کد خبر: ۶۲۶۹۸۴۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۷

میدان تایمز در قلب منهتن و مترو نیویورک ، از جمله اهداف این افراد بود.

دادستان‌های آمریکایی از طراحی چند حمله در نیویورک خبر دادند

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز؛ مقامات امریکایی روز جمعه اعلام کردند در بهار سال 2016 طرح های حمله ای را در نیویورک خنثی و سه نفر را که به نام گروه (تکفیری صهیونیستی) داعش قصد داشتند عملیات کنند ، بازداشت کردند.

دادستانی فدرال اعلام کرد میدان تایمز در قلب منهتن و مترو نیویورک ، از جمله اهداف این افراد بود که از طریق سامانه های پیام رسان در ارتباط بودند. بر این اساس احتمالا قرار بود بمبگذاری و حمله با سلاح گرم در تابستان سال 2016 انجام شود.

متهمان -یک کانادایی ، یک آمریکایی ساکن پاکستان و یک فیلیپینی - هستند. همچنین آنها قصد داشتند با سلاح گرم در سالن کنسرت به تماشاچیان شلیک کنند.

دادستانی در بیانیه ای تصریح کرد یکی از سه مظنون ماه مه سال 2016 در نیوجرسی بازداشت و تفهیم اتهام شد. نفر دوم ماه سپتامبر سال 2016 در پاکستان بازداشت شد. وی قرار بود با همدست خود راهی آمریکا شود و با وی اقدام کند. نفر سوم نیز ماه آوریل سال 2017 در فیلیپین بازداشت شد و تامین کننده مالی سه نفر بود. مقامات آمریکایی در مورد استرداد وی ابراز امیدواری کردند.

این افراد در پیام های شان در سامانه های پیام رسان با گروه تروریستی داعش اعلام همبستگی کردند و از قصد خود برای اجرای عملیات در نیویورک مشابه حملات پاریس و بروکسل در سال 2015 و 2016 خبردادند.

انتهای پیام/

داعش در صدد طراحی چند حمله در نیویورک بوده است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر