کد خبر: ۶۲۵۹۲۰۷
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۴

قاسم سلیمانی دشتکی استاندار سابق چهارمحال و بختیاری از مردم شریف استان خداحافظی و قدردانی کرد.

پیام قدردانی استاندار سابق چهارمحال و بختیاری از مردمبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد؛ قاسم سلیمانی دشتکی استاندار سابق چهارمحال و بختیاری در پیامی، از مردم شریف این استان خداحافظی و قدردانی کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خدای را شاکرم که بار دیگر فرصت فراهم گردید تا خالصانه با مردم خویش در محضر خداوند متعال سخن بگویم.

مردم شریف استان!
اینجانب قاسم سلیمانی دشتکی روستازاده‌ای هستم که در سراسر مقاطع زندگیم، با تمام دغدغه‌ها و مصیبت‌ها با شما گریسته‌ام و با تمام شادی‌ها و افتخاراتتان، خنده‌ای از شعف بر لب‌هایم نشست.

مردم عزیز و غیرتمند استان چهارمحال و بختیاری!
شما خود بر این موضوع واقف هستید که هیچ جایگاهی ماندنی نیست و فلک را چرخی است، گردان؛ و هر آمدی رفتنی هم دارد، می‌آییم تا رضایت معبود، توشه راهمان و خدمت به خلق پیشه مان گردد، می‌آییم تا کرامت انسانی را پاس بداریم. می‌آییم تا خط مرز بی اخلاقی و سیاست‌ورزی را با توان هر چه تمام‌تر هویدا سازیم. آری ما می‌آییم تا برویم. ماندن و بی نیاز بودن تنها از ویژگی‌های ذاتی خالق بی همتاست.

بگذارید از گذشته تا به امروز با شما سخن بگویم ـ گذشته‌ای که قرار است چراغی برای راه آینده باشد ـ و سفره دل را پیش شما محارم عزیز بساط کنم، اگرچه مدتی بود که از استان دور بودم، اما همیشه اخبار و حدیث‌های این استان در گوشم نجوا می‌شد، صدای تیر برنو در گوشم طنین انداز می‌شد، رنگ شال و قبا در نظرم پدیدار می‌گشت و حال و هوای ایل دمی از خاطرم محو نمی‌گشت تا اینکه فضا و فرصت خدمت مهیا شد و سعادت یافتم در محضر شما مردم عزیز شاگردی پیشه کنم.

وقتی به چهارمحال و بختیاری آمدم، آسمان همان آسمان آبی‌ای بود که در دوران کودکی، نوجوانی و جوانی تجربه کردم. با خود گفتم پس مردم همان مردم خونگرم و مستعدی هستند که با وجود توانمندی ها، غبار محرومیت بر پیشانی شان نشسته است، پس من آمدم تا التیامی برای زخم‌ها باشم، با خود گفتم بخواه، پس می‌شود. نیک می‌دانیم هر توسعه‌ای معلول زیرساخت‌هاست، پس کلیدِ قفل محرومیت را در توسعه زیرساخت‌ها یافتم.

بهسازی و ایجاد جاده، ارتقای شاخص‌های سلامت، گازرسانی، برق رسانی و آبرسانی را از اولویت‌های خود قرار دادم.

خداحافظی و قدردانی استاندار سابق چهارمحال و بختیاری از مردمهر گاه در این مسیرِ سخت، احساس خستگی می‌نمودم به مناطق محروم استان سفر می‌کردم تا دست‌های پینه بسته کارگران و کشاورزان و چینِ پیشانی سالمندان را مشاهده کنم. تا عمیقاً دریابم خدمت به این خلق، روحیه‌ای مضاعف می‌خواهد، پس نشاط سراسر وجودم را در می‌نوردید و با عزمی راسخ مجدداً به کارزار خدمت می‌شتافتم.

کارزار را از آن جهت عرض می‌کنم که هستند عده‌ای که بخواهند در مسیر اعتلا، رشد و بهبودی استان دشنه‌ای در دست گیرند و از پشت بر قلب خادمان این مردم عزیز بکوبند.

اما شاید این هویت‌های پوچ هستند که خادمان و خدماتشان را هیچ می‌پندارند، پس تا آنجا که می‌شد و در توان بود این موانع را برداشتیم و مسیر توسعه را بیش از پیش هموار ساختیم.

از چالش‌های روبروی توسعه، عدم وحدت بود که لطف و یاری خداوند، جناحین، مردم و قومیت‌ها و طوایف مختلف برای چشیدن مزه همدلی، اتحاد را سر لوحه کار خویش قرار دادیم و این بزرگترین دستاورد دولت تدبیر و امید بود.

اما این بنده حقیر هیچ گامی برنداشتم مگر برای آرامش خلق و رضایت خداوند، و خداوند را گواه می‌گیرم که از هیچ تلاشی فروگذار ننمودم و در ادامه باز هم خود را محتاج دعای خیر شما مردم عزیز می‌دانم، چرا که اگر همیاری و همدلی شما مردم عزیز نبود، دستگاه اجرایی استان بر این نقطه امروزی نایستاده بود.

مردم ایران دوباره اعتدال و اصلاح را انتخاب کردند تا دوباره ایران رنگ توسعه را ببیند و به پیشنهاد نخبگان، فعالین اجتماعی و سیاسی و حُسن نظر دولت تدبیر و امید و این گفتمان، دوباره به این حقیر فرصت دادند تا در خدمت مردمی باشم که زندگیشان را وقف این نظام کرده اند.

در پایان برخود لازم می‌دانم از همه مردم شریف و زحمتکش استان، اقشار، اصناف، احزاب، گروه ها، تشکل ها، روحانیون و طلاب، اساتید و دانشجویان، مدیران، کلیت مجموعه اجرایی دولت، دستگاه‌های مختلف، کارمندان، مشاورین و ... که در این مسیر سخت، یاری رسان این حقیر بوده اند تقدیر و تشکر کنم.

از خداوند منان برای شما طول عمر باعزت خواهانم.

هر که ما را یاد کرد، ایزد مر او را یاد باد
هر که ما را خوار کرد، از عمر برخوردار باد
هر که اندر راه ما خاری فکند از دشمنی.
هر گلی از باغ وصلش بشکفد بی خار باد
در دو عالم نیست ما را با کسی گرد و غبار
هر که ما را رنجه دارد، راحتش بسیار باد

یا علی مدد
قاسم سلیمانی دشتکی

گفتنی است: قاسم سلیمانی دشتکی متولد ۱۳۳۴ دشتک از توابع شهرستان اردل، بیست‌ویکمین استاندار چهارمحال و بختیاری و سومین استاندار بومی این استان بود که از ۱۵ آبان ۱۳۹۲ عهده دار این مسئولیت شد و بر اساس مصوبه جلسه روز یکشنبه دوم مهرماه ۹۶ هیئت دولت، به عنوان استاندار ایلام انتخاب گردید.

انتهای پیام/م

استاندار سابق چهارمحال و بختیاری خداحافظی کرد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر