کد خبر: ۶۲۶۸۱۷۹
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱
اینستاگردی؛

جلال طالبانی، رئیس جمهور پیشین عراق، پس از چندین سال تحمل بیماری، سه شنبه این هفته دارفانی را واع گفت.

اولین دیدار خاطره محسن رضایی با مرحوم جلال طالبانی + عکسبه گزارش خبرنگار حوزه سیاسیون  گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛  فوت جلال طالبانی، رئیس جمهور سابق عراق‌، در هفته‌ای که گذشت،  این کشور را سیاهپوش کرد؛ چهره ماندگار سیاسی محبوب با کارنامه کاری موفق.

طالبانی به اذعان بسیاری از اهالی این حوزه، از شخصیت‌های تاثیرگذار نظام دموکراتیک دوره جدید عراق بود و نقش مهمی در تشکیل و اداره این نظام ایفا کرد. او در سالهای اخیر دبیر کلی اتحادیه میهنی کردستان را بر عهده داشت.

پس از انتشار خبر درگذشت این سیاستمدار کهنه‌‌کار، محسن رضایی در اینستاگرام خود پستی منتشر کرد و نوشت: " 

سال شصت در کوران ناآرامی های داخلی برای بررسی وضعیت جبهه ها به کرمانشاه رفتم. در آنجا جمعی از برادران کرد مبارز به دیدار ما آمدند.

یکی از دوستان کرمانشاهی، بزرگان گروه مقابل را معرفی کرد -آقای جلال طالبانی که دوستان ما «مام جلال»صدایشان می کنند... دستش را به طرفم دراز کرد و گفت: «ما برادریم. شما برادر محسن هستید و من ... »گفتم: «شما هم برادر جلال! ما علاوه بر اینکه با هم برادر هستیم هدف مشترکی داریم که آزادی عراق از چنگ صدام است. باید برادرانه در کنار هم به پیش برویم»

آن روز در کرمانشاه ما دست برادری دادیم و برادری ما تا روز درگذشت او حفظ شد. سال گذشته هیاتی از اتحادیه میهنی کردستان به تهران آمد. جویای حال مام جلال شدم و گفتم سلام مرا به برادرم برسانید ".

 

واکنش محسن رضایی به مرگ جلال طالبانی

 

 

انتهای یپام/

نظر محسن رضایی در مورد جلال طالبانی

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی