کد خبر: ۶۲۶۷۵۴۳
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۰

مدیرکل گمرکات مازندران گفت: ۱۹۲ میلیون دلار کالای غیرنفتی از گمرکات مازندران امسال صادر شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، ابوالقاسم یوسفی نژاد مدیرکل گمرکات مازندران گفت: ۳۷۲ هزار تن کالا‌های غیر نفتی به ارزش ۱۹۲ میلیون و ۹۴۳ هزار دلار در ۶ ماهه نخست امسال از گمرکات مازندران به خارج از کشور صادر شد.

وی افزود: فرآورده‌ های لبنی به ارزش ۱۲۹ میلیون دلار و به وزن ۸۱ هزار تن مهم‌ ترین کالای صادراتی مازندران به خارج از کشور در این مدت بوده است.

مدیر کل گمرکات مازندران گفت: سیمان با هشت میلیون دلار، انواع مواد غذایی با ۱۴ میلیون دلار، مصنوعات چوبی با شش میلیون دلار و ماشین آلات صنعتی با چهار میلیون دلار در رده‌ های بعدی قرار دارند.

یوسفی نژاد افزود: مقصد کالا‌های غیر نفتی مازندران به ترتیب کشور‌های قزاقستان، عراق، روسیه، ترکمنستان و افغانستان بوده است.

وی گفت: در ۶ ماهه نخست امسال نیز یک میلیون و ۲۰۶ هزارتن انواع کالا از گمرکات مازندران به ارزش ۳۹۷ میلیون و ۵۶۱ هزار دلار وارد مازندران شد.

یوسفی نژادعمده‌ ترین اقلام وارداتی در این مدت از طریق گمرکات مازندران را جو با ۱۰۱ میلیون دلار، ذرت با ۷۰ میلیون دلار، انواع روغن‌ها با ۵۲ میلیون دلار، وسائط نقلیه زمینی ۳۴ میلیون دلار، آهن آلات ۳۲ میلیون دلار و ماشین آلات ۲۶ میلیون دلار اعلام کرد.

مدیر کل گمرکات مازندران افزود: عمده واردات کالا‌ها در این مدت به ترتیب از کشور‌های فدراسیون روسیه، امارات، سویس، اسپانیا و آلمان بوده است.

یوسفی نژاد با اشاره به میزان ترانزیت کالا از طریق گمرکات مازندران گفت: در این مدت ۷۱ هزار و ۹۲۳ تن کالا شامل انواع ورق آهن و بنزین به مقصد افغانستان، عراق، امارات، ترکمنستان و پاکستان ترانزیت شد.

انتهای پیام/ م

صادرات کالای غیرنفتی از گمرکات مازندران

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر