کد خبر: ۶۲۶۹۴۷۱
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵
امام جمعه موقت بوشهر:

امام جمعه موقت بوشهر گفت: طرح صهیونیستی همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق را همه کشورها حتی عربستان ‌محکوم کرد که نشان می‌دهد که همگرایی کشورهای منطقه باید تقویت شود.

طرح صهیونیستی همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق محکوم استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، حجت‌الاسلام سیدغلامرضا هاشمی در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه فرهنگ حسینی جهان را درنوریده است اظهار داشت: شور و حماسه حسینی جهان را در نوردیده و نشان می‌دهد مکتب و قیام عاشورای حسینی محو شدنی نیست و روز به‌روز ترویج و توسعه می‌یابد.

خطیب نماز جمعه بوشهر با قدردانی از حضور پرشور مردم استان بوشهر در مراسم دهه نخست ماه محرم افزود: همه مردم استان بوشهر در دهه نخست ماه محرم با شور حسینی به میدان آمدند که نشان از تبلور عشق حسینی بود.

امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به اینکه جلوه‌های زیبایی در مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در استان بوشهر خلق شد خاطر نشان کرد: حضور چشمگیر جوانان و نوجوانان در این مراسم نشان از عشق، تفکر، اندیشه و شور حسینی و نگاه عمیق آنان به عاشورا از برجستگی‌های مراسم ماه محرم استان بوشهر بود.

هاشمی، شهید حججی را نماد شجاعت، غیرت، مردانگی و ایثار دانست و تاکید کرد: حضور پرشور مردم در مراسم تشییع پیکر پاک و مطهر شهید حججی نشان از ارزش‌گذاری به خون پاک شهدا و شهدای مدافع حرم است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه شهید حججی اتحاد و انسجام مردم شهیدپرور را مستحکم‌تر کرد گفت: این شهید والامقام ضمن اینکه تحول مهمی در جامعه ایجاد کرد سبب تقویت اتحاد و انسجام مردم شهید پرور در جامعه اسلامی شد.

امام جمعه موقت بوشهر با تاکید بر توجه به آموزه‌های عاشورای حسینی تصریح کرد: عاشورایی ماندن و عاشورایی فکر کردن و عاشورایی زندگی کردن از آموزه‌های نهضت حسینی است که باید مورد توجه مردم قرار بگیرد.

هاشمی با تاکید بر اجرایی شدن آموزه‌های حسینی در سطوح مختلف جامعه افزود: درس‌ها و آموزه‌های حسینی از جمله صبر، استقامت، از خودگذشتگی، عمل به مکتب اهل بیت (ع)، عفاف و حجاب باید در لایه‌های مختلف جامعه مورد توجه قرار بگیرد.

خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با کارگزاران حج امسال خاطر نشان کرد: یک جبهه بین‌المللی و عظیم تبلیغاتی در مقابل انقلاب اسلامی ایجاد شده که راه مقابله با این جبهه خطرناک روشن‌گری درعرصه تبلیغات است.

وی به سفر رئیس جمهور ترکیه به ایران اشاره کرد و گفت: سفر رئیس جمهور ترکیه به ایران نشان از همگرایی نوین و جدید بین دو کشور است.

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه سفر رئیس جمهور ترکیه در شرائط خاص منطقه‌ای به ایران انجام شد تصریح کرد: در شرائطی که منطقه خاورمیانه ملتهب است رئیس جهور ترکیه به ایران سفر کرد که نشان از لزوم همکاری و همگرایی دو کشور در عرصه‌های مختلف به ویژه در عرصه امنیتی است.

هاشمی با محکوم کردم هم‌پرسی اقلیم کردستان عراق افزود: طرح صهیونیستی همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق را همه کشور‌ها حتی عربستان محکوم کرد که نشان می‌دهد که همگرایی کشور‌های منطقه باید تقویت شود.

امام جمعه موقت بوشهر با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، نقش این نیرو در جامعه بسیار مهم دانست و با اشاره به جایگاه امنیت در کشور بیان کرد: وجود امنیت همانند اکسیژن در جامعه است که در صورت نبود اکسیژن و امنیت، نابودی و مرگ جامعه حتمی است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با قدردانی از تلاش نیروی انتظامی در برقراری امنیت داخلی خاطر نشان کرد: امنیت پایدار و مطلوب در استان بوشهر مدیون زحمات سپاه، بسیج و نیروی انتظامی است.

هاشمی، امنیت مداوم و پایدار را مایه اقتدار کشور دانست و گفت: امنیت پایدار باید در همه زمینه‌های اجتماعی، اخلاقی، فضای مجازی و دیگر بخش‌ها فراهم شود چراکه زیرساخت توسعه و سرمایه‌گذاری و عمران و آبادانی در کشور فضای امن و برقراری امنیت پایدار است.

وی با اشاره به نقش مهم دامپزشکی در عرصه سلامت جامعه بیان کرد: دامپزشکی در بهداشت غذایی و مواد پروتئینی و نظارت بر ذبح شرعی و بهداشتی نقش مهمی دارد.

خطیب نماز جمعه بوشهر با گرامیداشت ۱۶ مهر به رشادت‌های شهدا در خلیج فارس پرداخت و افزود: حماسه شهیدان مبارزه مستقیم با استکبار جهانی در خلیج فارس، اقتدار و صلابت ایران اسلامی نشان داد که سردار نادر مهدوی و یارانش در ۱۶ مهر سال ۱۳۶۶ حماسه‌ای جاوید در شکست هیمنه استکبار جهانی خلق کردند.

انتهای پیام /پ

طرح صهیونیستی همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق محکوم است

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی