کد خبر: ۶۳۲۱۴۵۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵

قرار است که هفتمین نشست همکاری‌های منطقه ای برای افغانستان یا ریکا تا ساعاتی دیگر در شهر عشق آباد پایتخت ترکمنستان برگزار شود.

هفتمین نشست ریکا امروز در ترکمنستان برگزار می‌شودبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، قرار است که هفتمین نشست همکاری‌های منطقه ای برای افغانستان یا ریکا تا ساعاتی دیگر در شهر عشق آباد پایتخت ترکمنستان برگزار شود.

محمد سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری و صلاح‌الدین ربانی وزیر امور خارجه در این نشست به نمایندگی از افغانستان شرکت کرده اند.

در این نشست دو روزه، وزرای خارجه، وزرای اقتصاد، روئسای نهادهای و سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی اشتراک خواهند کرد.

شکیب مستغنی، سخنگوی وزارت امور خارجه گفته است که هفتمین نشست ریکا، پیرامون پروژه‎های منطقه‌‌ای و برخی اقداماتی دیگر، بحث و گفتگو خواهد شد.

مستغنی با بیان این مطلب که نشست ریکا برای افغانستان فرصت‎های همکاری اقتصادی را ایجاد می‎کند افزود: "امسال سه پروژه مهم در چهارچوب گزارش ۲۰۱۷ "ریکا" در عشق‌آباد معرفی خواهد شد و این پروژه‌ها عبارتند از توانمند سازی اقتصادی زنان از طریق همکاری‌های اقتصادی منطقوی، ایجاد اتاق تجارت صنایع ریکا و ایجاد مرکز تحقیقاتی و ارزیابی در چهارچوب ریکا".

گفتنی است که در ششمین نشست "ریکا" که در سوم و چهارم سپتمبر سال ۲۰۱۵ در کابل برگزار شده بود، نمایندگانی از ۴۰ کشور و ۳۰ نهاد منطقه ای و بین‌المللی اشتراک کرده بودند.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر