کد خبر: ۶۲۷۸۶۴۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲
آیت الله اراکی در پیش خطبه‌های نماز جمعه:

رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: امیدواریم با بهره‌گیری از مراسم اربعین و سایر مراسم‌ها راه برای وحدت امت اسلامی هموار شود.

امیدواریم با بهره‌گیری از مراسم اربعین راه برای وحدت امت اسلامی هموار شودبه گزارش خبرنگار احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ آیت‌الله محسن اراکی رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی امروز 21 مهر در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه به‌مناسبت سالروز تشکیل این مجمع، اظهار داشت: اگر در بین جمعی از مردم، ستیز به راه افتد و کشتار بین آنها رخنه کند،  از نشانه های عذاب الهی است چرا که دشمنی و جنگ نشانه عذاب الهی است.

وی در ادامه افزود: از همانجا که مخالفت با اهل بیت شنیده می شود، ندای تفرقه و اختلاف هم می شنویم، در حقیقت اهل بیت پیامبر اساس اتحاد هستند.

رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه در آستانه اربعین حسینی و راهپیمایی عظیم ده‌ها میلیونی بی‌سابقه در تاریخ بشر هستیم، ادامه داد: در راهپیمایی اربعین مطمئنا بیش از سی میلیون در آن شرکت خواهند کرد.

آیت الله اراکی با بیان اینکه همه این ده‌ها میلیون نفر یک‌دست و یک جهت هستند، افزود: این از معجزات پیامبر اکرم است، امروز این معجزه در حال تفسیر است که اهل بیت امان امت از اختلاف و منشأ نزول رحمت الهی هستند.

وی اظهار کرد: امیدواریم همه مسلمانان گرد اهل بیت جمع شوند و با وحدت کلمه حول محور قرآن، پیامبر و اهل بیت یک دل باشند و با این یک‌دستی رحمت خدا نازل می‌شود.

رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه در روایات گفته شده از آن روز که امام حسین (ع) به شهادت رسید، ندا سرداده شد که برای این امت عید فطری که همه بخواهند با هم عید بگیرند اتفاق نخواهد افتاد، گفت: اما در عاشورا همه یکی هستیم و هیچگاه اختلاف در عاشورا نداشتیم ولی در عید فطر اختلاف داریم و این نشانه این است که تنها حسین بن علی(ع) می‌تواند دلها را یکی کند. امیدوارم با بهره‌گیری از مراسم اربعین و سایر مراسم های اهل بیت، راه برای وحدت امت اسلامی هموار شود.

انتهای پیام/

 سخنرانی آیت الله اراکی در پیش خطبه های نماز جمعه

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی