کد خبر: ۶۲۷۱۰۵۱
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۴

خبرنگار روزنامه نیویورک تایمز معتقد است پذیرش ادعای داعش درباره حملات لاس وگاس قابل قبول نیست ولی عبور از چنین ادعایی غیرمسئولانه است.

توضیح یک خبرنگار درباره احتمال ارتباط داعش با عامل تیرندازی لاس وگاسبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان  به نقل از پایگاه اینترنتی اکسپرس؛ راکمینی کالیماچی – خبرنگار روزنامه نیویورک تایمز- که از سال 2014 حملات تروریستی داعش در غرب را رصد می کند با انتشار نظراتی در شبکه اجتماعی توئیتر توضیح داد رد ارتباط بین داعش و استفان پادوک – عامل تیراندازی در لاس وگاس-  موضوعی غیرمسئولانه است.

این خبرنگار در یک رشته پیام توئیتری نوشت: «هیچ مدرکی در این باره  (ارتباط بین داعش و پادوک) وجود ندارد. اما گروه تروریستی داعش به ندرت مسئولیت چنین حمله هایی که از سوی هواداران یا اعضایش انجام نشده را بر عهده می گیرد. آنها در اتاق های گفتگو و انجمن ها ادعا می کنند غرب و رسانه ها کشته شدن برادرانشان را پنهان می کنند. پذیرش این ادعاها قابل قبول نیست ولی عبور از چنین ادعاهایی غیرمسئولانه است.»

وی در ادامه نوشت: « من از سال 2014 عملیات تروریستی داعش در غرب را رصد کرده ام و جدول زمانی از عملیات آنها در غرب تهیه و ادعاهای آنها را ثبت کرده ام. ماه ها بعد به این جدول رجوع کرده و با حاشیه نویسی، مدراکی مبنی بر دخالت داعش در عملیات تروریستی غرب را اضافه کرده ام. این جدول هنوز کامل نیست ولی از 50 مورد فقط 3 ادعای دروغ پیدا کردم و در بقیه عملیات تروریستی در غرب ردپایی از داعش به چشم خورده است. آنچه باید درک کرد این است که حملات داعش در غرب یا به وسیله عناصر و اعضای خودش است و یا توسط افرادی که تحت تاثیر تبلیغات آن قرار گرفته اند، صورت می گیرد.

این خبرنگار در حالی مدعی ارتباط  گروه تروریستی داعش با عامل تیراندازی لاس وگاس شده که در خبرنامه تبلیغاتی اخیر، داعش تصویری از محوطه هتل مندالای بی در لاس  وگاس منتشر کرد که عده زیادی از مردم در خون خود غلتیده بودند. در این خبرنامه، برخی مقامات دون پایه داعش مدعی شده بودند که استفان پادوک شش ماه پیش به این گروه گرویده است.

استفان پادوک 64 ساله بامداد دوشنبه از طبقه سی و دوم یک هتل به جمعیت مردم در یک جشنواره موسیقی تیراندازی کرد. این تیراندازی 58 کشته و بیش از 500 مجروح بر جای گذاشت. عامل این تیراندازی خونبار در تاریخ آمریکا پیش از رسیدن نیروهای پلیس خودکشی کرد. این تیراندازی مرگبارترین کشتار جمعی در تاریخ آمریکا بوده است.

انتهای پیام/

 

ارتباط  گروه تروریستی داعش با عامل تیراندازی لاس وگاس

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر