کد خبر: ۶۳۲۲۲۳۴
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
معاون گردشگری استان اردبیل؛

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از اختصاص تسهیلات اشتغال زایی برای توسعه گردشگری و رونق صنایع دستی خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، قادر تقی زاده، معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی یک میلیارد و 500 میلیون دلار به منظور ارائه تسهیلات برای طرح های اشتغال زایی روستایی پیش بینی شده است.

وی افزود: این تسهیلات برای دستگاه های اجرایی مختلف از جمله جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و تعدادی از دستگاه ها در نظر گرفته شده و برای اشتغال زایی در شهرهای با جمعیت کمتر از 10 هزار نفر به صورت سرمایه در گردش و در روستاها برای طرح های مختلف با نرخ بهره 6 درصد پرداخت می شود.

تقی زاده با تاکید به اینکه 70 درصد از تسهیلات به صورت استانی و 30 درصد به صورت ملی پرداخت می شود، اضافه کرد: فعلا سهم استان ها از میزان تسهیلات مشخص نیست و به محض تعیین سهم دقیق استان ها ، متقاضیان می توانند با مراجعه به اداره کل و  معرفی به بانک، از این تسهیلات برخوردار شوند.

وی حوزه های اعطای تسهیلات را کشاورزی، فرش دستبافت، صنایع دستی، خدمات، گردشگری و فن آوری اطلاعات و... برشمرد و تاکید کرد: با تخصیص این تسهیلات از طرف بانک ها، جمعا  12 هزار میلیارد تومان تسهیلات در کل کشور برای این بخش پیش بینی شده است.     

انتهای پیام/ح

ارائه تسهیلات برای طرح های اشتغال زایی روستایی در اردبیل

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی