کد خبر: ۶۳۲۰۳۲۰
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان ؛

از ابتدای سال تحصیلی جدید ۵۵۰ گفتمان دینی با موضوعات مختلف مانند آسیب‌های اجتماعی در ۱۱۰ مدرسه استان سمنان برگزار شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان؛ حجت‌الاسلام علی شکری مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان در نشستی که به منظور انتخاب اعضای مجمع اساتید گفتمان های دینی در مدرسه صدرای شاهرود برگزار شد، با بیان اینکه در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ تعداد ۵۵۰ گفتمان دینی در ۱۱۰ عدد از مدارس استان سمنان  انجام شده است، گفت : این تعداد گفتمان با توجه به حجم بالای معارفی که باید برای دانش آموزان ارائه شود کافی نیست و حداقل باید آن را به دو برابر افزایش داد.


مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان ضمن تأکید بر اهمیت تغذیه فکری صحیح نوجوانان و جوانان ، افزود : روشنگری دینی باید سبب اصلاح رفتارهای اجتماعی شود و نتیجه آن این باشد که آسیب های اجتماعی کاهش یابد.


وی اظهار داشت: همان‌طور که در تعریف گفتمان آمده، واژه ای به معنای مجموعه یا دستگاهی بینشی محسوب می شود که از راه واژگان و گفتارهای نهادینه شده، بر ذهنیت‌ها اثر می‌گذارد و برخی اوقات تأثیر آن گسترش می یابد همچنین باید در نظر داشت که گفتمان بر کل جامعه احاطه می یابد و یا بر دوره ای از تاریخ حاکم می‌شود.


شکری بیان کرد: در بحث گفتمان های دینی مدارس استان سمنان  نیز در ابتدا باید با نیاز سنجی درست و با ارائه مناسب و علمی محتوا به اقناع ذهن دانش آموزان دست یافت لذا می توان به نهادینه شدن آن در افکار و به تبع آن شخصیت دانش آموزان امید داشت که به طور حتم در چند سال آینده وقتی این دانش آموزان وارد صحنه کار و فعالیت های اجتماعی شدند این گفتمان ها فعالیت های این قشر را سمت دهی می کند و اینجاست که گفتمان ها تاثیر خود را بر جامعه، گذاشته است.


مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با اشاره به گفتمان های مربوط به آسیب های اجتماعی ، افزود : در بحث آسیب های اجتماعی به هر میزان که در روشن کردن اذهان نوجوانان موفق عمل شود و این قشر از طرفی با مضرات مواردی مثل مصرف مواد مخدر آشناتر شوند از آسیب های اجتماعی کاسته خواهد شد اما باید در نظر داشت که روش درست مدیریت احساسات و اعمال خود را نیز باید به نوجوانان آموخت و سپس از آنها انتظار رفتار منطقی داشت.


وی بر انجام کار تخصصی تأکید کرد و اظهار داشت : نگاه ما در مجموعه اداره کل این است که اساتید گرانقدر در بحث گفتمان ها ورود تخصصی داشته باشند زیرا با اقتضائات دانشی و مهارتی امروز محال است که یک نفر در چند رشته متخصص باشد، لذا اساتید باید توجه داشته باشند در زمینه هایی که تسلط علمی ندارند وارد نشوند و هرکس مقید باشد به کار در یک رشته مشخص تا بتواند مخاطب خود را به لحاظ علمی اقناع کند.


انتهای پیام / ذ


برگزاری گفتمان های دینی در 110 مدرسه استان سمنان

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تخفیف بنر
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل