کد خبر: ۶۲۷۷۷۹۲
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵

وزارت خارجه روسیه اقدام مقامات آمریکایی در برداشتن پرچم این کشور از ساختمان های دیپلماتیک را عامل برهم خوردن دوستی دو طرف دانست.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک؛ «ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، در اعتراض به اقدام مقامات آمریکایی در برداشتن پرچم روسیه از ساختمان تجاری این کشور در واشنگتن، اظهار کرد: می توانم بگویم روز گذشته یک اقدام خصمانه از جانب مقامات آمریکایی علیه مؤسسات دیپلماتیک ما صورت گرفت. پرچم روسیه در ساختمان هیئت تجاری ما در واشنگتن به پایین کشیده شد و در اقدامی دیگر در سان فرانسیسکو به پرچم ما توهین کردند.

وی در ادامه افزود: مسکو این اقدام را حرکتی توهین آمیز به نماد کشور روسیه می داند و نهایت اعتراض خود را به آمریکا اعلام می کند. برخی از قدرت های سیاسی در آمریکا عمدا به دنبال برهم زدن روابط با روسیه هستند.

اعتراض وزارت خارجه روسیه به برداشتن پرچم های این کشور از ساختمانهای دیپلماتیک در آمریکا

ساختمان کنسولگری روسیه در سان فرانسیسکو پس از برداشته شدن پرچم این کشور

پس از وقوع این دو حادثه، سفارت روسیه در واشنگتن بیانیه ای اعتراض آمیز منتشر و در آن آورد: روسیه اعتراض خود را به بی حرمتی صورت گرفته برای مقامات آمریکایی ارسال کرده است. این یک اقدام غیردوستانه از جانب مقامات آمریکایی تلقی می شود و مسکو از واشنگتن می خواهد هرچه سریع تر پرچم روسیه را به جای خود بازگرداند.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا در این باره به اسپوتنیک گفته است پرچم روسیه با احترام کامل از ساختمان هیئت تجاری این کشور پایین آورده شد و در مورد ماجرای سان فرانسیسکو نیز حادثه زمانی اتفاق افتاد که ساختمان تعطیل بود.

 

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر