کد خبر: ۶۲۶۱۷۹۳
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰۵:۱۷

دادگاه نظامی لبنان حکم اعدام یکی از تروریست‌های معروف این کشور را صادر کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، دادگاه نظامی لبنان حکم اعدام یکی از تروریست‌های معروف این کشور را صادر کرد.

بر این اساس، دادگاه نظامی لبنان با صدور حکمی «احمد الاسیر» تروریست معروف به شیخ فتنه را در خصوص پرونده حوادث عبرا به اعدام محکوم کرد.

دادگاه نظامی لبنان، حکم اعدام «احمد الاسیر» را بعد از 31 جلسه محاکمه، صادر کرد.

"فضل شاکر" یکی دیگر از تروریست‌های معروف لبنانی نیز به صورت غیابی به ۱۵ سال حبس با اعمال شاقه محکوم شد.

احمد الاسیر متهم اصلی گروه تندرویی است که سال 2013 میلادی حملاتی را علیه ارتش لبنان در منطقه «عبرا» در مجاورت شهر «صیدا» در جنوب لبنان طراحی و اجرا کرده بود. الاسیر معروف به مخالفت با مقاومت و حزب الله لبنان بود.

درگیری‌ها زمانی شروع شد که طرفداران شیخ احمد الاسیر به یک ایست بازرسی ارتش در ورودی مربع امنیتی در منطقه «عبرا» در شرق «صیدا» یورش بردند. این حمله به دنبال بازداشت یکی از طرفداران «احمد الاسیر» صورت گرفته بود. این درگیری‌ها دو روز به طول انجامید و بر اثر آن 12 نظامی از جمله دو افسر کشته و ده ها تن مجروح شدند.

ارتش لبنان در واکنش به این حمله، به مواضع گروه «احمد الاسیر» حمله و ده‌ها تن از عناصر تندروی وابسته به وی را بازداشت کردند.

پس از پایان این درگیری‌ها، احمد الاسیر موفق به فرار و به مدت دو سال از انظار پنهان شد تا اینکه در روز 15 اوت سال 2015 در فرودگاه بین المللی بیروت درحالی‌که قصد خروج از لبنان به مقصد مصر را با استفاده از گذرنامه تقلبی داشت، بازداشت شد.

انتهای پیام/

احمد الاسیر محکوم به اعدام شد

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل