کد خبر: ۶۳۱۳۳۷۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۰
بررسی وضعیت ملی پوشان فوتبال ایران در خط هافبک؛

خط هافبک تیم ملی فوتبال ایران به عنوان محور اصلی در تاکتیک‌های دفاعی و تهاجمی کی روش از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران برای برگزاری دیدار های تدارکاتی خود مقابل پاناما (که روز گذشته برگزار شد ) و ونزوئلا دیدار پیش روی تیم ملی ، 11 هافبک را به جمع ملی پوشان دعوت کرد.

علی کریمی، امید ابراهیمی، مهدی ترابی، احمد عبدالله زاده، اکبر ایمانی و وحید امیری 7 هافبک ملی پوش فوتبال ایران هستند که در لیگ برتر کشورمان بازی می کنند. علیرضا جهانبخش، احسان حاج صفی و سامان قدوس هم 3 لژیونر کشورمان هستند که در تیم های اروپایی آلکمار هلند، پانیونیوس یونان و اوسترسوند سوئد بازی می کنند.

اشکان دژاگه هم به عنوان کاپیتان تیم ملی ایران در حال حاضر بدون تیم است.

احسان حاج صفی

تیتر آقای باقری


آمار ۸۸ بازی ملی و ۶ گل سبب شده است تا مدافع- هافبک ۲۷ ساله پانیونیوس یونان دومین بازیکن باسابقه تیم ملی ایران لقب بگیرد. حاج صفی در نخستین فصل حضورش در لیگ یونان عملکرد خوبی داشته و تا پایان هفته دهم این رقابت ها آمار یک گل و ۲ پاس گل را به جا گذاشته است. با توجه به آسیب دیدگی محمدی و دوری آقایی از دوران اوج به احتمال فراوان کی روش در دیدارهای تدارکاتی تیم ملی بازهم از حاج صفی در پست دفاع چپ استفاده می کند که البته کاپیتان سوم تیم ملی چندان از بازی در این پست رضایت ندارد.

اشکان دژاگه

تیتر آقای باقری

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران که به تازگی دوران آسیب دیدگی را پشت سر گذاشته همچنان بدون تیم است و به احتمال فراوان روند بدون تیم ماندن دژاگه تا ۲ ماه دیگر و نقل و انتقالات زمستانی ادامه می یابد.
اشکان در ماه های اخیر با وجود اختصاصی تمرین کردن هرگاه برای تیم ملی به میدان رفته عملکرد خوبی داشته است اما بدون شک تداوم وضعیت فعلی دژاگه در آستانه جام جام جهانی به او ضربه می زند و به همین دلیل انتظار می رود اشکان به زودی تیم جدیدش را معرفی کند.
دژاگه ۳۱ ساله در ۴۲ بازی ملی هفت بار موفق به گلزنی شده است.

علیرضا جهانبخش

تیتر آقای باقری

جهانبخش آماده ترین لژیونر حال حاضر فوتبال ایران است و هرهفته شاهد درخشش او در ترکیب آلکمار هستیم.

عملکرد وینگر سرعتی و خوش تکنیک تیم ملی ایران به حدی خوب بوده است که نام او را در بین سه بازیکن برتر لیگ هلند در ماه اکتبر قرار دهد. بدون شک بازی های درخشان جهانبخش نقش غیرقابل انکاری در قرار گرفتن آلکمار در رتبه چهارم اردیویزه و هم امتیاز شدن شاگردان یان ون دن بروم با آژاکس و زووله، تیم های دوم و سوم این رقابت ها دارد.

او با آمار ۳۲ بازی و ۳ گل ملی در ۱۰ بازی این فصل خود برای آلکمار ۳ گل زده و ۶ پاس گل هم ارسال کرده است.

وحید امیری

تیتر آقای باقری

هافبک دونده و زحمتکش پرسپولیس همچنان جزء گزینه های قابل اعتماد کادرفنی تیم ملی محسوب می شود و به همین دلیل امیری هم از همین حالا خودش را جزء مسافران روسیه ۲۰۱۸ می داند.

امیری به جز گلی که در هفته اول لیگ برتر برای پرسپولیس مقابل فولاد به ثمر رساند در ۹ بازی اخیرش نه تنها گلی وارد دروازه حریفان نکرده بلکه حتی یک پاس گل هم به هم تیمش هایش نداده است. با این وجود کی روش هم نمی تواند مانند برانکو از نقش محوری امیری در ترکیب تیمش بی تفاوت عبور کند حتی اگر او در ۲۹ بازی ملی اش تنها یک گل به ثمر رسانده باشد.

امید ابراهیمی

 تیتر آقای باقری

شاید یکی از دلایل اصلی و تاثیرگذار ناکامی علیرضا منصوریان با استقلال در لیگ هفدهم آسیب دیدگی امید ابراهیمی بود چراکه آبی های پایتخت پس از بازگشت این بازیکن به ترکیب در سه بازی ۲ بار موفق به کلین شیت شدند. کاری که در ۹ بازی ابتدایی خود در لیگ تنها ۲ بار موفق به انجام آن شده بودند.

ابراهیمی یکی از مردان مورد اعتماد کی روش در زمان هایی است که او می خواهد تیم ملی را با ۲ هافبک دفاعی به میدان بفرستد. با توجه به محرومیت سعید عزت اللهی از حضور در نخستین بازی تیم ملی در جام جهانی کادرفنی تیم ملی در ماه های باقی مانده تا آن رقابت ها تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا ابراهیمی را از لحاظ روحی و فنی کاملا برای به میدان رفتن در این رقابت ها آماده کند.

هرچند هافبک دفاعی استقلال در این تیم یک بازیکن گلزن محسوب می شود اما در ۲۴ بازی ملی قبلی اش یک گل هم وارد دروازه حریفان تیم ملی نکرده است.

سعید عزت اللهی

تیتر آقای باقری

جوان ترین بازیکن تیم ملی پس از نیمکت نشینی های متوالی در روستوف ترجیح داد با قراردادی قرضی تا پایان لیگ روسیه راهی آمکار پرم شود و شانس بازی در این تیم را به دست آورد. عزت اللهی پس از رفع آسیب دیدگی اش در پنج بازی اخیر در ترکیب اصلی شاگردان گاژی گاژیف به میدان رفت و همین امر سبب شد از ناآمادگی روزهای ابتدایی فصل تا حد زیادی فاصله بگیرد.

عزت اللهی با آمار ۲۱ بازی و یک گل ملی به دلیل اخراج در دیدار کره جنوبی و ایران نمی تواند در نخستین بازی مرحله گروهی جام جهانی برای ایران به میدان برود اما کی روش روی توانایی هافبک دفاعی اصلی تیمش در ۲ بازی بعدی این مرحله حساب ویژه ای باز کرده است.

مهدی ترابی

تیتر آقای باقری

از جمع ۵ بازیکن سایپا در مرحله اول اردوی آماده سازی تیم ملی برای دیدار با پاناما و ونزوئلا تنها مهدی ترابی در فهرست اصلی کی روش قرار گرفت و جالب اینجاست او در سه روز ابتدایی تمرینات تیم ملی به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه زانوی پای راست، زیرنظر فیزیوتراپ های این تیم تمرینکرد. با این وجود با توجه به علاقه کی روش به ترابی، او باردیگر به تبم ملی دعوت شد تا درصورت امکان مقابل پاناما و ونزوئلا به میدان برود.

ترابی که در چهار هفته ابتدایی لیگ برتر درخشش فوق العاده ای با سایپا داشت در ۷ هفته اخیر همزمان با ناکامی های متوالی نارنچی پوشان دچار افت شد اما همچنان برای باقی ماندن در فهرست تیم ملی شانس دارد.

ترابی در ۱۳ بازی ملی چهار به موفق گلزنی شده است.

علی کریمی

تیتر آقای باقری

کریمی هم به دنبال رفع آسیب دیدگی در ۳ بازی اخیر در ترکیب اصلی سپاهان قرار گرفت تا کی روش باردیگر نام او را در فهرست ملی پوشان فوتبال کشورمان قرار دهد و کمال کامیابی نیا را برای دیدار دوستانه مقابل پاناما و ونزوئلا خط بزند.

هافبک سابق تیم های دیناموزاگرب و لوکوموتیو زاگرب امیدوار است با درخشش در ترکیب سپاهان و قرار گرفتن در فهرست نهایی تیم ملی برای جام جهانی پس از پایان این رقابت ها باردیگر به فوتبال اروپا بازگردد.

هافبک دفاعی ۲۳ ساله تیم ملی تاکنون ۵ بازی برای یوزپلنگ های آسیا انجام داده است.

سامان قدوس

تیتر آقای باقری

سامان با رد پیشنهاد تیم ملی سوئد و انتخاب ایران به یکی از ملی پوشان محبوب فوتبال کشورمان تبدیل شد و امیدوار است با اتکا بر این امر و توانایی هایش بتواند نظر مثبت کارلوس کی روش را برای ثابت بازی کردن در ترکیب تیم ملی جلب کند.

درخشش قدوس در ترکیب اوسترسوند در لیگ سوئد و یورو لیگ سبب شد تا بحث تمایل برخی تیم های انگلیسی و آلمانی برای جذب او در نقل و انتقالات ژانویه مطرح شود.

سامان در رقابت های لیگ و جام حذفی سوئد در مجموع آمار ۳۰ بازی، ۱۵ گل و ۹ پاس گل را ثبت کرد. ضمن اینکه او در مرحله پلی آف و گروهی لیگ اروپا هم ۹ بازی برای اوسترسوند انجام داده و آمار ۳ گل و ۳ پاس گل را به جا گذاشته است.

قدوس در نخستین بازی های ملی اش مقابل توگو و روسیه هم ثابت کرد می تواند در آینده ای نزدیک به یکی از ستون های اصلی خط هافبک تیم ملی تبدیل شود.

احمد عبدالله زاده

تیتر آقای باقری

هافبک جوان فولاد جدید ترین محصول کارخانه بازیکن سازی این باشگاه برای تیم ملی بزرگسالان ایران است و در ۲ اردوی اخیر این تیم هم با عملکرد خوبش رضایت کی روش را برانگخیته است.

تبحر اصلی عبدالله زاده بازی درگیرانه و برتری در جنگ های میانه میدان است و کی روش هم از همان ابتدای حضورش در فوتبال ایران ثابت کرده است به بازیکنانی با این ویژگی علاقه فراوانی دارد.

عبدالله زاده در تمام ۱۱ دیدار فولاد در رقابت های لیگ هفدهم به میدان رفته است و مقابل توگو هم نخستین بازی ملی اش را انجام داد.

اکبر ایمانی

 تیتر آقای باقری

هافبک میانی پدیده با قدرت بازی سازی و حفظ توپ خود جزء بهترین بازیکنان لیگ هفدهم بوده و پاداش این عملکرد خوب را با دعوت به اردوهای تیم ملی دریافت کرده است. ایمانی تلاش می کند در رقابت با بازیکنانی مانند اشکان دژاگه و سامان قدوس امیدوار است به یکی از شگفتی های فهرست نهایی تیم ملی در جام جهانی تبدیل شود.

او در بازی های دوستانه اخیر تیم ملی مقابل توگو و روسیه تاحدی به اعتماد کی روش پاسخ داد اما برای حضور در جام جهانی باید بیشتر خودش را اثبات کند.

انتهای پیام/

7 لیگ برتری و 3 لژیونر در جمع هافبک های تیم ملی ایران

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر