کد خبر: ۶۲۷۱۴۶۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۵

مرد فقیری که گرفتار فقر و بیماری بود، با کمک امام زمان (عج) از مشکلات رهایی یافت و به دختر مورد علاقه اش رسید.

ماجرای کمک امام زمان (ع) به مرد عاشق!

به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛این داستان در مورد فردی است که عاشق دختر همسايه شده بود. او برای رسيدن به عشقش هر کاری می‌کند ولی در آخر متوسل به درگاه امام زمان (عج) می‌شود، که با عنایت حضرت صاحب الزمان (عج) از بیماری نجات یافت و به دختر مورد علاقه‌اش رسید.

نکات بسيار تامل برانگيز در اين داستان وجود دارد. از جمله اينکه زيارت وجود مقدس حضرت می‌تواند نصيب هر کسی شود (و اين نيست که خاص عرفا يا خواص باشد) و ثانيا برای ديدار حضرت لازم نيست که حتما درخواست بسيار عارفانه‌ای داشته باشی. ظاهرا کيفيت درخواست مهم است نه نوع درخواست. اينکه هر چی می‌خواهی را خالصانه طلب کنی.

شيخ باقر کاظمی مجاور در نجف حديث کرد که در نجف اشرف مرد مومنی بود که شيخ محمد حسن سريره نام داشت. او در سلک اهل علم، مرد با صداقتی بود. بيمار بود و در نهايت تنگدستی و فقر و احتياج زندگی می‌کرد. حتی قوت و غذای روزانه خود را نداشت و بيش تر اوقات به خارج نجف در بيابان نزد اعراف اطراف نجف می‌رفت تا اين که قُوت و آذوقه ای برايی خود تهيه کند امّا آنچه به دست می‌آورد او را کفايت نمی‌کرد . با همين حال, سخت دوست داشت با دختری از اهل نجف ازدواج کند که عاشق او شده بود و او را از خانواده‌اش خواستگاری کرده بود اما فاميل های آن زن، به سبب فقر و تهی‌دستی شيخ، به او جواب مثبت نداده بودند و او از جهت اين ابتلا در همّ و غمّ شديد بود.

هنگامی که تهی دستی و بيماری او شدت يافت و از ازدواج با آن زن ناامید شد تصميم گرفت چهل شب چهارشنبه به مسجد کوفه رود تا بلکه حضرت صاحب الامر (عجل اللّه فرجه) را از ناحيه‌ای که نمی‌داند ببيند و مراد خود از او بگيرد.

شيخ باقر می‌گويد: شيخ محمد گفت: «من چهل شب چهارشنبه مواظبت کردم بر رفتن به مسجد کوفه! هنگامی که شب آخر فرا رسيد شب زمستانی و تاريکی بود و باد تندی می‌وزيد و کمی هم باران می‌باريد و من هم در دکّه‌های درب ورودی مسجد کوفه يعنی دکّه شرقی مقابل در اول که هنگام ورود به مسجد طرف چپ است نشسته بودم و نمی‌توانستم به سبب خونی که در اثر سرفه از سينه‌ام می‌آمد به داخل مسجد روم و با من هم چيزی نبود که خود را از سرما حفظ کنم و اين وضعيت، سينه ام را تنگ کرده و بر غم و غصه من شدت بخشيده و دنيا در چشمم تيره شده بود و با خود فکر می‌کردم که اين 39 شب به پايان رسید و اين آخرين شب است و من کسی را نديدم و چيزی هم بر من ظاهر نشد و من گرفتار اين سختی عظيم هستم و اين همه سختی و مشقت و ترس را در اين چهل شب تحمل کردم که از نجف به مسجد کوفه آمدم و حاصل آن ياس و نااميدی از ملاقات و برآورده شدن حاجاتم بود.

در همین زمان که در فکر بودم و کسی در مسجد نبود، آتشی روشن کردم تا قهوه‌ای را که از نجف با خود آورده بودم گرم کنم. زيرا عادت به آن داشتم و نمی‌توانستم آن را ترک کنم و قهوه هم بسيار کم بود. ناگهان شخصی را ديدم که از ناحيه در اول, به سوی من می آمد.

هنگامی که او را از دور مشاهده کردم ناراحت شدم و با خود گفتم اين عرب بيابانی از اطراف مسجد نزد من آمده است تا قهوه مرا بنوشد و من بدون قهوه در اين شب تاريک  نمی‌توانم بمانم و اين امر هم بر اندوه من اضافه کرد. در اين بين که من در انديشه بودم او نزديک من آمد و به من را به اسم سلام کرد و در برابرم نشست و من متعجب شدم از اين که او اسم مرا می‌داند و گمان کردم از اعراب اطراف نجف است که من نزد او می‌روم .

از او سوال کردم از کدام قبيله هستی؟ فرمود: «از بعضي از آنها.» من شروع کردم به شمردن طوايف اعراب اطراف نجف. او در پاسخ جواب می داد: «نه !!» و من هر طايفه‌ای را ذکر می‌کردم او می‌فرمود: «از آنها نيستم.» اين امر مرا خشمگين کرد و به او گفتم: «آری تو از طريطره هستی» و اين را به صورت استهزا گفتم و اين لفظی است که معنی ندارد. او از سخن من تبسّم کرد و فرمود: «چيزی بر تو نيست که من از کجا باشم اما چه چيز سبب شده که تو به اينجا آمده ای؟»

من به او گفتم: «برای چه سوال می کنی؟» فرمود: «ضرری به تو نمی رسد اگر ما را خبر کنی.» من از حسن اخلاق و شيرينی طبع و گفتار او تعجب کردم و دلم ميل به او پيدا کرد و او هر مقدار سخن می‌گفت محبت من به او زيادتر می‌گشت. براي او سيگار از تتن درست کردم و به او دادم فرمود: «تو بکش من نمی کشم.» در فنجان برای او قهوه ريختم و به او دادم، او گرفت و کمی از آن نوشيد و باقی را به من داد و فرمود: «تو آن را بنوش.» من آن گرفتم و نوشيدم و تعجب کردم که او تمام فنجان را ننوشيده بود اما محبت من هر آن به او زياد می‌شد. به او گفتم:« ای برادر! خداوند تو را در اين شب به سوی من فرستاده تا انيس من باشی.» آيا با من نمی‌آيی که نزد قبر مسلم(ع) برويم و آنجا بنشينيم و با يکديگر صحبت کنيم؟» فرمود: «با تو می‌آيم اما جريان خودت را بگو.»

من نیز جریان خود را به او گفتم: «من واقع را برای شما می‌گويم، من در نهايت فقر و نيازمندی هستم. از آن وقتی که خود را شناختم و با اين فقر مبتلا به سرفه هستم و سال هاست که خون از سينه ام بيرون می‌آيد و معالجه آن را نمی‌دانم و به دختری از اهل محلّه مان در نجف اشرف تعلق خاطر پيدا کرده‌ام و به سبب تنگدستی ميسر نشده است که او را بگيرم. گروهی از دوستان مرا مغرور کردند و به من گفتند که در حاجت‌های خود  به صاحب الزمان(عج) متوسل شو و به همین خاطر چهل شب چهارشنبه در مسجد کوفه بيتوته نما که او را خواهی ديد و حاجت تو را برآورده سازد و اين آخرين شب از چهل شب است و من در اين شب چيزی نديدم و در اين شب ها من تحمل مشقت های زيادی کردم و اين سبب آمدن من و اين خواسته ها و حوائج من می‌باشد.»

آن شخص در حالی که من غافل بودم و توجه نداشتم به من فرمود: «اما سينه ات خوب شد و اما آن زن را به زودی می‌گيری و اما تهی دستی و فقر تو باقی می‌ماند تا از دنيا بروی.» من هيچ توجه به اين سخنان نداشتم و به او گفتم: «به کنار قبر مسلم نمی‌روی؟» فرمود: «برخيز»، برخاستم و متوجه جلوی خود بودم. هنگامی که وارد زمين مسجد شدم به من فرمود: «آيا نماز تحيت مسجد نمی خوانی؟» گفتم: «چرا می‌خوانم»، سپس او نزديک شاخص که در مسجد است ايستاد و من هم پشت سر او به فاصله ايستادم و تکبيرة الاحرام گفم و مشغول قرائت سوره فاتحه شدم.

من مشغول نماز بودم و سوره حمد را می‌خواندم. او نيز فاتحه را قرائت می‌نمود اما من قرائت احدی را همانند او از زيبايی نشنيده بودم. در آن هنگام با خود گفتم: «شايد اين شخص صاحب الزمان (ع) باشد و ياد سخنان او افتادم که دلالت بر آن می‌کرد.» هنگامی که اين مطلب در دلم خطور کرد, آن بزرگوار در حال نماز بود. ناگهان نور عظيمی او را احاطه کرد که ديگر شخص آن بزرگوار را به سبب آن نور نمی‌ديدم اما او همچنان نماز می‌خواند و من صدای او را می‌شنيدم. بدنم به لرزه افتاد و از ترس نمی‌توانستم نماز را قطع کنم. پس نماز را به صورتی که بود تمام کردم و نور از سطح زمين به بالا متوجه شد و من ندبه و گريه می‌کردم و از سوء ادبم با او در مسجد معذرت خواهی می‌نمودم. به او گفتم: «شما صادق الوعد هستيد و مرا وعده داديد که با من نزد قبر مسلم برويم»، در آن هنگام که با آن نور تکلم می‌گفتم ديدم آن نور به سمت حرم مسلم حرکت کرد و من نیز با او حرکت کردم. آن نور داخل حرم شد و در بالاي قُبّه قرار گرفت و همچنان بود و من گريه و ندبه می‌کردم تا فجر دميد و آن نور عروج کرد.

هنگامی که صبح شد متوجه قول او شدم که فرمود: «سينه ات خوب شد.» ديدم سينه‌ام صحيح و سالم است و ديگر سرفه نمی‌کنم و يک هفته بيش نگذشت که خداوند گرفتن آن زن همسايه را آسان کرد و از جايی که گمان نمی‌کردم فراهم شد. اما فقر و تهی‌دستی‌ام همچنان باقی ماند همان‌طور که حضرت صاحب الزمان (صلوات اللّه و سلامه عليه و علي آبائه الطاهرين) خبر داده بود.

منبع:امام مهدی، نظری منفرد، حکايت 10

 

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۳۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
یا صاحب الزمان
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۴
آقا جان یا امام مهدی ( ع ) بنده بی آبرو خدا هستم
آقا ب امامت قسم ب حق آبروت قسم ب حق صاحب عصریت قسم شفامو از خدا بگیر آقا جوونم ۲۷ سالمه آقا تک پسر خانوادم، بیمارم آقا بیماری دارم جز خدا کسی نمیتونه شفام بده ب حق آبروت شفامو‌ بگیر
دوستان هرکی سرنماز یا حرم یا جمکران هرجا دلش شکست منو از دعا فراموش نکنه
فریبا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۸
مولاجان تو که یک گوشه چشمت غم عالم ببرد/ حیف باشد که تو باشــــی و مرا غم ببرد...... مولا جـــــــــــان مددی.
""" التماس دعا از همه عاشقان دلسوخته مولا """
سحر اردکانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۱
دو سال بایک نامرد انسان نما نامزد بودم من خیلی خیلی دوسش داشتم اون اولش به اسم دفاع از حریم اهل بیت منو به خودش وابسته کرد و اعتماد منو جلب کرد دو سال زندگیمو به پاش ریختم دو سال اشک ریختم تا این اوخر که گوشیش رو چک کردم متوجه شدم که با چند دختر در ارتباطه چه حرفها و پیامهای عاشقانه ای دلم لرزید قلبم شکست من نمیخوام خدایی نکرده توهین کنم ما زندگیمون رو مدیون مدافعین حرم هستیم این یک نمونه کاملا استسنا بود خلاصه یک شب دیدم که توی یه صحرا بزرگ نشستم و بیاد بی وفایی اشک میریزم یک دفعه آقایی سرتاسر سفیدپوش و نورانی سوار بر یک اسب آمدند از اسب پیاده شدن و دستها رو بالا گرفتن و گریه کردن و دعا منم گریه میکردم و دعا میکردم. اون آقا دل شکسته منو خرید و آرومم کرد.روی صحبتم با تمام اون دختر خانما و آقا پسرایی که خیانت دیدن باور کنید آقا هوای ماها رو هم داره...من واگذرش کردم به آقای غریب صحرا ....اللهم عجل لولیک الفرج
پاسخ ها
عسل
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۷
عزیزم تو ظاهر اون اقا رو دیدی؟خاهش میکنم اگر دیدی توضیحش بده مهمه برام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
انشالله سلامتی و ظهور امام زمان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
ارزوی سلامتی دارم حاجی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
السلام علیک یا صاحب زمان (عج)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
همه ي هستي من به فداي شما مرا هم درياب كه بسيار دلتنگم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
همه ي هستي من به فداي شما مرا هم درياب كه بسيار دلتنگم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۵
الله اکبر
سلام بر حضرت مهدی ع
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۸
لازم هست بشناسیمشون و یاریشون کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۸
یا صاحب الزمان. یا حسین
فاطمه خمسه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۳
بیا قدم بنه بر دیدگان ما آقا .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۳
یا صاحب الزمان ادرکنی(عج)
خودمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
امام زمان سایشون مستدام باشه همیشه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
سلام. جان و جهان ناقابلمان فدای آقا و صاحبمان حضرت ولی عصر عج الله تعالی فرجه الشریف.
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
رب صل علی حجت بن الحسن العسکری و علی آبائه الطاهرین وعجل فرجه و فرجنا بهم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
ای غائب از نظر چه شود گر کنی نظر بر آه من و اشک دیده ام......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
خدیا توفیق زیارت اماممون رو نصیب همه ارزومندانش بگردان
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
آقا صاحب ازمان) ع ) سلام . درسته ندیدمتون اما همیشه پشتم بهتون گرم بوده و تو بدترین تنگناها شفاعتم پیش خدای متعال کردید و نجاتم دادینو حاجتم گرفتید . چی میشه ظهور کنید زودتر . چی میشه منه حقیرم ببینمتون یه دل سیر باهتون صحبت کنم و زیر پاتون ببوسم الهم عجل لولیک الفرج آقا دوست دارم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
آقا صاحب ازمان) ع ) سلام . درسته ندیدمتون اما همیشه پشتم بهتون گرم بوده و تو بدترین تنگناها شفاعتم پیش خدای متعال کردید و نجاتم دادینو حاجتم گرفتید . چی میشه ظهور کنید زودتر . چی میشه منه حقیرم ببینمتون یه دل سیر باهتون صحبت کنم و زیر پاتون ببوسم الهم عجل لولیک الفرج آقا دوست دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
اللهم عجل لولیک الفرح
اکبر جعفری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
با سلام و احترام
مطلب بسیار دلنشین و جذابی بود
حس بسیار خوبی هست که کسی هست در همین نزدیکی کسی هست فقط باید گناه نکنیم به دیدار ایشان روح ما زنده گردد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
******ای کاش ما هم لایق دیدار شویم*****
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
یا بن الحسن
چه خوش است صوت قرآن ز تو دلربا شنیدن
به رخت نظاره کردن شخن خدا شنیدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
مولا علی یارتان تشکر فراوان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
خوش به سعادتش.کاش اعمال ما هم درست باشه و بتونیم آقا رو زیارت کنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
اللهم عجل لولیک الحجه ابن احسن س
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
مولای ما دعا کن برای ما....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
بابی و امی و نفسی فداک یا ابا صالح المهدی
السلام علیک یا اباصالح المهدی عج الله تعالی فرجه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
یا صاحب الزمان میشه به منم نگاه کنی ؟
هرچی بخدا التماس میکنم جوابمو نمیده ...
از همه شما که دارین این متن رو میخونین خواهش میکنم برام دعا کنید
خدا هیچ بنده ای رو درمونده نکنه ..
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
حدیث داریم که هرکسی که گفت من امام زمان رو دیدم مطمئن باشید که دروغ میگه.
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
سلام
پدر من هم به ازدواج با همسرم رضایت نمی دادند بعد از مدت ها همسرم ناامید به مسجد جمکران رفت از داخل شهر قم تا مسجد رو با پای پیاده و مویه و زاری رفته بود ،امام زمان محبتشون رو در حق ما تمام کردند ما باهم ازدواج کردیم. اما شرمندشون هستیم که فراموششون کردیم
آقا حلالمون کنید...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
این حکایت و من قبلاً در یک کتاب مربوط به امام زمان خوانده بودم در این کتاب حکایت های زیادی بود ولی این یکی رو من همیشه در خاطرم هست و برای بقیه دوستان هم تعریف کردم .
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
سلام.ای اقای خوبیها. در ان زمان که در عیش نوش خود هستیم شما غصه می خوری وقتی که گرفتار شدیم ان زمان است که شما اقای مایی ببخش ای مهدی زهرا ما گمشده ایم در محضر مایی اما چشمان نابینای جمالت شد ای غریب صحرا تورا به شبهای که در ان روضه علی اکبر و ابوالفضل خوانن تو بیایی و مادرت زهرا ما را ببخش ای گل زهرا
کاظمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
خدایا امام زمان همه جا هست ما گم شده و غایبیم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
السلام علیک یا صاحب الزمان (عج)
ناشناس
|
Canada
|
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
خواست خدا بود و امام زمان واسطه شد. دعا و توسل به پيامبر و اءمه اطهار بصورت فردى جايز نيست. مسلمان نبايد چيزي براى شخص خودش بخواهد بلكه بايد براى همه دعاكند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
سلام بر امام زمان (عج)
آقا جان خيلى دوست داريم...
آقا جان شما خيلى خوبيد....
آقا جان كجايى... بيا آقا.....
آقا جان الهى قربون أهل بيت عليهم السلام بريم ما...
آقا جان فقط سلامتى و ظهور شما آرزوى همه ما شيعيان هست....
يا مهدى جان....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
االلهم عجل لوليك الفرج اقا جان زودتر بيا
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر
آقا جان یا صاحب الزمان نگاهی هم بر این بنده گنهکار خداوند بیاندازید آقا جان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
ما که قطع رابطه هستیم مقصر هم خودم هستم چون همش میزنم زیر قولم دست خودم نیست در حضور همه اعتراف میکنم که در مقابل واجبات بی اراده ام فقط حرف میزنم عمل نمیکنم خدایا قدمهای مارا بر سر پل صراط نلرزان آمین
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
به به سلام ای امام عزیز.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
مدعی گوید که با یک گل نمی آید بهار / من گلی دارم که عالم را گلستان می کند
امیر
|
United States
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
الهم العجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
دم امام زمان گرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
خدایا،به حق قدرت خودت،همه ما را موحد کن
خدایا،به کرمت ما را مشمول دعای حضرت رسول ص وفرزندش امام زمان ع قرار ده
saeyd 110
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
مولای من ، ببخش مرا به خاطر گناهان مانع ظهورتان
saeyd 110
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
مولای من ، ببخش مرا به خاطر گناهان مانع ظهورتان
saeyd 110
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
مولای من ، ببخش مرا به خاطر گناهان مانع ظهورتان
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
خوش به حالش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
امام زمان به ما هم.کمک کند
صادق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
سلام بر تو ای اقای من یا صاحب الزمان الهم عجل الولیک الفرج اقا جان ظهور کن و چشم ما را به جمال نورانیت منور کن .
صادق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
سلام بر تو ای اقای من یا صاحب الزمان الهم عجل الولیک الفرج اقا جان ظهور کن و چشم ما را به جمال نورانیت منور کن .
صادق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
سلام بر تو ای اقای من یا صاحب الزمان الهم عجل الولیک الفرج اقا جان ظهور کن و چشم ما را به جمال نورانیت منور کن .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
اگر کسانی تجربه مشابه داشتند بکذارند اینجا. خیلی دلم می خواهد بخوانم. خواهش می کنم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
یا مهدی جان، لیاقت دیدنت رو بمن بنده ی گناه کار نصیب کن...
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
یا صاحب الزمان ادرکنی
محمد اکرمی از شاهرود ۳۲ساله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
امام زمان همیشه جویای احوال ما هست، حتی اگر ما جویای احوال آن حضرت عزیز نباشیم،
شاید باورتان نشود
چند سال پیش من خواب عجیبی دیدم، من صبح های جمعه دعای ندبه در شهرم شاهرود و در هئیتی کوچک و در زیرزمینی یک ساختمان که فقط سه نفر یا پنج نفر بودیم، میرفتم، بعد از مدتی نرفتم، دقیقا روز جمعه زمان اذان صبح یک آقایی را در خواب دیدم و به من گفت :
دیگه حال ما رو نمی پرسی؟؟!!
خیلی تعجب کردم و گفتم چون اون هئیت کوچک بود و زیاد شلوغ نمیشد من هم فکر کردم شاید اثر ندارد و دیگه نرفتم.
خیلی خجالت زده شدم.
بعد آن آقا گفت شما در هرجایی که یادمان کنید، ما هم همانجا هستیم.
فرقی ندارد در جمع بزرگ باشد یا کوچک
بعد از آن حرف از خواب بیدار شدم......
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
بِسمِ الله الرَّحمنِ الرَّحیم

اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن
صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ
فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی كُلِّ سَاعَةٍ
وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناً
حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا

اللّهُمَّ صَلِّ علی مُحَمَّدْ وَ آلِ مُحَمَّدْ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ
یا اللَّهُ یا رَحمنُ یا رحیمُ یا مُقَلِّبَ القُلُوبِ ثبِّت قَلبِی عَلی دِینکَ

إِلَهِي عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفَاءُ وَ انْكَشَفَ الْغِطَاءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجَاءُ وَ ضَاقَتِ الْأَرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمَاءُ وَ أَنْتَ الْمُسْتَعَانُ وَ إِلَيْكَ الْمُشْتَكَى وَ عَلَيْكَ الْمُعَوَّلُ فِي الشِّدَّةِ وَ الرَّخَاءِ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ أُولِي الْأَمْرِ الَّذِينَ فَرَضْتَ عَلَيْنَا طَاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنَا بِذَلِكَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنَّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عَاجِلاً قَرِيباً كَلَمْحِ الْبَصَرِ أَوْ هُوَ أَقْرَبُ يَا مُحَمَّدُ يَا عَلِيُّ يَا عَلِيُّ يَا مُحَمَّدُ اكْفِيَانِي فَإِنَّكُمَا كَافِيَانِ وَ انْصُرَانِي فَإِنَّكُمَا نَاصِرَانِ يَا مَوْلانَا يَا صَاحِبَ الزَّمَانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ أَدْرِكْنِي أَدْرِكْنِي أَدْرِكْنِي السَّاعَةَ السَّاعَةَ السَّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِينَ

اللّهُمَّ صَلِّ علی مُحَمَّدْ وَ آلِ مُحَمَّدْ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ
یا ابا صالح عزیز فاطمه(س)
ای که هستی رحمت این قافله
انتظارت کی رسد پایان دگر
کی ببیند چشم من روی قمر
یا ابا صالح نظر کن سوی ما
جان ما قربان تو ای نور ما
در جوانی شد وجودم پیر پیر
یا ابا صالح بیا دستم بگیر
یا ابا صالح شکستم در فراغ
از که گیرم روی ماهت را سراغ
یا ابا صالح ببین چشم تَرَم
تا به کی بر هر گذر من بنگرم
ای خدای آسمانها و زمین
ای کلامت آیه ی حق المبین
در ظهور مهدی صاحب زمان
کن تو رحمت بر همه خلق جهان
مرتضی دوره گرد(هیوا)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
یا مهدی ادرکنی
متو مرزنگو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
یاامام زمان ادرکنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
خدا و امام زمان همه جوانان رارا به راه راست حدایت کند انشالله
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
آمین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
حدایت----->هدایت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
من بیچاربودم بدخترم گفتبودن اگر40روز درخانه تان راچارو بکنی امام زمان میاد بابات خوب میشود پایین هیات دیوارنداشت ورز چهلم درخانه راجاروب میکرد صدازد بابا یک اقا ازته هیاط صدات می زند بلن شدم دیدم یکسید قدبلند گفتشما فلانی هستی گفتم بله امدخانه 5تادختردارم بهمودخترم روک گفت دخترم چهمیخواحی دخترم گفت سلامتی بابام حچی نخود حچی نگرفت ورفت دخترم 67 سالش بود گفت بابا نکند اقابودباشد من ازخانه امدم بیرون تورستا ازهرکی پورسیدم گفتن ندیدیم چنین کسی را من خوب شدم الهی گفتاری های همه برترف شود اشا الا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
من بیچاربودم بدخترم گفتبودن اگر40روز درخانه تان راچارو بکنی امام زمان میاد بابات خوب میشود پایین هیات دیوارنداشت ورز چهلم درخانه راجاروب میکرد صدازد بابا یک اقا ازته هیاط صدات می زند بلن شدم دیدم یکسید قدبلند گفتشما فلانی هستی گفتم بله امدخانه 5تادختردارم بهمودخترم روک گفت دخترم چهمیخواحی دخترم گفت سلامتی بابام حچی نخود حچی نگرفت ورفت دخترم 67 سالش بود گفت بابا نکند اقابودباشد من ازخانه امدم بیرون تورستا ازهرکی پورسیدم گفتن ندیدیم چنین کسی را من خوب شدم الهی گفتاری های همه برترف شود اشا الا
علی از تربت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
جانم فدایت اقا گوشه چشمی هم به ما نظر کن.شفای همه مریضا و سلامتی اقا ص
عسکری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
السلام علیک یا صاحب الزمان اد رکنی التماس دعا
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
السلام علیک یا اباصالح المهدی ادرکنی یا صاحب الزمان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
فدات بشم آقا
همه عمر جان و مالم پيشكش قدوم مباركت
بچه م به فدات
آقا التماس ميكنم بيا
آقا تشريف بيار
ظلم و فساد و زورگويي داره بيداد ميكنه
التماس ميكنم بيا آقا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
یا صاحب الزمان
سیف ا...صادقی ارمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
اللهم عجل لولیک فرج یاصاحب الزمان آجرک ا...
اسماعیل ر.پ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
اللهم کل لولیک الفرج.آقا تشنه ی دیدارتم.دعامون کن پیشت روسفید بشم.لبیک یا امام زمان(عج)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
ایشالله همه جوونا خوشبخت بشن
لیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
یه زمانی خیلی مشکل داشتم .داشتم نماز ظهر میخوندم باردارم بودم از یه مشکلی هم خیلی رنج میبردم. بین نماز ظهر وعصر بودم. زنگ در صدا کرد رفتم باز کردم با همون چادر سفیدم یه مرد سیدو دیدم با شال سبز دور گردنش پرسیدم کمک میخوای گفت نه اومدم بهت بگم من برات دعا میکنم .منم هیج جور به زبونم نمی اومد بپرسم واسه چی دعا می کنی. گفتم خونتون اینجاست گفت اره اون روبرو یم .یه تسبیح سبزم دستش بود. نه پول خواست نه هیچی وخدا حافظی کرد. همین اینکه اومدم خونه متوجه شدم که اون ور خونه ما خونه نیست کوه های بینالوده اومدم تو کوچه دو دقه نشد پیداش نکردم. مشکلم حل شد نجات هم پیدا کردم.از دید خودم اون مثل ما نبود. هنو که هنوزه از دیدارت خیلی خوشحالم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
قابل توجه عاشق معشوق ها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
منم مومن بودم ولی نتوانستم دخترموردعلاقم وبگیرم به خاطر فقروبیکاری والانم بدترشد۲۰ملیون جوان به خاطر فقروبیکاری نمی تونن ازدواج کنن یاامام زمان کمک کن یازودترظهورکن هم وطنانمون دیگه خسته شدیم ازاین وضع بد
پاسخ ها
ابراهیم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
ناشناس عزیزچیزدیگه نمیخوای دل میخوادقربانت خدادلتومنوربه جمال اقابگردانه
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
خوب بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
یا امام زمان (ع)
حسن
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
یا صاحب الزمان. کی و کجا وعده دیدار ما
آقاجان٬ امام زمان
دلتنگت شدم شدید٬ منم میخام ببینمت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
اللهم عجل لولیک فرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
اللهم عجل لولیک الفرج ... آقا جان فقط از شما ظهورتان را می خواهم ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
ما باید مسئله غیبت رو جدی بگیریم و تا زمانی که مردم بیدار نشن ظهوری اتفاق نخواهد افتاد. تعجیل در فرج آقا صاحب الزمان صلوات
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
یا صاحب الزمان عج
عبدالرحمن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
یاخدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
اقابیا جانم به قربانت الهم عجل لولیک فرج
مهدي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
اقا چشم انتظارمون نذار تو رو جدت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
اشکم جاری شد یاصاحب زمان ماراهم دریاب .اللهم عجل الولیک الفرج.ممنونم عالی بود.
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
یا صاحب الزمان همه مریضی ها رو شفا بده ما رو هم شفا بده
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
یا صاحب الزمان همه مریضی ها رو شفا بده ما رو هم شفا بده
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
یا صاحب الزمان همه مریضی ها رو شفا بده ما رو هم شفا بده
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
یا صاحب الزمان همه مریضی ها رو شفا بده ما رو هم شفا بده
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
یا صاحب الزمان همه مریضی ها رو شفا بده ما رو هم شفا بده
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
یا صاحب الزمان همه مریضی ها رو شفا بده ما رو هم شفا بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
اللهــــــــم عجـــــل الولیـــــــک الفــــــــرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
صلی الله علیک یا صاحب الزمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر