کد خبر: ۶۳۲۲۰۱۶
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶
هاشمی در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

رئیس شورای شهر تهران گفت: تکلیف سهام شهرداری تهران در شرکت آب و فاضلاب تهران به زودی مشخص می شود تا پس از آن بتوانیم درارتقای کیفیت آب پایتخت تصمیم گیری کنیم.

تعیین تکلیف سهام شهرداری تهران در شرکت آب و فاضلاب/کیفیت آب پایتخت را افزایش می دهیمبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پایان بیست و دومین جلسه رسمی شورای شهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما دو هفته در میان یک جلسه ،صبحانه کاری با شهردار تهران داریم و اعضای شورای شهر مطالبی را که پیرامون مسائل مشترک از پیش آماده کرده اند را با شهردار در میان می گذارند.

وی ادامه داد: بحث زلزله کرمانشاه سایر کارها را تحت الشعاع قرار داده است از این رو بحث اصلی امروز اعضای شورای اسلامی شهر تهران با شهردار تهران بحث زلزله بود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: مسأله کمک رسانی تهران به  زلزله زدگان کرمانشاه، وقت عمده جلسه صبح امروز را به خود اختصاص داد.

 هاشمی تصریح کرد: در ادامه جلسه صبح امروز اعضای شورای شهر با شهردار تهران، لوایحی مطرح شد که شهرداری در دوره های گذشته، به شورا فرستاده بوده و ما آن ها را به شهرداری ارجاع داده بودیم تا شهرداری فعلی نظر خود را اعلام کند.

 وی اظهار داشت: حضور معاونین و مقامات شهرداری در جلسات شورای شهر، و بحث انتصابات اخیر شهرداری تهران و بحث بکارگیری بازنشستگان در شهرداری، موضوعات دیگری بود که در جلسه امروز با شهردار به آن پرداخته شد.

رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: جلسات مشترک اعضای شورای شهر با شهردار تهران، جلسه مفیدی است و همه حاضرین حرف ها و نقطه نظرات  خود را صریح با شهردار مطرح می کنند و شهردار هم به صراحت پاسخ اعضا را می دهد.

هاشمی یادآور شد: طی برگزاری جلسات مشترک اعضای شورای اسلامی شهر تهران با شهردار، توانسته‌ایم یکدیگر را قانع کنیم و مشکل خاصی با شهرداری وجود ندارد.

هاشمی رفسنجانی خاطر نشان کرد: بیست و دومین جلسه شورای شهر نیز تحت الشعاع زلزله غرب کشور بود و مسائل مهمی مطرح و اعضای شورا تذکرات بسیاری در این خصوص بیان کردند و گزارشی از عملکرد شهرداری تهران در خصوص اقدامات صورت گرفته در زلزله استان کرمانشاه ارائه شد.

وی افزود: خوشبختانه همه هموطنان در سراسر کشور، نسبت به این حادثه ناگوار حساسیت و همبستگی نشان دادند و مشغول امداد رسانی به زلزله‌زدگان هستند.

 رئیس شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: موضوع دیگری که در جلسه امروز بررسی شد، مسأله آب و فاضلاب شهر تهران است که از اهمیت بالایی برخوردار است و با یک جلسه نمی توان آن را به نتیجه رساند چرا که باید زمان بیشتری برای بررسی و رسیدگی به آن اختصاص داد.

هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: مقرر شد محمد پرورش، مجددا در کمیسیون محیط زیست و سلامت حضور پیدا کند و سوالات ۹ تن از اعضا را پاسخ بدهند و همچنین مطالب مدنظر کمیسیون محیط زیست را پیگیری کرده و پاسخ دهند.

وی یادآور شد: شورای شهر تهران و شهرداری، اقدامات مورد نیاز برای بالا بردن کیفیت آب پایتخت و جلوگیری از هدر رفتن آب و کمک و مشارکت در سرمایه گذاری های شهر تهران را دنبال می کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: تکلیف سهام شهرداری تهران در شرکت آب و فاضلاب تهران به زودی مشخص می شود تا پس از آن به عنوان عضوی از هیئت مدیره شرکت آب و فاضلاب باشیم و در امور مربوط به آب شرب مردم تهران دخالت کنیم و کیفیت خدمات رسانی در این خصوص را افزایش دهیم.

هاشمی رفسنجانی گفت: یکی از اعضای شورای شهر تهران نسبت به انتصابات اخیر شهردار تهران منتقد شده است و این موضوع در جلسه امروز اعضای شورای شهر با شهردار تهران مطرح شد.

وی افزود: 3 معاون شهردار که هم‌اکنون در شهرداری به کارگیری شده اند، بازنشسته هستند، این در حالی است که بر اساس قانون مقام شهردار هم‌تراز وزیر و معاونان وی معادل معاون وزیر است و در این خصوص مشکلی برای بکارگیری و ابقای این افراد در سمت معاونان شهردار وجود ندارد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: برطرف کردن سوءتفاهم‌ها در خصوص انتصاب‌ها و انتخاب افراد در شهرداری موضوع دیگری بود که به آن پرداخته شد و گفتگو و بیان کردن نظرات اعضای شورای شهر با شهردار تهران بیشتر جنبه مشورتی دارد و به منزله دخالت نیست.

هاشمی رفسنجانی خاطرنشان کرد: مساله تغییر کاربری پایگاه‌های مدیریت بحران در شهر تهران از طریق کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری پیگیری می‌شود و امیدواریم نتایج مطلوبی در این زمینه حاصل شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر