کد خبر: ۶۳۲۰۱۳۵
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
شهردار منتخب همدان؛

شهردار منتخب همدان در صحن شورای شهر گفت: توفیق این را ندارم که درخدمت مردم همدان باشم.

توفیق خدمت به مردم همدان  را ندارمبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛حسین مرادی شهردار منتخب همدان امروز در صحن شورای شهر گفت: توفیق این را ندارم که در خدمت مردم همدان باشم .

وی گفت:بنده آشنایی قبلی با هیچکدام از اعضای شورای شهر نداشتم و ابتدا نخستین جلسه را در تهران با اعضای شورای داشتم که پیشنهاد شهرداری همدان را ارائه دادند.

مرادی با اشاره به اینکه پس از انتخاب بنده به عنوان شهردار همدان، تکمیل مدارک و پرونده در دستور کار قرار گرفت، گفت: در جلسات وزارت کشور برای مصاحبه حضور پیدا کرده و روند استعلامات از سوی وزارت کشور نیز در حال انجام بود.

شهردار منتخب همدان با بیان اینکه 12 روز گذشته مشکلی برای یکی از اعضای خانواده بنده پیش آمده و در روند حضور من در همدان نیز مسائلی را ایجاد کرد، تصریح کرد: به نظر بنده تاخیر از سوی استانداری همدان برای ارسال نامه معرفی به وزارت کشور خیری داشت چراکه اگر حکم بنده صادر شده بود امروز باید استعفا داده و به تهران باز می‌گشتم که این موضوع شهر را دچار مشکل می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه به حضور و خدمت در شهرداری همدان علاقمند بودم، گفت: بنده برای کار در همدان از سوی هیچ گروه و جناح خاصی معرفی نشده و علاقمند به حضور در چنین جریان‌هایی نیز نبودم.

مرادی با تاکید بر اینکه وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و با هدف خدمت به مردم همدان گام در این زمینه برداشتم، تصریح کرد: بنده روز چهارشنبه هفته گذشته به وزارت کشور مراجعه کردم ولی پاسخ استعلامات هنوز واصل نشده بود.

وی با اعلام اینکه قسم می‌خورم از تایید یا عدم تایید خود اطلاعی ندارم، گفت: بنده در پیگیری‌ها کوتاهی نکرده و پیگیری لازم را برای صدور حکم شهرداری توسط وازرت کشور را در دستور کار داشتم.

وی با اشاره به اینکه خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس نیز یکی دوبار با بنده تماس گرفته و آمادگی لازم را برای کمک و همراهی اعلام کردند، گفت: حضور بنده به عنوان مدیر شهر در مدت 5 یا 6 ماه مشکلات شهر را برطرف نمی‌کند چراکه مدیر باید شناخت کافی را داشته باشد تا بتوان منشا تحول و پیشرفت باشد.

شهرداری منتخب همدان تصریح کرد: اگر بنده به دنبال فرصت طلبی بودم پیگیری لازم را داشتم تا با ارتباطات موجود حکم شهرداری همدان را دریافت کنم و پس از شروع کار از شهرداری همدان استعفا می‌دادم ولی این مسئله اخلاقی نبوده و مسئله را به شورای شهر همدان اعلام کردم.

وی عنوان کرد: با شرایطی که پیش‌ آمده امکان حضور بنده در همدان به عنوان شهردار نیست و انتظار می‌رود شورای شهر همدان با انصراف بنده موافقت کند.

شهردار بعدی همدان با اجماع انتخاب می‌شود

بادامی عضو شورای شهر همدان  در این جلسه اظهار داشت: باید پذیرفت که برای حسین مرادی شهردار منتخب همدان مشکل ایجاد شده و او امکان حضور در شهرداری همدان را ندارد، نمی‌توان اصرار کرد به اجبار در این پست حضور داشته باشد.

وی با بیان اینکه مشکل شهردار همدان در حوزه وزارت کشور بوده است، گفت: اگر انصراف شهردار منتخب همدان پذیرفته شود تکلیف پیگیری‌ها در وزارت کشور و زمان از دست رفته شورای شهر همدان چه خواهد شد.

عضو شورای شهر همدان با اعلام اینکه شورای شهر همدان به وظیفه قانونی خود در رابطه با انتخاب و معرفی شهردار همدان عمل کرده است، تصریح کرد: سه ماه برای انتخاب شهردار فرصت بود که 10 روز از این زمان باقیمانده است و باید هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شود.

وی عنوان کرد: نمایندگان مردم همدان در مجلس در صحن شورای شهر حاضر شده و قول دادند حکم شهردار همدان را یک روزه از وزارت کشور دریافت کنند ولی رفتند و پشت سر خود را نگاه نکردند.

بادامی‌نجات با بیان اینکه همه می‌توانند حرف بزنند ولی مهم آن است که به سخنان خود عمل کنند، تصریح کرد: نمایندگان شهر باید نسبت به شهر خود، اقدامات و پیگیری‌هایی داشته باشند تا پیشرفت این شهر را رقم بزند.

وی اظهار کرد: روزی که حسین مرادی به عنوان شهردار همدان انتخاب شد چهره هر 11 نفر اعضای شورای شهر همدان بشاش بود و فکر می‌کردند انتخابی کرده‌اند که می‌توانند سبب تحول در شهر شده و در توسعه شهری مفید باشد.

عضو شورای شهر همدان با بیان اینکه انتخاب مرادی به عنوان شهردار همدان سبب تقویت هر چه بیشتر دوستی بین اعضای شورای شهر همدان شد، عنوان کرد: شهردار بعدی باید با اجماع انتخاب شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همدان نیز در این جلسه بیان کرد: در جلسه انتخاب شهردار با انتخاب نفر دوم به عنوان گزینه ذخیره مخالف بودم ولی چون اکثریت موافق بودند به آن رای دادم.

رضوان سلماسی با اشاره به اینکه اگر توافقی در شورای شهر همدان شده است باید به آن پایبند بود، تصریح کرد: متاسفانه به گونه‌ای رفتار شد که گویا این موضوع نظر شخصی بنده بوده و دیدگاه شورای شهر همدان نیست.

انتهای پیام/خ

انصراف شهردار منتخب همدان به شورای شهر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر