کد خبر: ۶۳۲۲۸۳۰
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۳
امدادرسانی به زلزله‌ زدگان؛

استاندار لرستان گفت: لرستان در حدتوان خود نقش امدادی و معین را برای استان زلزله زده کرمانشاه ایفا کرد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛ سید موسی خادمی استاندار لرستان با اشاره به ارسال کمک‌های مردمی و دستگاه‌های اجرایی لرستان به مناطق زلزله زده کرمانشاه اظهار داشت: لرستان به عنوان استان معین کرمانشاه در طرح‌های مدیریت بحران از قبل پیس بینی شده و به محض وقوع زلزله همه دستگاه‌های امدادی و مدیریت بحران را وارد عمل کرد.

وی با بیان اینکه در همان ساعات اولیه ستاد بحران لرستان با مسئولان کرمانشاه ارتباط داشتند و هر چه اعلام نیاز شد در حد توان تامین و ارسال شد گفت: از شب اول تعداد زیادی پتو و چادر که نیاز‌های اولیه بود به کرمانشاه ارسال کردیم

استاندار لرستان با اشاره به اعزام اکیب‌های خدماتی از جمله اورژانس و تعداد زیادی آمبولانس و اتوبوس آمبولانس از همان شب اول به استان کرمانشاه گفت: همچنین در ادامه اکیب‌های تعمیراتی برق، نیرو‌های امداد و نجات هلال احمر، تجهیزات هلال احمر به مناطق زلزله زده کرمانشاه اعزام شد.

خادمی با بیان اینکه همچنین در مرحله بعد کمک‌های امدادی و غذایی به مناطق زلزله زده کرمانشاه اعزام کردیم گفت: این کمک‌ها از طریق واحد‌های مردمی جمع آوری شده و همچنین کمک‌های دستگاه‌های استان وارد استان کرمانشاه شده و همچنان این کمک‌ها ادامه دارد.

وی با تاکید بر اینکه لرستان در حد توان خود نقش امدادی و معین را برای استان کرمانشاه ایفا کرد گفت: باز هم اگر از کرمانشاه اقلام امدادی و غذایی اعلام نیاز شود ما آماده هستیم که وارد عملیات شویم و کمک کنیم.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه مجموعه مدیریتی استان از همان ابتدا آماده بود و از همان شب اول همه پای کار آمدند ادامه داد: بخش اصلی اتفاق از توان ما خارج بود وتعدادی از مردم در این حادثه از دست رفتند، اما ادامه کار که کمک به بازماندگان، بازسازی و بهبود وضعیت فعلی بوده را باید انجام دهیم و ما هم مانند همه مردم ایران در کنار مردم کرمانشاه خواهیم بود.

خادمی گفت: علیرغم اینکه لرستان این زلزله را احساس کرد، اما خوشبختانه اتفاق خاصی در استان نیفتاد و تنها بعضی از واحد‌های مسکونی روستایی در برخی از شهرستان‌ها دچار مشکل شدند و تعدادی نیز جراحات سطحی مردم را داشتیم که مسئله خاصی نبود و استان دچار موضوع خاصی نشد.

انتهای پیام/م

مطلوب بودن عملکرد ستاد بحران لرستان در امدادرسانی به زلزله‌زدگان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر