کد خبر: ۶۲۷۱۳۲۲
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۲:۰۳

سه هزار و 150 نفر مهاجر غیرقانونی با ملیت های مختلف آسیایی، عرب و آفریقایی بازداشت شدند.

بازداشت بیش از سه هزار مهاجر غیرقانونی در صبراته لیبی

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، بیش از سه هزار مهاجر غیرقانونی روز شنبه در صبراته،‌ واقع در 70 کیلومتری غرب طرابلس، پایتخت لیبی، بعد از یک هفته رویارویی مرگبار در این شهر که به محل اصلی عزیمت مهاجران غیرقانونی تبدیل شده بود، بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از صبراته، باسم الغرابلی، فرمانده نیروهای امنیتی وفادار به دولت وحدت ملی لیبی در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد «ما سه هزار و 150 نفر مهاجر غیر قانونی با ملیت های مختلف آسیایی، عرب و آفریقایی را بازداشت کردیم».

این نیروی امنیتی لیبی پیش از این، روز جمعه اعلام کرده بود یک گروه شبه نظامی به سرکردگی یک بارون سابق محلی قاچاق مهاجران غیر قانونی شهر را که کم کم بازگشت به حالت عادی را آغاز کرده، متلاشی کرده است.

از سال 2011 و سقوط رژیم معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی، صبراته به محل اصلی عزیمت مهاجران غیر قانونی تبدیل شده است و قاچاقچیان از نبود امنیت در آنجا و با مصونیت کامل از مجازات، از این شهر برای قاچاق مهاجران غیر قانونی بهره برداری می کردند.

برخی بارون های قاچاق کنترل کامل شهر را در دست داشتند و هر روز از آنجا ده ها قایق مملو از مهاجران غیر قانونی عزیمت می کرد.

انتهای پیام/

بیش از سه هزار مهاجر قاچاق در صبراته لیبی بازداشت شده اند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر