نگاهی نو به هنر نگارگری در نمایشگاه «زاده زمان»

نمایشگاه گروهی «زاده زمان» با هدف نگاه امروزی به هنر نگارگری با حضور صاحبان اثر و اهالی هنر افتتاح شد.

نگارگری در آیینه زندگی و زمانتکتم فرمانفرمایی مسئول برگزاری نمایشگاه گروهی «زاده زمان» در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه تجسمی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه را با هدف نگاه معاصر به هنر نگارگری شروع کرده‌ایم. این نمایشگاه، با تاکید بر آثار هنرمندانی شکل گرفته که کوشیده‌اند، هنر اصیل نگارگری را در بستر فرهنگی و دغدغه‌های اجتماعی‌شان با زمانه خود پیوند بزنند.

وی ادامه داد: هدف ما از برگزاری این نمایشگاه گروهی، نشان دادن نگاه امروزی هنرمندان به هنر کلاسیک در بستر فرهنگی بود. از دیرباز نگارگری با ادبیات ارتباط تنگاتنگی داشت و هنرمندان معاصر، نو شدن را در نگارگری‌های خود آورده‌اند. از هنرمندان بزرگ و جوان در این نمایشگاه حضور دارند.

فرمانفرمایی خاطرنشان کرد: اگر نمایشگاه فردی بود نمی‌توانست تاثیر عمیق اجتماع را در کارهای هنری نشان دهد به همین دلیل نمایشگاه به صورت گروهی برگزار شد و ایده محوری رادر این نمایشگاه شاهد خواهید بود. امیدوارم این نمایشگاه حرکت کوچکی در جهت احیای هنر نگارگری و بیان اصالت آن در حوزه فرهنگی کشور باشد.

گفتنی است؛ نمایشگاه گروهی «زاده زمان» روز جمعه 31 شهریور ماه با حضور صاحبان اثر و اهالی هنر در گالری فرمانفرما افتتاح شد و نمایش آثار تا 28 مهرماه نیز ادامه خواهد داشت.

در این نمایشگاه که «زاده زمان» نامگذاری شده است، آثاری از هنرمندان آیدین آغداشلو، مهدی احمدی، عبدی اسبقی، فرح اصولی، مصطفی چوبتراش، گیزیلا سینایی و جهانگیر شهدادی به نمایش عموم گذاشته می‌شود.

از دیگر هنرمندان حاضر در این نمایشگاه می‌توان به حمزه فرهادی، محسن فولادپور، بهنام کامرانی، میترا کاویان، الهام مویدنیا و بنفشه همتی اشاره کرد.

 

انتهای پیام/

نمایشگاه زاده زمان با نمایش آثار نگارگری تا 28 مهر ادامه دارد

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار