کد خبر: ۶۲۷۰۵۴۵
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
احزاب در هفته گذشته؛

مهم‌ترین اخبار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان در هفته گذشته را در این گزارش بخوانید.

از چرخش روحانی قبل و بعد از انتخابات تا احتمال حضور احمدی‌نژاد در دادگاه بقاییبه گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، ورود زودهنگام به مباحث انتخاباتی، احتمال حضور احمدی‌نژاد در دادگاه بقایی، چرخش روحانی قبل و بعد از انتخابات، چگونگی بازنگری در سیاست‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام، درگذشت داود احمدی‌نژاد و پیشنهاد تشکل سازمان جوانان در جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی از مهمترین مباحث اخبار احزاب و تشکل‌ها در هفته گذشته بود.

ورود زودهنگام به مسائل انتخابات سَمی مُهلک برای کشور است

در هفته گذشته مباحثی در مورد کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری 1400 مطرح شد که مورد انتقاد کارشناسان احزاب قرار گرفت در همین جهت محمد سلیمانی ورود زود هنگام به مباحث انتخابات پیش رو را سمی مهلک برای کشور دانست و گفت: ورود زودهنگام به مباحث انتخابات مسئولان را درگیر شعار دادن و فرار از پاسخگویی نسبت به عملکردشان می‌کند. هنوز چند ماه بیشتر از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نگذشته است پس باید فضای کشور کار و تلاش باشد.

همه برای رفع مشکلات کشور تلاش کنند، نه برای 4 سال بعد رایزنی کنند

حجت‌الاسلام و المسلمین یدالله حبیبی دبیر کل جبهه ایستادگی درباره مستثنی بودن شخصیت‌های سیاسی از ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان اظهار کرد:همه برای رفع مشکلات کشور دست به دست هم بدهند نه اینکه برای چهار سال بعد رایزنی کنند؛ باید برآیند جایگزین کردن مدیران جوان و کارآمد را در برنامه خود قرار دهیم چرا که این امر تجربه موفقیت آمیز بسیاری از کشورهای توسعه یافته است.

عملکرد خانه کارگر آسیب‌‌شناسی شد

حسن صادقی سخنگوی خانه کارگر درباره فعالیت‌های تشکل متبوعش، گفت: جلسات شورای مرکزی خانه کارگر به صورت منظم برگزار می‌شود و در این جلسات عملکرد گذشته را مورد بازخوانی و آسیب شناسی قرار دادیم.

لزوم تغییر رویکرد شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان

علی صوفی دبیر کل حزب پیشرو اصلاحات گفت: لازم است در سیاست‌ها و رویکردهای شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان تجدیدنظر شود.

آیا احمدی‌نژاد در دادگاه بقایی حاضر می‌شود؟

علی اکبر جوان فکر مشاور رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد در دولت های نهم و دهم  گفت: طبیعتا دادگاه بقایی باید به صورت علنی برگزار شود و این درخواستی است که بقایی مطرح کرده است و در این صورت به احتمال زیاد احمدی‌نژاد در این دادگاه حضور پیدا خواهد کرد.

ایران با آمریکا مذاکره جدیدی نمی‌کند

حسن رسولی عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان درباره اینکه آمریکا خواستار مذاکره مجدد در مورد برجام شده است، گفت: طبیعی است با توجه به شرایط ناپایداری که امروز بر ثبات تصمیم‌گیری‌های راهبردی در کاخ سفید حکم فرماست، جمهوری اسلامی بنا نخواهد داشت با دولت عهدشکن آمریکا در هیچ حوزه‌ای وارد مذاکره جدید شود.

هیئت رئیسه فراکسیون امید داوطلبانه کناره گیری کنند/ روحانی قبل و بعد از انتخابات چرخش داشته است

قدرت الله علیخانی مشاور پارلمانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگویی اعلام کرد: بنده معتقدم آقای روحانی در قبل و بعد از انتخابات کمی چرخش داشته است؛ هنوز مشخص نیست که چرا آقای مجید انصاری از کابینه کنار گذاشته شده است. این در حالی است که آقای مجید انصاری یکی از دلسوز‌ترین و صادق‌ترین اعضای کابینه یازدهم بود و با تمام توان در خدمت آقای روحانی بود.

اعضای شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان تغییر می‌کنند

عبدالله ناصری عضو شورای مشورتی اصلاح طلبان گفت: شورای عالی اصلاح طلبان با تغییر در اعضا، ساختار خود را تا انتخابات 98 حفظ می‌کند.

تصمیم‌گیری درباره تشکیل هیئت اندیشه‌ورز مجلس خبرگان در نشست آتی

آیت‌الله علی معلمی عضو مجلس خبرگان رهبری احتمالا  اواخر آبان یا اوایل آذر هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری نشستی با هیئت رئیسه کمیسیون‌های این مجلس برگزار می‌کند و مسئله تشکیل هیئت اندیشه ورزی در آن نشست تعیین تکلیف خواهد شد.

اصلاح طلبان با یارگیری از اصول‌گرایان می‌خواهند جریان اصیل اصولگرایی را در ابهام نگه دارند

حمید رسایی نماینده ادوار مجلس گفت:اصلاح طلبان می‌خواهند با یارگیری از بخش به ظاهر اصول‌گرا، بخش اصیل اصولگرایی را در ابهام نگه دارند.

چگونگی بازنگری در سیاست‌های کلی مجمع تشخیص مصلحت نظام

آیت‌الله محمود محمدی عراقی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:دبیرخانه مجمع تشخیص ارزیابی از سیاست‌های کلی انجام می‌دهد و گزارش خود را ارائه می‌کند.

جبارزاده طبق قانون جدید احزاب رئیس کمیسیون ماده 10 است

محمدامین رضازاده دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب گفت: براساس قانون جدید احزاب، معاون سیاسی وزیر کشور، رئیس کمیسیون ماده 10 است.

انتصاب هفت دبیر استانی حزب اعتدال و توسعه

 رمضانعلی سبحانی‌فر" سخنگوی حزب اعتدال و توسعه از انتصاب 7 دبیر استانی تشکل متبوعش خبر داد.

داود احمدی‌نژاد درگذشت

داود احمدی نژاد برادر رئیس جمهور سابق درگذشت.

برگزاری کنگره حزب اراده ملت در بهمنِ امسال

احمد حکیمی‌پور دبیرکل حزب اراده ملت از برگزاری کنگره سراسری تشکل متبوعش در بهمن امسال خبر داد.

انتصاب دبیران استانی حزب ایران زمین تا پایان امسال/برگزاری مجمع عمومی در سال جاری

ابوالقاسم رئوفیان دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین از برگزاری مجمع عمومی تشکل متبوعش در دی امسال خبر داد.

جلسه هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری برگزار شد/ مأموریت دبیرخانه برای تدوین سازوکار هیئت اندیشه‌ورز

چهاردهمین جلسه هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری عصر امروز چهارشنبه 12مهر با حضور اعضا برگزار شد و پس از بحث و بررسی و اظهارنظر هیئت رئیسه، مقرر شد دبیرخانه سازوکار، طرح اجرایی و نحوه تشکیل هیئت اندیشه ورز خبرگان را تهیه و در جلسه آتی هیئت رئیسه مجلس خبرگان، جهت بررسی ارائه کند.

سازمان‌دهی تشکیلاتی مجمع زنان اصلاح‌طلب تا آذر امسال به پایان می‌رسد

اشرف بروجردی عضو شورای مرکزی مجمع زنان اصلاح‌طلب از سازمان‌دهی کمیسیون‌ها و معاونت‌های تشکل متبوعش تا اوایل آذر امسال خبر داد.

تشکیل دو کارگروه در نشست فصلی 27 مهر حزب ندا/تدوین نقشه راه انتخاباتی در دستور کار کمیته دائمی

سامان بختیاری نایب رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با اشاره به برگزاری نشست فصلی تشکل متبوعش در ۲۷ مهر؛ اظهار کرد: این نشست میان اعضای شورای مرکزی، روسای شعب حزب در کل کشور و منتخبان شوراهای اسلامی شهر و روستا که عضو ندا هستند، برگزار می شود.

مبنای تصمیم‌گیری و انتصابات باید توجه جدی به رویکرد گفتمانی باشد

محمدرضا عارف در نشست مشترک هیات رئیسه شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با هیات رئیسه فراکسیون امید و روسای شوراها و شهرداران کلان شهرها گفت: مبنای تصمیم‌گیری و انتصابات باید توجه جدی به رویکرد گفتمانی باشد و پیروزی‌های گذشته را متعلق به گفتمان بدانیم و ادامه پیروزی این گفتمان اصیل را وظیفه خود بدانیم.

پیشنهاد تشکیل سازمان جوانان در جمنا/کمیته‌های تخصصى اقشار از ٢٨ کمیته به ٢٠ مورد کاهش می‌یابد

سیدمحمد حسینی عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب گفت: اکنون پیشنهادی مبنی بر تشكيل سازمان جوانان در جبهه مردمی نیروهای انقلاب مطرح شده است. همچنین تعداد کمیته‌های تخصصى اقشار از ٢٨ كميته به ٢٠موردكاهش می يابد تابدون هم پوشانی باكيفيت بيشتر فعاليت کنند. 

مراسم تشییع مادر حسین کمالی برگزار شد

مراسم تشییع مادر حسین کمالی دبیر کل حزب اسلامی کار صبح روز 14 مهر در مسجد موسی ابن الرضا شهرک اکباتان برگزار شد.

هجمه‌ها علیه دستگاه قضا به دلیل ایستادگی در برابر جریان‌های ضدانقلاب و فتنه است

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دستگاه قضا در برابر جریان‌های ضدانقلاب، مفسدان و فتنه‌ ایستادگی کرده و دلیل هجمه‌ها علیه این نهاد همین است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
گزارش بسیار خوبی بود باتشکر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر