کد خبر: ۶۲۷۹۱۷۰
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۲
سفیر ایران در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی:

سفیر و نماینده کشورمان در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی گفت: حامیان تروریست‌های شیمیایی باید پاسخگوی عواقب سیاست‌های خود در سوریه و عراق باشند.

حامیان تروریستهای شیمیائی باید پاسخگوی عواقب سیاستهای خود در سوریه و عراق باشند

به گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛  علیرضا جهانگیری سفیر و نماینده دایم کشورمان نزد سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در لاهه روز جمعه طی سخنانی در اجلاس شورای اجرایی این سازمان ، از رویکرد برخی کشورها نسبت به موضوع کاربرد سلاح‌های شیمیایی در سوریه و عراق انتقاد و تأکید کرد: در شرایطی که دولت سوریه علیرغم وضعیت دشوار در این کشور به همکاری خود با سازمان منع سلاحهای شیمیایی ادامه داده است، تروریست‌ها و از جمله داعش و جبهه النصره در سوریه و عراق از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرده‌اند، بر این اساس کشورهایی که به تامین مالی ، لجستیک و عملیاتی تروریست‌ها می پردازند، باید اقدامات خود را متوقف کنند.


سفیر و نماینده کشورمان در هشتاد و ششمین اجلاس شورای اجرایی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی که در حال برگزاری است ،تصریح کرد : جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از مهم ترین قربانیان سلاح های شیمیایی از تمامی کشورهای عضو می خواهد مبارزه با تروریسم شیمیایی را به عنوان یکی از اولویت‌هایشان قرار دهند .

وی افزود: همه کشورها باید از هرگونه حمایت از فعالیت های تروریستی اجتناب کرده و عاملان حملات شیمیایی و کشورهایی که از تروریست‌های شیمیایی حمایت می کنند، باید پاسخگوی رفتار وعواقب سیاست‌های خود باشند .

جهانگیری ضمن محکوم کردن کاربرد سلاح های شیمیایی توسط داعش و جبهه النصره در سوریه و عراق خاطر نشان کرد: تلاش‌های بین المللی برای مقابله با دسترسی و استفاده تروریست‌ها وبازیگران غیر دولتی به سلاح‌های شیمیایی باید تقویت شده و افزایش یابد که در این رابطه نقش سازمان منع سلاح‌های شیمیایی انکار ناپذیر است.


سفیر و نماینده دایم کشورمان با اشاره به همکاری‌های دولت سوریه با سازمان منع سلاح‌های شیمیایی تصریح کرد: علیرغم شرایط دشوار و نا امن طی چهار سال گذشته، دولت سوریه با هدف انجام تعهدات خود براساس کنوانسیون سلاح های شیمیایی و مصوبات شورای اجرایی به همکاری با سازمان منع سلاح های شیمیایی ادامه داده است.

جهانگیری همچنین ضرورت ارتقای همکاری های فنی و اقتصادی بین کشورهای عضو از طریق تبادل اطلاعات فنی وتجهیزات شیمیایی و فنی و براساس کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی را مورد تاکید قرار داد و اقدامات زور مدارانه یک جانبه به‌ویژه محدویت‌های تبعیض آمیز در زمینه مبادلات تجاری را مغایر کنوانسیون دانست .

وی همچنین ضمن استقبال از تکمیل عملیات انهدام تاسیسات سلاح‌های شیمیایی در منطقه کیزنر در فدراسیون روسیه از دیگر کشورهای دارنده سلاح های شیمیایی خواست تا تمامی تلاش‌های خود را در جهت نابودی سلاح های شیمیایی بکار گیرند.


شورای اجرایی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی قرار است، نامزد پیشنهادی خود را به اجلاس سالانه کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی به منظور اتخاذ تصمیم در خصوص مدیر کل آتی این سازمان، توصیه کند.

 

انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Switzerland
|
۰۵:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
به اضافه اشغال هایی که به صدام بمب های شیمیایی فروختنند .
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی