفضل العباس علیه السلام باب الحوائج
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
امام حسین آقامه مختار دست درد نکنه
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
لعنت بر شمر ویزید
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
لعنت بر شمر ویزید
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
لعنت بر شمر ویزید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
خدا لعنتشون کنه سلام برحسین ویاران حسین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
لعنت ابدی خداوند نثار روح نجس همه شون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
لعنت ابدی خداوند نثار روح نجس همه شون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
دم مختار ثقفی گرم که اکثرشون به دست ایشان به هلاکت رسیدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
امام حسین عاشقتم
پاسخ ها
حمید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
لعنت به این ملعونی که منفی داده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
و این چنین است سرانجام دشمنان امام حسین(ع)...سپاس از مطلب مفید و مختصرتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
یا امام حسین قربونت برم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
لعنت به ظالمین که همه جا هست
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
قربونت برم امام حسین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
قربونت برم امام حسین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
بسیار مطالب زیبایی بود با تشکر فراوان
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر