کد خبر: ۶۳۱۹۱۴۳
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۴

نوزدهمین سالگرد درگذشت علامه محمدتقی جعفری (ره)، با حضور دوستداران این عالم بزرگ اسلامی در کتابخانه علامه جعفری برگزار می‌شود.

نوزدهمین سالگرد ارتحال علامه محمدتقی جعفری (ره) برگزار می‌شودبه گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ آیین گرامیداشت نوزدهمین سالگرد درگذشت علامه محمد تقی جعفری (ره)، دو‌شنبه 22 آبان‌ماه ساعت 15 در ویژه برنامه‌ای با عنوان «از دیار آفتاب» برگزار می شود. 

این آیین با حضور جمعی از اساتید، فرهیختگان، خانواده و شاگردان ایشان و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین موسی حسنی، حجت الاسلام والمسلمین محمد معرفت، دکتر عبدالله نصری و علیرضا جعفری (فرزند این علامه فقید) با همکاری موسسه تدوین و نشر آثار علامه جعفری اجرا می‌شود.

 مثنوی خوانی ابوالفضل معین فراز، شعرخوانی صالح افشار، برپایی نمایشگاه‌ کتاب و نگارگذر عکس با موضوع زندگی و آثار علامه جعفری (ره)، از جمله بخش‌های مراسم "از دیار آفتاب" است.

 گفتنی است؛ علامه محمدتقی جعفری(ره) در طول سال‌های زندگی خود آثار متنوعی را تالیف کرد که از آن میان می‌توان مجموعه 27 جلدی «ترجمه و تفسیر نهج‌البلاغه»، مجموعه 15 جلدی «تفسیر و نقد و تحلیل مثنوی»، «ترجمه کامل نهج‌البلاغه»، «حقوق جهانی بشر از دیدگاه اسلام و غرب به دو زبان انگلیسی و فارسی»، «نقد نظریات دیوید هیوم در چهار موضوع فلسفی»، «بررسی و نقد برگزیده افکار راسل»، «زیبایی و هنر از دیدگاه اسلام»، «موسیقی از دیدگاه فلسفی و روانی»، «فلسفه دین»، «تحقیقی در فلسفه علم»، «فلسفه و هدف زندگی»، «مولوی و جهان‌بینی‌ها» و «شناخت انسان در تصعید حیات تکاملی» را نام برد.

 

انتهای پیام/

 

بزرگداشت علامه محمدتقی جعفری (ره) برگزار می‌شود

 

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تخفیف بنر
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل