کد خبر: ۶۳۱۶۶۰۴
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۲

فرانسوا مولن فاش کرد دستگاه اطلاعاتی فرانسه تعداد فرانسوی‌های حاضر در عراق و سوریه را ۶۹۰ نفر تخمین می‌زند.

هشدار دادستان کل فرانسه درباره بازگشت تروریست ها از سوریه و عراقبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک؛ فرانسوا مولن فاش کرد دستگاه اطلاعاتی فرانسه تعداد فرانسوی‌های حاضر در عراق و سوریه را ۶۹۰ نفر تخمین می‌زند.

مولن تعامل محتاطانه با این افراد (فرانسوی‌های موجود در عراق و سوریه) را خواستار شد.

وی گفت:دستگاه‌های اطلاعاتی ما تخمین می‌زند ۶۹۰ فرانسوی از جمله ۲۹۵ زن در سوریه و عراق حضور دارند و در کنار عناصر مسلح می‌جنگند.

دادستان کل فرانسه بر ضرورت رعایت جانب احتیاط در تعامل با عناصر مسلحی که از سوریه و عراق به فرانسه بازمی گردند تاکید کرد و افزود: ما با افرادی مواجه هستیم که امید شان از گروه تروریستی داعش نا امید شده است ما باید جانب احتیاط را رعابت کنیم و نا امیدی آنان از داعش به معنای پشیمانی از کردارشان نیست. علاوه بر آن برخی از زنان و کودکان چگونگی استفاده از سلاح را یاد گرفته اند و این بسیار خطرناک است.

مولن از سیاست امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در تعامل با کسانی که آنان را «جهادی‌های فرانسوی» نامید و همراه با خانواده‌های خود به فرانسه باز می‌گردند دفاع کرد و آن را سیاستی مبنی بر تعامل با هر شرایطی دانست.

وی تاکید کرد بر اساس گزارش‌های اطلاعاتی، اکثر فرانسوی‌های موجود در سوریه و عراق باقی ماندن در این دو کشور را به بازگشت به فرانسه ترجیح می‌دهند.

انتهای پیام/

اظهارات دادستان کل فرانسه درباره داعش

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی