کد خبر: ۶۲۵۱۵۴۱
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵
آیت الله جنتی در حرم مطهر:

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: خبرگان باید بیش از گذشته تقویت روحیه انقلابی، جهادی و ایثارگری در بین جوانان قدم بردارند.

خبرگان بیش از گذشته باید برای تقویت روحیه انقلابی و جهادی در بین جوانان قدم برداردبه گزارش خبرنگار احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ آیت الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری امروز 30 شهریور با حضور در حرم مطهر برای تجدید پیمان با آرمان های امام خمینی(ره) اظهار کرد: امام خمینی(ره) مقام والایی در میان همه مردم و مسلمانان جهان دارند و هر وقت من آثار ایشان را مطالعه می‌کنم متأثر می‌شوم.

وی در ادامه افزود: در هر مقطعی کافر و منافق هست و به زمان کسی اختصاص ندارد، شاید در شکل ظاهری آن تغییر ایجاد شود اما این رشته ادامه خواهد داشت و از باب جر یا تطبیق آیات قرآن در هر زمان مخاطبین خاص خودش را دارد، درباره منافقان و کافران هم قرآن به تفصیل توضیح داده است و در این جا احتیاجی به توضیح ندارد.

وی به جمله مقام معظم رهبری در خصوص امام(ره) اشاره کرد و گفت: ایشان همیشه با شجاعت کارها را پیش می‌بردند و از هیچ چیز هراسی به خود راه نمی‌دادند جرئتی که در امام بود، واقعا در گذشته و حال منحصر به خود ایشان بود.

آیت الله جنتی اظهار داشت: امروز کشوری مانند ایران وجود ندارد که راه استقلال خود را در پیش گرفته باشد بدون آن که توسلی به ابرقدرت‌ها داشته باشد همچنین جزء معدود کشورهایی است که سرنوشتش را خودش تعیین می‌کند و به رغم بدخواهان امروز ایران پس از سال‌ها از همیشه پایدارتر است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امام(ره) مجاهد آفرین بود و مجاهدان بسیاری را تربیت کرد.ای کاش عده ای بدانند که نظر امام در مقابل دشمن و دوست چه بود. مطالعه آثار امام روحیه جهاد و روحیه انقلابی را در انسان تقویت می کند و امروز نیاز شدید داریم که روحیه انقلابی گری و جهاد تقویت شود

آیت‌الله جنتی به پیام امام(ره) به حجاج اشاره کرد و گفت: امام(ره) نسبت به جهاد هشیاری فراوانی داشتند و جهاد فی سبیل الله را در رأس تمام احکام و حافظ اصول می‌دانستند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با قرائت بخش‌هایی از پیام امام(ره) به حجاج اظهار کرد: اسلام به وسیله انقلاب اسلامی سرنوشت ملت ما را به دست خود داد و خداوند بر ما منت نهاد که در سایه این ملت و استقلال زندگی می‌کنیم.

وی تصریح کرد: خبرگان باید بیشتر از گذشته در راه شکوفایی فطرت جوانان قدم بردارند و دست آنها را بگیرند و در این راه صدا و سیما هم با هماهنگی سایر بخش‌ها کتاب‌های امام خمینی(ره) را در بین جامعه گسترش دهد.

آیت الله جنتی گفت: اولی‌تر از همه برای اینکه افکار امام را در جامعه پخش کند بیت امام است؛ آن‌ها هستند که پیشاپیش همه باید مرتب به هر شکل ممکن همه این مسائل را بگویند. حتی اگر ما بتوانیم با صدا و سیما هم هماهنگ کنیم که گاهی به هر مناسبت این آثار را بخواند، صحیفه امام پر از نور است و باید از آن استفاده کرد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری در پایان رحلت آیت الله راستی کاشانی را تسلیت گفت.

انتهای پیام/

 

وظیفه خبرگان در برابر جوانان

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی