کد خبر: ۶۳۲۳۲۰۹
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰

رئیس اداره شیلات زابل گفت: با توجه به مساعد شدن هوا از لحاظ دمایی طرح رها سازی بچه ماهی قزل آلا در این شهرستان از نیمه دوم آبان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، مهندس محمود رضا سرگزی گفت: این طرح در 30 استخر بتنی شهرستان زابل اجرا می شود.


وی بیان کرد: 70 هزار قطعه بچه ماهی سردآبی در استخرهای زابل رهاسازی خواهد شد و پیش بینی می شود 20 تا 25 تن ماهی قزل آلای رنگین کمانی از این استخرها برداشت شود.


وی افزود: پارسال 50 هزار قطعه بچه ماهی سردآبی از نوع قزل آلای رنگین کمانی در 20 استخر شهرستان زابل رهاسازی شد.


وی ادامه داد: پارسال 15 تن ماهی قزل آلا از شهرستان زابل برداشت و روانه بازار مصرف شد.


رئیس شیلات زابل گفت: وزن اولیه بچه ماهی قزل آلا رها شده در استخرها 20 گرم است که در پایان دوره پرورش به طور متوسط به 350 تا 400 گرم می رسند.


مهندس سرگزی با بیان اینکه ماهی قزل آلا به صورت زنده در زابل با قیمت کیلویی 150 هزار ریال به فروش می رسد افزود: ادارات و سازمان های دولتی این شهرستان در زمان برداشت این نوع ماهی لیستی از مقدار نیاز کارکنان خود تهیه و ماهی را بطور مستقیم و بدون واسطه از استخردار خریداری می کنند.


رئیس اداره شیلات زابل گفت: با توجه به استقبال مردم از پرورش ماهی قزل آلا، توزیع این نوع ماهی میان آبزی پروران این شهرستان نسبت به پارسال افزایش یافته است.


مهندس سرگزی اظهار داشت: تمام بچه ماهی های قزل آلا توزیعی در استخرهای پرورش ماهی زابل از پایگاه های مدار بسته شهرستان خاش تامین می شود.


وی با بیان اینکه پرورش ماهی قزل آلا در استخرهای زابل به صورت متراکم است افزود: آبزی پروران می توانند با استفاده از روش های موثر نظیر مکانیزاسیون در استخرهای پرورش ماهی، سود اقتصادی مناسبی به چرخه کشاورزی خود وارد کنند.


وی بیان کرد: با توجه به اینکه فضولات موجود در منابع آبی برای رشد محصولات کشاورزی بسیار موثر است توصیه می شود روستاییان در کنار کشاورزی به کار پرورش ماهی نیز روی آورند.


وی ادامه داد: بر اساس بررسی های صورت گرفته افرادی که در کنار کشاورزی به پرورش ماهی نیز مشغول هستند افزایش برداشت محصول داشته اند.

انتهای پیام/گ

رهاسازی بچه ماهی ها در استخرهای پرورش ماهی در زابل

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر