کد خبر: ۶۲۶۹۳۷۳
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
معاون استاندار آذربایجان شرقی؛

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، از فرمانداران خواست آمادگی لازم برای مدیریت حوادث زمستانی را داشته باشند.

فرمانداران آمادگی مدیریت حوادث زمستانی را داشته باشندبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛محمدصادق پورمهدی  معاون استاندار آذربایجان شرقی،در نشست فرمانداران آذربایجان شرقی، اظهار کرد: در ابتدای شروع به کار در دولت یازدهم، از فرمانداران استان خواستیم که با توجه به محدودیت منابع مالی دولت، ظرفیت‌های مختلف را شناسایی کنند که این رویکرد موجب شد نه تنها استان از نظر عمرانی از رکود خارج شود بلکه قدم‌های موثری نیز برداشته شد.

وی با اشاره به اینکه کمبود زیرساخت‌های حمل‌ونقل یکی از مشکلات استان بود، گفت: امروز بسیاری از پروژه‌های مهم راه‌سازی استان از جمله بزرگراه مرند- جلفا، بزرگراه خواجه- ورزقان، بزرگراه مراغه- هشترود، آزادراه تبریز- مرند- بازرگان و راه‌های روستایی با استفاده از ظرفیت‌های مختلفی همچون بخش خصوصی، فاینانس و مشارکت سازمان‌ها و شرکت‌ها فعال شده است.

پورمهدی با بیان اینکه تأمین انرژی و مدیریت منابع آبی از الزامات توسعه استان است، گفت: این موضوعات همواره در اولویت کاری مدیریت ارشد استان بوده و به صورت جدی پیگیری شده است.

معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه توسعه مناطق کمترتوسعه یافته با استفاده از ظرفیت نیروی انسانی این مناطق در چهار سال گذشته از دیگر اولویت‌ها بوده است، افزود: تلاش کردیم که با ارائه آموزش‌های لازم از ظرفیت 1900 دهیار در استان به خوبی بهره‌مند شویم و امروز شاهد برگزاری جشنواره‌های مختلف در روستاها و شکوفایی استعدادهای مناطق روستایی هستیم.

وی با بیان اینکه در هفته دولت امسال 880 پروژه عمرانی و خدماتی در روستاهای استان به بهره‌برداری رسید، افزود: اغلب این پروژه‌ها با مشارکت مردمی اجرا شده‌اند و این رویکرد باید ادامه یابد.

پورمهدی همچنین از بهره‌برداری دوهزار هکتار از اراضی پایاب سد آیدوغموش میانه با مشارکت بانک زمین، بخش خصوصی و اهالی روستاها در سال جاری خبر داد و گفت: بهره‌برداری از اراضی پایاب سدها جزو اولویت‌های عمرانی استان است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به سرمای زودرس در استان، از فرمانداران خواست آمادگی لازم برای مدیریت حوادث زمستانی را داشته باشند و بر عملکرد دستگاه‌های عضو ستادهای مدیریت بحران در شهرستان‌ها نظارت کنند.

انتهای پیام/خ

کمبود زیرساخت‌های حمل‌ونقل یکی از مشکلات اصلی درآذربایجان شرقی است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر