کد خبر: ۶۲۷۸۷۵۶
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
فرمانده انتظامی شهرستان شیراز خبر داد؛

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز از طرح تشدید برخورد با موتورسیکلت‌سواران متخلف در شیراز خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ سرهنگ دلاور القاسی مهر فرمانده انتظامی شهرستان شیراز گفت: طرح تشدید برخورد با موتورسیکلت سواران متخلف در دست اجراست و همکاران با تخلفات موتور سیکلت سواران به ویژه در نقاط مرکزی شهر شیراز برخورد می‌کنند.

وی درباره جرایم پیش‌بینی شده در قانون برای موتورسیکلت سواران متخلف، افزود: بر اساس قانون تردد در خطوط ویژه اتوبوس رانی ۸۰۰ هزار ریال، تردد در پیاده رو ۶۵۰ هزار ریال، انجام حرکات نمایشی با موتور سیکلت همچون تک چرخ و دور زدن در جا یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال جریمه را برای متخلفان در بر خواهد داشت.

سرهنگ القاسی مهر همچنین با بیان اینکه نداشتن کلاه ایمنی جریمه ۶۰۰ هزار ریالی را برای متخلفان به همراه دارد، ادامه داد: این جریمه برای یک نفر است و اگر موتور سیکلت‌سوار دارای ترک نشین نیز باشد جریمه ۶۰۰ هزار ریالی برای این فرد نیز به شکل جداگانه اعمال خواهد شد.


وی اظهار داشت: متاسفانه گاهی برخی از موتورسیکلت سواران خودشان یا ترک نشینشان کلاه ایمنی داشته و فرد دیگر بدون کلاه ایمنی است که این افراد نیز جریمه خواهند شد.

فرمانده انتظامی شهر شیراز با بیان اینکه حمل بار غیر متعارف با موتورسیکلت جریمه ۴۰۰ هزار ریالی دارد، تصریح کرد: متاسفانه تعداد معدودی از موتورسیکلت سواران نه تنها رعایت حال و جان خود را نمی‌کنند بلکه توجهی به ایمنی دیگر شهروندان نیز ندارند و اقدام پلیس در برخورد با تخلفات این افراد برای حفظ جان خودشان و دیگر شهروندان است.

القاسی درباره مواردی که منجر به توقیف موتور سیکلت می‌شود، بیان کرد: عبور از خط ویژه و پیاده رو، نداشتن کلاه ایمنی و انجام حرکات نمایشی با موتورسیکلت جزو تخلفاتی است که در صورت رویت شدن از سوی پلیس حتما با آن برخورد می‌شود و ضمن اینکه موتورسیکلت سوار متخلف جریمه خواهد شد، نسبت به توقیف آن نیز اقدام می‌شود.

وی افزود: بر این اساس اگر موتورسیکلت برای بار اول توقیف شده باشد به مدت یک هفته و در صورت تکرار به مدت یک ماه در پارکینگ خواهد بود.

فرمانده انتظامی شیراز با تاکید بر اینکه راندن موتور سیکلت بدون داشتن گواهینامه معتبر تخلف است، تصریح کرد: متاسفانه برخی از جوانان بدون داشتن گواهینامه از موتور سیکلت استفاده می‌کنند که این افراد به دادسرای پلیس راهور معرفی شده و جریمه شان با نظر مقام قضایی اعمال می‌شود از این رو به تمامی افراد هشدار می‌دهیم که از رانندگی بدون گواهینامه چه با موتورسیکلت و چه با خودرو سواری پرهیز و خانواده‌ها نیز حواسشان به فرزندانشان باشد تا دست به چنین اقدامی نزنند و جان خود و دیگر افراد جامعه را بخطر نیندازند.
انتهای پیام/ر

برخورد با موتورسیکلت‌سواران متخلف در شیراز

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی