کد خبر: ۶۲۶۸۳۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸

نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی کشور با حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور نهم لغایت دوازدهم آبان در مرکز نمایشگاه‌های بین المللی شهر آفتاب تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش  حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  به نقل از ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور؛ دومین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (IRAN EXPO ۲۰۱۷)، در سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» با توجه به سیاست‌های دولت تدبیر و امید نهم تا دوازدهم آبان امسال در مرکز نمایشگاه‌های بین المللی شهر آفتاب تهران برگزار خواهد شد.

نمایشگاه ایران اکسپو در راستای توسعه اقتصاد کشور اهدافی بلند مدت همچون حمایت از تولیدکنندگان داخلی، تولید ثروت، افزایش تولید صادرات محور، ایجاد فرصت‌های شغلی، افزایش صادرات غیر نفتی و ایجاد ارتباط بین صادرکنندگان برتر داخلی و هیئت‌های خارجی را در نظر دارد؛ بنابراین به منظور دستیابی به این اهداف واحد‌های صنعتی، شهرک‌های صنعتی، تعاونی‌های صادراتی، شرکت‌های خصوصی و صادرکنندگان برتر در این رویداد ملی مشارکت می‌کنند.

مشارکت ۴۶۷ صادرکننده برتر در برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی

بر اساس این گزارش، نخستین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (IRAN EXPO) با مشارکت ۴۶۷ صادرکننده برتر کشور و بازدید ۴۱۱ تاجر و بازرگان از ۳۹ کشور جهان سال ۱۳۹۲ در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار شد و انعقاد قرارداد و تفاهم نامه‌های متعدد تجاری حاصل این رویداد بود. همچنین تلاش‌های گسترده جهت برقراری ارتباط مستقیم بین تجار برتر داخلی و خارجی در اولین دوره نمایشگاه توانمندی‌های صادارتی جمهوری اسلامی ایران انجام گرفت.

در این دوره  تلاش می‌شود با دعوت از تولیدکنندگان برتر داخلی زمینه تولیدات صادرات محور فراهم شود تا بر اساس  فرمایشات مقام معظم رهبری حرکت و اقتصاد کشور با مدیریت واردات و صادرات پویا شود؛ به همین جهت نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی در دومین دوره با دعوت از ۵۰۰ صادر کننده برتر داخلی و ۸۰۰ تاجر خارجی قصد رشد صادرات غیر نفتی را در نظر دارد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر