کد خبر: ۶۲۹۷۶۴۶
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
۰۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
کد خبر : ۶۲۹۷۶۴۶
رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور اعلام کرد؛

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور گفت: ۵۸۰۰ طرح نیمه‌تمام در کشور داریم که با وجود کمک خیرین هنوز نیمه‌تمام مانده است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛ محمدرضاحافظی رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز در خرم‌آباد اظهار داشت: ۲۱ سال است که این حرکت فرهنگی را در کشور آغاز کرده‌ایم و این در حالی است که نخستین خیر مدرسه‌ساز در کشور امام راحل بود که رقمی را برای مدرسه‌سازی لحاظ کردند و در جوار حرم امام رضا(ع) آغاز شد.

وی افزود: تعداد خیرین مدرسه‌ساز در ابتدا محدود بود، اما امروز تعداد خیرین مدرسه‌ساز در کشور افزایش‌یافته و به ۶۵۰ هزار نفر در داخل کشور ویک هزار نفر در خارج از کشور رسیده است.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور با اشاره به اینکه ۳۷ درصد کل مدارس کشور را احداث کردیم، عنوان کرد: مدرسه‌سازی در سراسر جهان در حال گسترش است و این در حالی است که ۱۰ درصد جمعیت مردم ایران در خارج از کشور سکونت دارند و به اجبار در مدارس بیگانه درس‌خوانده و ملیت و زبان را فراموش کرده و علیه ملت خود آموزش می‌بینند و دولت نیز هیچ اقدامی برای مقابله با آنها نمی‌تواند انجام دهد.

وی بیان کرد: مجمع خیرین در سطح جهان حضور فعال دارد و مدرسه ایرانی احداث می‌کند تا فرزندان ملیت ایرانی خود را فراموش نکنند به‌طوری‌که در کشور دبی مدرسه‌ای احداث کردیم و به‌اندازه‌ای مجلل و مجهز است که ۳۰ درصد بیگانه در آن تحصیل می‌کنند.

حافظی به ساخت مدرسه در کشور‌های ترکیه و هندوستان اشاره کرد و گفت: ساخت مدرسه در کشور‌های دیگر بازخورد‌های خوبی داشته و آن را دیده‌ایم، همچنین با توزیع قلک‌هایی در بین دانش‌آموزان گرگان توانستیم یک مدرسه بسازیم.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور تصریح کرد: داشتن ثروت دلیل بر مشارکت در کار خیر نیست چراکه بستر توسعه پایدار هر کشور آموزش‌وپرورش است که با کمک آن می‌توان با موفقیت از موقعیت‌های مختلف عبور کند و کشور ما نیز راه موفقیت را پیداکرده و در تحریم‌ها نیز نتیجه افتخار‌آفرین حاصل کردیم.

وی اضافه کرد: در ۴۵۰ شهرستان کشور مجامع ما مجموعه قانونی دارد و مردم در آن حضور یافته و مشارکت می‌کنند و این در حالی است که جامعه خیرین مسکن‌ساز و دانشگاه ساز، راه‌ساز ایجادشده است.

حافظی اظهار داشت: در دو سال گذشته نخستین جشنواره در راه و ترابری برگزار شد و افرادی ۱۴۰ کیلومتر جاده‌سازی و پل‌سازی کرده بودند که نشان می‌دهد ملت ما واقع‌بین هستند و در تمام زمینه‌ها خدمت‌رسانی می‌کنند به‌طوری‌که در تهران ۱۸۰۰ دانش‌آموز بورسیه شدند تا دانش‌آموز و دانشجو به دلایل مشکلات مالی ترک وطن و ترک تحصیل نکند.

وی افزود: قصد داریم در ۴ شهر کانادا مجامع خیرین ایجاد کنیم و آن‌ها را به ثبت رساندیم تا افراد ایرانی کمک کنند، همچنین قرارگاه خاتم نیز ساخت ۳۸ مدرسه در لرستان را تقبل کرده است و سپاه نیز ۵۰۰ مدرسه معادل ۶۰۰ میلیارد تومان در کل کشور ایجاد خواهد کرد و ترامپ از این حرکت سپاه بیشتر خواهد سوخت.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور بابیان اینکه در بروجرد نیز هرسال به سه هزار دانش‌آموز که معدل بالای ۱۸ سال دارند هدیه اهدا می‌کنم، گفت: طی سه روز گذشته نامه‌ای به نوبخت فرستادم، چون ۵۸۰۰طرح نیمه‌تمام در کشور داریم که خیرین سهم خود را پرداخت کردند و دولت، چون پول ندارد نیمه‌تمام مانده‌اند و اگر از طرف دولت اعتبار تکمیل آن‌ها تأمین شود این امر محقق می‌شود.

انتهای پیام/م

صحبت های رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور در خرم آباد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر