کد خبر: ۶۳۲۱۴۰۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۲
سعیدی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از توزیع 20 هزار تخته چادر در مناطق زلزله‌‍زده خبر داد.

توزیع 20 هزار تخته چادر در مناطق زلزله‌‍زده/ ترخیص 1200 مجروح از بیمارستان و درمان سرپایی 4800 نفربهنام سعیدی سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان اینکه آواربرداری طی دو مرحله انجام می‌شود، اظهار کرد: اولین مرحله عملیات  جستجو و نجات و خارج کردن مجروحان از زیر آوار زلزله کرمانشاه در حال انجام است و امدادگران از لحظات اولیه وقوع زلزله این کار را آغاز کردند و هنوز جستجوها تا یافتن آخرین نفر در دستور کار نیروهای امدادی قرار دارد و پس از اتمام عملیات نجات، مرحله آواربرداری و جمع آوری زباله‌های ساختمانی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون تمام امکانات مورد نیاز زلزله زدگان تأمین و ارسال شده است، افزود:با توجه به اینکه با کمبود چادر مواجه بودیم، هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های مربوطه انجام شد و در نهایت 20 هزار تخته چادر تهیه و روز گذشته در مناطق زلزله‌زده توزیع شد.

درمان سرپایی بیش از 4 هزار تن از حادثه دیدگان زلزله

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور عنوان کرد: در حال حاضر تعداد  بسیاری از مجروحانی که با بالگرد به بیمارستان منتقل شده بودند در بیمارستان به سر می‌برند و همچنین حدود یک هزار و 200 تن از مجروحان زلزله از بیمارستان مرخص و 4 هزار و 800 تن از حادثه‌دیدگان نیز به صورت سرپایی درمان و مداوا شدند.

وی با بیان اینکه برخی از مجروحان طی دو مرحله با هواپیما به بیمارستان‌های تهران منتقل شدند، افزود: در مرحله نخست 145 تن و در مرحله دوم 180 تن از مجروحان زلزله با هواپیما به بیمارستان‌های تهران انتقال یافتند.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه اسکان اضطراری زلزله‌زدگان انجام شده است، گفت: تعدادی از  افرادی که اسکان نداشتند نیز شب گذشته اسکان اضطراری داده شدند.

انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تخفیف بنر
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل