کد خبر: ۶۳۱۵۶۸۵
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۲
مشاور وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور حسابداری گفت: قصد داریم تا شیوه تامین مالی ساخت راه آهن در کشور را تغییر دهیم و به روش BOT خطوط جدید یا در حال احداث را پیش ببریم.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل ازپایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، جلسه مجمع عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ویژه بررسی بودجه و اهداف سال ۹۷ برگزار شد.

در این جلسه معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به عملکرد شرکت در حوزه پروژه های اقتصاد مقاومتی گفت: با تمرکز و تخصیص منابع به پروژه های اقتصاد مقاومتی، شرکت عملکرد درخشانی در این پروژه ها داشته به نحوی که تا شهریورماه بیش از ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی در مجموع ۸۹ پروژه اقتصاد مقاومتی حاصل شده است.

خادمی با تشریح اهداف سال ۹۷ ، به سرانجام رساندن پروژه های اولویت دار و تکمیل کریدورهای کشور را از اولویت ها برشمرد و افزود: احداث ۴۱۸ کیلومتر خط ریلی، ۴۰۱ کیلومتر آزادراه و ۱۱۳۲ کیلومتر بزرگراه از جمله برنامه هایی است که در سال آینده دنبال خواهیم کرد.

وی همچنین به اضافه شدن ساخت و توسعه راه های روستایی به حوزه وظایف شرکت اشاره کرد و اظهار داشت: این مسئله در پیشبرد، برنامه ریزی و تسریع احداث زیرساخت ها وظایف ما را دو چندان کرده است اما مشکل اینجاست که با وجود توسعه وظایف شرکت و افزایش مسئولیت های محوله، بودجه جاری افزایش چندانی نداشته است که این امر بایست توسط مجمع عمومی مورد بررسی و تجدیدنظر قرار گیرد.

در ادامه جلسه مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور حسابداری، حسابرسی و اصول حاکمیت شرکتی اتصال ۵ استان به شبکه ریلی را از دستاوردهای مهم دولت و شرکت ساخت قلمداد کرد و گفت: ما به دنبال این هستیم تا شیوه تامین مالی ساخت راه­ آهن در کشور را تغییر دهیم و بنا داریم به روش BOT خطوط جدید یا در حال احداث راه آهن در کشور را بسازیم که راه آهن چابهار-زاهدان یکی از این پروژه ها است.

غلامرضا سلامی مجمع عمومی شرکت را دارای جایگاه با اهمیتی عنوان و اضافه کرد: بایستی دستگاه های عضو مجمع به مصوبات مجمع توجه کنند و آنرا ملاک تصمیم گیری و مصوبات خود نمایند و اگر مباحثی در موضوعات مرتبط دارند با مطرح کردن آن در مجمع عمومی در رابطه با آن تصمیم گیری کنند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر