کد خبر: ۶۲۵۳۷۹۲
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۱
آرگون در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: قاچاق کالا به صورت چمدانی ضربه مهلکی را بر پیکره اقتصاد وارد می‌سازد.

عباس آرگون عضو اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: عوارض گمرکی بالا و وجود قانون‌های سختگیرانه برای دریافت مجوز منجر به افزایش حجم قاچاق در کشور و تجارت چمدانی شده است.

وی ادامه داد: افراد عادی به منظور فرار مالیاتی و عوارض گمرکی اقدام به قاچاق کالا به صورت چمدانی می‌کنند، در حالیکه تولید کننده داخلی باید تمامی مراحل پرداخت هزینه‌ها را طی کند و همین موضوع ضربه مهلکی را بر پیکره اقتصاد کشور وارد می‌سازد.

آرگون تصریح کرد: وجود برخی محدودیت‌ها در حوزه تولید کشور شرایط را برای تولید کنندگان و صادر کنندگان نامناسب کرده است و عده‌ای در این میان با سوء استفاده  اقدام به تجارت چمدانی می‌کنند.

این عضو اتاق بازرگانی تهران افزود: برنامه‌هایی باید تنظیم شود تا بدین گونه از سودجویی و کسب منافع شخصی عده ذینفع جلوگیری به عمل آید چرا که استمرار آن افق روشنی را برای تولید کننده ندارد.

وی در پایان بیان کرد: انتظار می‌رود تا با اتخاذ سیاست‌های مناسب از ورود کالای قاچاق و محصولاتی که مشابه داخلی آن وجود داشته، جلوگیری به عمل آید تا همچنان شاهد روند کاهنده قاچاق به کشور باشیم.

انتهای پیام/

لزوم افزایش نظارت گمرک احساس می شود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر