کد خبر: ۶۲۶۸۹۷۰
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۳
مدیرکل دامپزشکی:

مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان از کاهش بروز بیماری «تب برفکی»در استان خبر داد.

کاهش بروز بیماری «تب برفکی» در سیستان و بلوچستانبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، مهدی حسینی مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان در جلسه شورای اداری اداره‌کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بروز کانون‌های بیماری تب‌ برفکی در استان سیر نزولی داشته ‌طوری که در 6 ماهه نخست سال جاری تنها 2 کانون بیماری در استان داشتیم که این امر نشان می‌دهد اقدامات بهداشتی و قرنطینه‌ای دامپزشکی در راستای کنترل و پیشگیری از بروز این بیماری در استان مؤثر واقع شده است.

حسینی  افزود: واکسیناسیون دام‌های حساس و اجرای فازهای همزمان واکسیناسیون، مراقبت فعال و غیرفعال بیماری، رعایت مقررات امنیت زیستی، آموزش و اطلاع‌رسانی مناسب، کنترل تردد دام، اصلاح ساختار قرنطینه‌های موقت دامی استان و برقراری مناسب زنجیره سرد واکسن و مواد بیولوژیک از برنامه‌های این اداره‌کل در راستای کنترل و پیشگیری از بروز بیماری تب‌برفکی در استان بوده است.

وی ادامه داد: بیماری تب ‌برفکی نوعی بیماری ویروسی و به شدت واگیر نشخوارکنندگان محسوب می‌شود که در صورت شیوع موجب تلفات و ضرر و زیان اقتصادی سنگین می‌شود.

حسینی از معدوم‌سازی 4 تن و 910 کیلوگرم گوشت بلدرچین غیرقابل مصرف در شهرستان زاهدان خبر داد و افزود: کارشناسان واحد نظارت اداره دامپزشکی زاهدان در بازدید از واحدهای تحت نظارت در یکی از واحدهای سردخانه با محموله گوشت بلدرچین منجمد مواجه شدند که از نظر ظاهری وضعیت مناسبی نداشت.

مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: محموله فوق در محل ضبط شد و پس از نمونه‌برداری و ارسال نمونه‌ها به آزمایشگاه مشخص شد این محموله دارای آلودگی میکروبی و غیرقابل مصرف است که در ادامه پس از انجام مراحل قانونی در حضور نماینده دادستان، محموله معدوم شد.

وی اظهار داشت: از شهروندان عزیز درخواست داریم چنانچه با فرآورده‌های خام دامی مشکوک مواجه شدند مراتب را در اسرع وقت به ادارات دامپزشکی یا سامانه تلفنی 1512 اطلاع دهند تا پیگیری لازم از طریق کارشناسان دامپزشکی صورت گیرد.

انتهای پیام/ع

کاهش بروز بیماری «تب برفکی» در سیستان و بلوچستان

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی