کد خبر: ۶۳۲۱۷۲۴
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی دزفول از ساخت یک کتابخانه استاندارد در این شهرستان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز،رضا جوروند، رئیس اداره کتابخانه های عمومی دزفول گفت: برای نخستین بار در دزفول ،اداره کتابخانه ها اقدام به ساخت یک کتابخانه استاندارد در این شهرستان کرده است که در حال حاضر در مرحله انتخاب مشاور و تعیین پیمانکار می باشد و پیش بینی می شود تا آخر سال تجهیز کارگاه شود.

وی افزود:در طراحی کتابخانه استاندارد دزفول که با 2 هزارو 200 مترمربع زیربنا در کوی آزادگان دزفول ساخته می شود مخزن،مطالعه،کافی نت،بخش دیداری و شنیداری ، نشریات ، مرجع،کودک و نوجوان و آمفی تئاتر پیش بینی شده است.

جوروند افزود:با صرف اعتباری افزون بر 700 میلیون ریال از محل اعتبارات نهاد کتابخانه ها ، کتابخانه سبزقبا در محل پیشین خود بازسازی شده و بخش کودک، مرجع ، نشریات و کافی نت به این کتابخانه اضافه شده است .

وی تصریح کرد:تعداد 26 باب کتابخانه در دزفول فعال است که از این تعداد 10 کتابخانه مشارکتی است.

وی تعداد کتابهای موجود در کتابخانه های عمومی شهرستان دزفول را 133 هزار و 974 جلد کتاب عنوان کرد و افزود:در طول ماه ،هشت هزار و 965 جلد کتاب در کتابخانه های عمومی دزفول به امانت برده می شود.

وی ادامه داد:در سال گذشته 200 نشست کتابخوانی،84 نمایشگاه کتاب،73 برنامه مناسبتی،128 مورد بازدید دانش آموزان از کتابخانه ها ،290 مورد قصه گویی کودکان،154 نشست کارگاه نقاشی،80 نشست کاردستی،120 نشست آموزش قرآن،84 نشست شعرخوانی و 19 نشست روانشناسی در کتابخانه های دزفول برگزار شده است و 4 هزار و 9 نفر در مسابقات کتابخوانی شرکت کرده اند.

انتهای پیام/م

افزایش فضاهای فرهنگی در دزفول

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر