کد خبر: ۶۳۲۱۳۶۹
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۴

یک دادگاه استیناف در ایالت کالیفرنیای آمریکا اجازه داد بخشی از فرمان ضدمهاجرتی رئیس‌جمهور این کشور علیه ایران و ۵ کشور دیگر به اجرا درآید.

حکم دادگاهی در آمریکا درباره به اجرا درآمدن بخشی از فرمان ضدمهاجرتی ترامپبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، یک دادگاه استیناف در ایالت کالیفرنیای آمریکا روز دوشنبه اجازه داد بخشی از فرمان اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در خصوص ممنوعیت سفر شهروندان برخی کشور‌ها به آمریکا به اجرا درآید.

این دادگاه استیناف طی حکمی اعلام کرد دولت آمریکا در صورتی می‌تواند از ورود شهروندان شش کشور اسلامی جهان به آمریکا جلوگیری کند که آن‌ها هیچگونه ارتباط خانوادگی و خویشاوندی در این کشور نداشته باشند.

کمیته‌ای سه نفره از قضات دادگاه استیناف بخش نهم آمریکا مستقر در سان‌فرانسیسکو با درخواست دولت ترامپ برای دست‌کم جلوگیری موقت از حکم یک قاضی که باعث به تعلیق درآمدن فرمان ضد مهاجرتی جدید رئیس جمهور آمریکا شده بود، موافقت کرد.

فرمان ضد مهاجرتی جدید ترامپ ۲۴ سپتامبر اعلام و جایگزین دو فرمان قبلی شد که دادگاه‌های فدرال مانع از اجرای آن‌ها شده بودند.

بر اساس حکم دادگاه استیناف ایالت کالیفرنیا، فرمان ضد مهاجرتی ترامپ درمورد آندسته از اتباع ایران، لیبی، سوریه، یمن، سومالی و چاد به اجرا درخواهد آمد که هیچگونه ارتباط خانوادگی و خویشاوندی در آمریکا ندارند.

این حکم اتباع دو کشور دیگر که در فهرست فرمان ضد مهاجرتی رئیس جمهور آمریکا قرار دارند یعنی کره شمالی و ونزوئلا را شامل نمی‌شود.

انتهای پیام/

حکم دادگاه آمریکا درباره اجرا شدن بخشی از فرمان ضدمهاجرتی ترامپ

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر