کد خبر: ۶۳۲۰۳۷۷
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴
معاون وزیر ارشاد در بوشهر:

معاون فرهنگی وزیر ارشاد با بیان اینکه برطرف کردن مشکلات فرهنگ مطالعه تنها بودجه نیست گفت: فراهم کردن تسهیلات برای بهبود فضای مناسب مطالعه استان‌ها در اولویت است.

بهبود فضای مناسب مطالعه استان‌ها در اولویت استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر،محسن جوادی صبح امروز در نشست با مسئولان استان بوشهر با بیان اینکه این استان در راه‌اندازی باشگاه کتاب‌خوانی پیشتاز است اظهار داشت: بیش از ۵ هزار باشگاه کتاب‌خوانی در استان‌ها ایجاد شده که بوشهر دارای بیشترین باشگاه کتابخوانی است.

وی از انتخاب شهر بوشهر به عنوان پایتخت کتاب ایران خبرداد و افزود: شهر بوشهر با داشتن شاخص‌های مورد نظر امسال به عنوان پایتخت کتاب انتخاب شد که این مهم فرصت مهمی برای توسعه زیرساخت‌ها و ترویج فرهنگ مطالعه کتاب را فراهم کرده است.

معاون فرهنگی وزیر ارشاد با تاکید بر نقش مهم فرهنگ در پیشرفت و توسعه جامعه خاطرنشان کرد: تولید فرهنگ دارای پیچیدگی‌هایی است که این فرهنگ نقش مهم و تاثیرگذاری در پیشرفت و رشد جامعه دارد.

جوادی با اشاره به اینکه مطالعه کتاب، فرهنگ‌ساز است افزود: بخش اصلی فرهنگ یک جامعه به کتاب و مطالعه بر می‌گردد به‌گونه‌ای که کتاب و مطالعه آن، فرهنگ‌ساز جامعه تلقی می‌شود.

وی با بیان اینکه برطرف کردن مشکلات فرهنگ مطالعه تنها بودجه نیست تاکید کرد: فراهم کردن تسهیلات برای بهبود فضای مناسب مطالعه استان‌ها در اولویت است.

معاون فرهنگی وزیر ارشاد با تاکید بر فراهم بودن فرهنگ مطالعه در جامعه گفت: با توجه به وجود علاقه در مطالعه کتاب، باید انگیزه‌های لازم در جامعه به ویژه در بین جوانان و نوجوانان ایجاد شود.

جوادی با قدردانی از توجه استاندار بوشهر به حوزه فرهنگ و ترویج مطالعه بیان کرد: توسعه فضا‌های فرهنگی به ویژه امکانات کتابخانه‌ای در استان‌ها مورد توجه است که توجه استاندار بوشهر به این عرصه قابل تقدیر و قدردانی است.

وی با تاکید بر توجه به اعتبارات حوزه فرهنگ و مطالعه گفت: تقویت بودجه و اعتبارات عرصه فرهنگ و ترویج کتاب‌خوانی باید در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد که تخصیص اعتبارات در این حوزه مورد توجه استان‌ها است.

انتهای پیام/ز

بهبود فضای مناسب مطالعه در اولویت است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر