کد خبر: ۶۲۶۸۲۰۴
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
توسط ستاد ویژه‌ی توسعه‌ی فناوری نانو انجام شد؛

با توجه به حمایت‌های ستاد ویژه توسعه فناوری از سال ۱۳۸۴ ورود به عرصه‌های بین المللی در دستور کار این ستاد قرار گرفته است.

به گزارش حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  با توجه به سند راهبردی تدوین شده در ستاد ویژه‌ توسعه‌ فناوری نانو از سال ۱۳۹۴، کمک به شرکت‌ها برای ورود به عرصه‌ی بین‌المللی در دستور کار این ستاد قرار گرفته است. در همین خصوص، ستاد فناوری نانو سالانه به‌ طور میانگین در پنج نمایشگاه بین‌المللی حضور پیدا می‌کند که این حضور با همراهی شرکت‌های نانویی کامل‌تر می‌ شود.

جلیل آزاده زعیم، کارشناس واحد بازار ستاد ویژه‌ توسعه‌ فناوری نانو با اشاره به تأسیس دفتر ستاد فناوری نانو در کشور چین اظهار کرد: یکی دیگر از اقدامات انجام شده جهت کمک به صادرات محصولات نانویی ایرانی تاسیس این دفتر بوده است.

 تاسیس دفتر ستاد فناوری نانو جمهوری اسلامی ایران در شهر سوژو

وی ادامه داد: «طی همکاری‌هایی که از سال ۱۳۹۴ بین ستاد ویژه‌ توسعه‌ فناوری نانو جمهوری اسلامی ایران و نانوپلیس، متولی فناوری نانو در چین، شکل گرفته است، دفتر ستاد فناوری نانو جمهوری اسلامی ایران در شهر سوژو تأسیس شد. این دفتر به شرکت‌های ایرانی خدماتی را ارائه می‌دهد تا بتوانند محصولات نانویی خود را وارد بازار چین کنند. مهم‌ترین خدمات ارائه‌ شده توسط این دفتر عبارت‌اند از: بازاریابی، عقد قرارداد، قیمت‌گذاری، مذاکرات تجاری و بسترسازی برای تبادل فناوری بین شرکت‌های چینی و ایران.»

کارشناس واحد بازار ستاد ویژه‌ توسعه‌ فناوری نانو اظهار کرد: «همچنین ستاد ویژه‌ توسعه‌ فناوری نانو هم‌اکنون از شرکت‌های برگزیده به‌ صورت ویژه حمایت می‌کند تا در سه الی چهار سال آینده بتوان شاهد حضور شرکت‌های فعال در عرصه‌ بین‌المللی بود.

بر همین مبنا، از سال ۱۳۹۵، ۱۰ شرکت در قالب آیین‌نامه‌ی برند سازی و صادرات تحت حمایت ویژه‌ی ستاد ویژه‌ی توسعه‌ی فناوری نانو قرار گرفته‌اند. حمایت ویژه برای شرکت در نمایشگاه‌های خارجی یکی از موارد حمایتی است که ستاد فناوری نانو به ۱۰ شرکت برگزیده ارائه می کند؛ با توجه به هزینه‌های بالای حضور در نمایشگاه‌های خارجی، ستاد فناوری نانو برای کمک به ۱۰ شرکت برگزیده، سقف حمایت‌ها را برای حضور آنها افزایش داده است.

همچنین ستاد فناوری نانو کمک می‌کند تا شرکت‌ها بتوانند نیروی بازرگانی خارجی جذب کرده و از این طریق امور مربوط به صادراتشان را پیگیری نمایند. حمایت از تهیه ابزار‌های تبلیغاتی و اطلاع رسانی، اعطای جوایز صادراتی و حمایت از طراحی و پیاده‌سازی نقشه‌ی راه صادراتی، از دیگر تسهیلات ویژه‌ی ستاد فناوری نانو برای ده شرکت برگزیده است.»

علاوه بر حمایت‌های ذکر شده، حمایت‌های مربوط به شرکت‌های دانش بنیان نیز به شرکت‌های نانویی تعلق خواهد گرفت که از جمله آنها می‌توان به مواردی از قبیل: مشاوره‌ی صادرات، تحقیقات بازار و طرح کسب و کار صادراتی، آموزش‌های بازرگانی و صادرات، صادرات از طریق واسط تجاری و مشاوره‌های مربوط به قرارداد‌های تبادل فناوری اشاره کرد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر