کد خبر: ۶۲۶۰۰۸۹
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲

مدیرکل ثبت احوال ایلام گفت: از ابتدای طرح صدور شناسنامه مکانیزه 168 هزار جلد شناسنامه جدید مکانیزه در استان صادر شده است.

شناسنامه 168 هزار ایلامی مکانیزه شد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام،منوچهر تیموری اعلام کرد: این میزان صدور شناسنامه مکانیزه معادل 37 درصد جمعیت واجد شرایط است و 63 درصد افراد واجد شرایط باقیمانده باید برای صدور شناسنامه های جدید و مکانیزه اقدام کنند.

وی افزود: 450 هزار نفر از جمعیت استان ایلام واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند که از این تعداد تاکنون 180 هزار نفر (از ابتدای آغاز طرح سال 93 تاکنون) کارت خود را دریافت کرده اند.

تیموری اضافه کرد: در نیمه نخست امسال 40 هزار و 830 کارت ملی هوشمند به واجدان شرایط تحویل شده است.

وی با بیان اینکه 40 دفتر برای تسهیل در صدور کارت ملی هوشمند در سطح استان ایلام فعالیت دارند، گفت: در 10 شهرستان تابعه این استان همه ادارات ثبت احوال اقدام به صدور کارت ملی هوشمند برای متقاضیان می کنند ضمن اینکه علاوه بر ثبت احوال، دفاتر پیشخوان و پست نیز در این خصوص فعال هستند.

تیموری گفت: این دفاتر روزانه ظرفیت پذیرش 2 هزار نفر همزمان برای ثبت نام کارت ملی هوشمند را دارند.
اداره ثبت احوال در کشور یک قرن قدمت دارد و در استان ایلام نیز به سال 1312 می رسد که وظیفه اصلی آن ثبت وقایع حیاتی، صدور شناسنامه، اسناد، تولید و نشر آمار جمعیتی است و به عنوان یک سازمان الکترونیکی در کشور مطرح است.

استان ایلام در دوران هشت سال دفاع مقدس آسیب های بسیاری را تجربه کرد و یکی از این آسیب ها از بین رفتن اسناد سجلی شهرستان های مهران و دهلران بود که بعد از جنگ تحمیلی کلیه این اسناد بازسازی شد.

همچنین در ارزیابی عملکرد سال 94 که نتیجه آن در سال 95 عملیاتی شد ثبت احوال استان ایلام در جشنواره شهید رجایی در شاخص اختصاصی به عنوان دستگاه برتر معرفی و از میان ادارات ثبت احوال کل کشور رتبه سوم را کسب کرد.

استان ایلام بر اساس آمارهای سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال گذشته 580 هزار و 158 نفر جمعیت دارد که از این تعداد 295 هزار و 199 نفر مرد و 284 هزار و 959 نفر زن است.

انتهای پیام/اس

صدور 168هزار شناسنامه مکانیزه در ایلام

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر