کد خبر: ۶۲۶۶۶۵۰
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۰
حیدری به باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: پیش بینی ما برای امسال شرکت سه میلیون زائر در مراسم اربعین حسینی است.

شهریار حیدریشهریار حیدری سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره  پیش‌بینی تعداد زائران در مراسم اربعین حسینی، اظهار کرد: سال گذشته نزدیک به دو و نیم میلیون زائر داشتیم؛ براساس تجربه، هر سال به تعداد زائران اضافه شده و پیش بینی ما برای امسال شرکت سه میلیون نفر در مراسم اربعین حسینی است.

وی درباره مرزهایی که زائران می‌توانند از آن ترد کنند، گفت: افزون بر مرزهای شلمچه و چذابه در خوزستان، مرز مهران در ایلام، مرز خسروی در کرمانشاه هم اضافه شده است.

حیدری درباره تاثیر بازگشایی مرز خسروی بر کاهش ترافیک در مرزهای دیگر، گفت: سال گذشته فشار روی مرز مهران بود اما امسال با گشودن مرز خسروی این فشار و ترافیک کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: ابلاغ شده تا استان‌های شمال غربی مخصوصا آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، زنجان، کردستان و کرمانشاه از مرز خسروی تردد کنند قاعدتا این جمعیت قابل توجه از مرز مهران کمتر می‌شود و امسال شاهد روانی ترافیک خواهیم بود.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی درباره تکمیل زیر ساخت‌ها در ایلام، تصریح کرد: فرآیند تکمیل زیرساخت‌های مرزی مهران و چذابه برای سه سال پیش بینی شده که از پارسال آغاز و  امسال هم ادامه پیدا کرد.

وی اضافه کرد: آنچه در بحث زیرساخت‌ها ضروری بود انجام شده است، یعنی آنچه که پارسال موجب گره ترافیکی شد و مشکلاتی را به وجود آورد با اولویت بندی حل شده است.

حیدری با اشاره به  توسعه پارکینگ‌های خودرویی تا 120 هزار عدد، بیان کرد: پارسال تعداد پارکینگ‌ها کمتر از این بود و امسال مشکلات چندانی نخواهیم داشت، در تهریز جاده صالح آباد به مهران و کمربندی مهران نقاطی که لازم بود، همچون پیچ‌های خطرناک در حال رفع شدن است، البته تکمیل این پروژها  تا سال آینده تمام می‌شود.

وی درباره آموزش نکات ایمنی زائران، یادآور شد: امسال 12 کمیته زیر مجموعه ستاد مرکزی اربعین تشکیل شد که هر کدام وظیفه خاص خود را دارند و در قالب این کمیته‌ها آنچه لازم بوده، پیش بینی شده است و موارد توصیه‌ای در قالب بسته‌ای از طریق کاروان‌ها و شرکت‌های زیارتی در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین درباره تامین آب آشامیدنی برای زائران مراسم اربعین حسینی، گفت: تمام پایانه‌های مرزی از آب آشامیدنی مناسب برخورداراند و انتقال آب به پایانه مرزی چذابه هم در حال اجرا است و تا اربعین به پایان می‌رسد البته پیش بینی‌های خاصی همچون  انتقال آب با تانکر و ذخیره آب هم داریم.

حیدری درباره آخرین آمار ثبت نام کنندگان در سامانه سماح، بیان کرد: در روز گذشته بیش از 80 هزار نفر در این سامانه ثبت نام کرده‌اند و بعد از ایام عاشورا شاهد افزایش تعداد ثبت نام کنندگان بودیم.

وی با بیان اینکه به هیچ عنوان بدون ویزا به پایانه‌های مرزی مراجعه نکنند، تاکید کرد: امسال به هیچ وجه امکان تردد زائران بدون ویزا وجد ندارد ما با عراق تفاهم نامه امضا کردیم که تردد صرفا با گذرنامه و ویزا باشد.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: هر زائری که قصد حضور در این مراسم را دارد حتما به دفاتر موقت کنسولی برای گرفتن ویزا مراجعه کند.

حیدری درباره تعیین استان‌های  معین برای خدمات رسانی به زائران مراسم اربعین حسینی، اضافه کرد: همه مرزهای ما از حمایت و خدمات استان های معین متناسب با موقعیت جغرافیایی، امکانات و استعداد استان‌ها برنامه‌ریزی و پیش بینی کردیم.

وی خاطر نشان کرد: امسال  تفکیک استان‌ها را انجام دادیم و استان‌های جنوب، جنوب شرق و مرکز معین خوزستان، استان‌های خراسان رضوی و تهران و قم معین ایلام و استان‌های شمال غربی معین کرمانشاه هستند.

انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
مطالب مرتبط
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی