کد خبر: ۶۲۶۶۸۱۰
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸
با تایید وزیر اقتصاد:

در پی تصویب دستورالعمل اصلاحی نحوه توقف و بازگشایی نمادها در هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار و با تایید وزیر اقتصاد، این دستورالعمل ابلاغ شد.

با تایید وزیر اقتصاددستورالعمل اصلاحی نحوه توقف و بازگشایی نمادها ابلاغ شدبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی پیش از آغاز جلسه هیأت دولت صبح امروز در خصوص اهمیت این دستورالعمل، با مهم خواندن آن به سبب تاثیری که بر تعمیق شفافیت در بازار سرمایه دارد، اظهار کرد: از این پس اصل بر این است که نمادها طی 60 الی 90 دقیقه بازگشایی شوند و در شرایط عادی نمادی بیش از 90 دقیقه متوقف نخواهد بود. در عین حال، بر اساس اصلاح برخی مفاد 6 دستور العمل مرتبط با نحوه توقف و بازگشایی نمادهای حاضر در بازار سرمایه حداکثر زمان پیش بینی شده برای توقف نماد ها 20 روز است.

کرباسیان در ادامه افزود: بعد از 20 روز توقف نماد، ناشران می‌توانند تنها 10 روز دیگر درخواست مهلت کنند و پس از گذشت 30 روز توقف نماد امکان پذیر نخواهد بود.

وی تصریح کرد: در صورتیکه ناشران طی 10 روز ابتدایی اطلاعات را افشا نکنند، موضوع اعلام عمومی می شود و درخواست مجدد ارسال اطلاعات مالی از سوی سازمان بورس نیز به عموم اعلام خواهد شد. بعد از مدت تعیین شده نماد بازگشایی خواهد شد و اگر ناشری اطلاعات را افشا نکرده باشد از سوی سازمان بورس به فعالین بازار سرمایه اعلام می شود تا در معاملات خود این موضوع را در نظر بگیرند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: در دستور العمل جدید مگر در مواردی که مشکلات قضایی وجود داشته باشد، نماد بیش از 30 روز بسته نخواهد بود و اختیار داد و ستد در زمان ابهام صورت های مالی به فعالین بازار سرمایه داده شده است.

کرباسیان در خاتمه گفت: توسعه شفافیت و ایجاد شرایط مناسب برای نظارت هر چه بیشتر مردمی بر بخش های مختلف اقتصاد سیاستی است که با جدیت در وزارت اقتصاد به دنبال نهادینه سازی آن هستیم .

انتهای پیام/

توقف نمادهای بورسی حداکثر 90 دقیقه

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر