کد خبر: ۶۲۶۵۶۳۳
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
حجت‌الاسلام کلانتری خبر داد:

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با تشریح معیار‌های دانشجویان فعال فرهنگی از تدوین و ابلاغ آئین‌نامه دقیق در آینده ای نزدیک برای این طرح خبر داد.

آئین‌نامه بورسیه دانشجویان فعال فرهنگی ابلاغ می‌شودبه گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص طرح بورسیه دانشجویان فعال فرهنگی این دانشگاه و ملاک انتخاب این افراد گفت: «منظور از فعال فرهنگی دانشجویانی هستند که در کنار تحصیل در کانون‌ها، مراکز فرهنگی و هیئت‌های مذهبی به صورت خود‌جوش یا به تعبیر مقام معظم رهبری "آتش به اختیار" تلاش می‌کنند که فضای دانشگاه را علمی، معنوی، فرهنگی و متناسب با نیاز نسل جوان نگه دارند.

وی با بیان اینکه طرح آئین‌نامه بورسیه دانشجویان فعال فرهنگی توسط رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در اختتامیه اردوی "شمیم بصیرت" در شهر نجف‌آباد مطرح شد، گفت: این طرح به آئین‌نامه دقیقی نیاز دارد تا هرسال بر اساس آن در یک زمان مشخص ارزیابی صورت گرفته و برترین‌های فرهنگی مشخص و معرفی شوند.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برگزاری ویژه برنامه های ماه محرم در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: برنامه عزاداری، حرکت هیات‌های عزاداری و فضا سازی ماه محرم همانند سراسر کشور در همه واحدها به اقتضای توان انجام شد. برنامه‌های مربوط به ماه محرم خودجوش و مردمی است و هر سال نیز با شور و شعور بهتری انجام می‌شود.

وی افزود: خوشبختانه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به ویژه واحدهایی که دارای مزار شهید گمنام و مسجد بودند ویژه برنامه‌های ماه محرم را به خوبی انجام دادند. امسال شروع ماه محرم همزمان با آغاز سال تحصیلی بود که به سال جدید برکت بخشید امیدوارم بتوانیم تا آخر سال از این ویژگی استفاده کنیم.

لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادتدر کشور

 کلانتری در خصوص لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: باید درون فرهنگ ایثار و شهادت زندگی کرد. نسل دفاع مقدس به تدریج به فضای حماسه، جنگ و دفاع رفت و نسلی شد که دنیا را به تحرک واداشت و آن پیروزی بزرگ را رقم زد، اما باید همه مسئولان دانشگاه‌ها تلاش کنند تا حقایق ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس به نسل جدید منتقل شود، به عبارت دیگر باید این ارزش‌ها در فضایی که مورد اقبال نسل جدید قرار می‌گیرد تشریح شود.

وی در پایان گفت: از طریق مسابقات کتاب‌خوانی، جشنواره‌های دفاع مقدس، جشنواره‌های شعر، داستان کوتاه، نمایشگاه‌ها، فیلم‌های مستند، فیلم‌های کوتاه و بلند می‌توان این فرهنگ را منتقل کرد و آگاهی داد. از طرف دیگر رفتارها هم باید آیینه ارزش‌ها باشد. خیلی از رفتارهای انسان معتقد می‌‌تواند نسل جوان را برای حضور در این عرصه‌ها جذب کند و این کشش‌ها جوانان را به سمت مطالعه می‌برد و فرهنگ منتقل می‌شود. این کار ساده‌ای نیست اما وظیفه ای است که باید مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی