کد خبر: ۶۲۶۷۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴
برای کاهش کسری بودجه صورت گرفت:

امارات متحده عربی در اقدامی جدید، ۱۰ میلیارد اورق قرضه فروخت که رقمی کم نظیر در خاورمیانه محسوب می شود.

برای کاهش کسری بودجه؛امارات ۱۰ میلیارد دلار اوراق قرضه عرضه کرد/رکورد منطقه شکسته شدبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از بلومبرگ انگلیسی، افراد مطلع از برنامه اقتصادی دولت امارت متحده عربی که خواستند نامی از آنها برده نشود، گفتند: ابوظبی ۱۰ میلیارد دلار اوراق قرضه توزیع کرده و یک رکورد جدیدی را در این حوزه، در منطقه خاورمیانه ثبت کرده؛ این درحالی است که امارت بعنوان یکی از بالاترین گریدهای سرمایه گذاری در خاورمیانه را دارد.

در همین حال دولت امارات، ۳ میلیارد دلار اوراق قرضه ۵ ساله، ۴ میلیارد دلار اوراق ۱۰ساله و ۳ میلیارد دلار هم اوراق قرضه ۳۰ ساله فروخته است.

بر همین اساس، بررسی های انجام گرفته شده از سوی کارشناسان اقتصادی بلومبرگ نشان می دهد که اوراق بهادر فروخته شده در خاورمیانه و آفریقای شمالی، در سال جاری میلادی به رکورد ۸۹ میلیارد دلار رسیده است.

از سویی دیگر، امارات به دنبال کاهش کسری بودجه خود به ۱.۹ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور است و پیش از این، در آوریل سال ۲۰۱۶ میلادی ۵ میلیارد دلار اوراق قرضه عرضه کرده بود.

بر پایه این گزارش، کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس از جمله عربستان سعودی که دارای بزرگترین اقتصاد عربی است، در حال فروش اوراق قرضه هستند تا به دنبال آن، راهی برای کاهش کسری بودجه خود به دلیل روند نزولی قیمت جهانی نفت پیدا کنند.

انتهای پیام/

کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، به دنبال راهی برای کاهش کسری بودجه 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل