کد خبر: ۶۲۷۷۹۴۸
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
مدیر کل استاندارد استان:

مدیرکل استاندارد همدان از بازرسی و نمونه برداری  ۱۲۰۰ واحد تولیدی در استان خبر داد .

بازرسی و نمونه برداری از ۱۲۰۰۰ واحد تولیدی در همدانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛محمد مددی مدیر کل استاندارد استان همدان در مراسم گرامیداشت روز جهانی استاندارد به پیشرفت های چشمگیر در حوزه استاندارد در چند سال اخیر اشاره کرد وافزود: ایران اسلامی توانسته در زمینه استاندارد رتبه 23جهان  را از آن خود کند.

وی ادامه داد:  امسال در مسابقه  طراحی پوستر روز جهانی استاندارد طرح یکی از هنرمندان ایرانی پذیرفته شده است که این برای ما افتخاری مضاعف در سطح جهان است.

مدیرکل استاندارد همدان خاطر نشان کرد: شعار این پوستر "استانداردها شهرها را هوشمندتر می‌کند"است که به بیش از100 کشور عضو سازمانی جهانی استاندارد ارسال شده و نشان می‌دهد استاندارد منحصر به یک حوزه  نبوده و در همه عرصه‌های اجتماعی، شهری، روستایی و غیره هم نقش آفرینی می‌کند.
مددی اظهار داشت: در بحث تدوین و‌تجدید نظرهای استانداردهای ملی از مهرماه سال گذشته تا مهرماه امسال با کمک بخش خصوصی و نخبگان استان همدان اقدامات درخشانی انجام شده است.

این مسئول خاطر نشان کرد: علاوه بر بازنگری 200 سند در بخش توانمند سازی مدیران کنترل کیفی بیش از 4300 نفر ساعت آموزش‌های تخصصی و تکمیلی  را گذرانده‌اند و 78 پروانه استاندارد نیز برای واحدهای تولیدی ملزم به رعایت قوانین استاندارد اجباری صاده شده است.

وی با اشاره به تمدید 124 نشان استاندارد واحدهای تولید استان بیان کرد: در بخش صادرات و واردات نیز 64 اظهار نامه وارداتی و در بخش صادرات 1033 اظهارنامه صادراتی  صادر شده است و گروه‌های مرتبط توانسته‌اند خدمات استاندارد سازی بهره‌مند شوند.

 مدیرکل استاندارد همدان از بازرسی و نمونه برداری 1200 واحد تولیدی در استان خبر داد و بیان کرد: علاوه بر انجام آزمایش برروی 1950نمونه از محصولات استان، در بخش اوزان سبک نیز 5400 مورد آزمایش انجام شده است.

وی با بیان اینکه دربخش توانمندسازی و ایجاد زیر ساخت برای استان و غرب کشور 17 آزمایشگاه همکار فعال است تصریح کرد: در حوزه کنترل بازار 10هزار بازرسی انجام شده و در بخش نمونه برداری تصادفی نیز 405 مورد نمونه با ردیف اعتباری مشخص آزمون انجام شده است.

 مددی درباره وضعیت کنترل جایگاه‌های سوخت استان نیز گفت: در این عرصه با توجه به اهمیت موضوع 2400 بازرسی و کنترل از این جایگاه‌ها به عمل آمده است.

انتهای پیام/ج

کنترل واحدهای تولیدی به مناسبت روز جهانی استاندارد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر