کد خبر: ۶۲۷۸۳۹۰
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۲
تولیت حرم شاهچراغ (ع) خبر داد؛

تولیت آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) گفت: برای معرفی تاریخ غنی شیراز به جهانیان باید تلاش کرد و سهم امامزادگان نیز در این فرایند نباید فراموش شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ آیت الله سید علی اصغر دستغیب تولیت آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) در شیراز انجام شد، گفت: با تصدی مسئولیت این وزارتخانه توسط شما، امید‌ها بیشتر و تنش‌ها کمتر شد و این امر زمینه تعالی برنامه‌های فرهنگی را فراهم می‌کند.

وی افزود: برای تقویت ارتباط، تعامل و مناسبات با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی داریم.

آیت الله دستغیب ادامه داد: آستان‌های مقدس امامزادگان در شیراز در حوزه فرهنگی از توانمندی زیادی برخوردار هستند و حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) نیز تاکنون برنامه‌ها و فعالیت‌های خوبی را در عرصه فرهنگی مذهبی اجرا کرده است.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری در ادامه تبیین جایگاه شیراز در حوزه فرهنگ دینی و همچنین معرفی صحیح حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) در سطح ملی و بین المللی را خواستار شد و بیان کرد: برای معرفی تاریخ غنی شیراز به جهانیان باید تلاش کرد و سهم امامزادگان نیز در این فرایند نباید فراموش شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار گفت: این وزارتخانه با بهره گیری از رهنمود‌های تولیت‌های امامزادگان والامقام همچون حضرت احمد بن موسی (ع) فعالیت‌های بزرگی را می‌تواند در عرصه فرهنگ کشور اجرا کند.

سید عباس صالحی با اشاره به اجرای برنامه‌های مختلف به مناسبت دهه کرامت در سال‌های گذشته، ادامه داد: این گونه همکاری‌ها سبب گسترش فضای دینی جامعه و افزایش تداوم انس مردم با اهل‌بیت (ع) می‌شود، بنابراین می‌توان برنامه‌های ویژه دهه کرامت را به صورت مستمر در صورت سال انجام داد.

وی اظهار داشت: یکی از حوزه‌های مهم فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه دینی است و ارتباط بین این حوزه با تولیت امامزادگان به تولید محتوا و تقویت انس، معرفت و عمل به تعالیم اهل‌بیت (ع) کمک می‌کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در این راستا، آستان مقدس شاهچراغ (ع) می‌تواند زمینه‌ساز فرصت‌های فرهنگی در استان فارس باشد و تاکنون نیز اتفاقات خوبی در این حوزه افتاده است.
صالحی تصریح کرد: مطالعات علمی گویای ارادت بخش زیادی از مردم استان فارس به اهل‌بیت (ع) و حرم امامزادگان دارد که این امر نشاندهنده موفقیت برنامه‌های فرهنگی و مذهبی و همچنین محبت مردم این استان نسبت به خاندان پیامبر اکرم (ص) است.
انتهای پیام/ر

سهم امامزادگان نباید فراموش شود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر