کد خبر: ۶۳۲۳۶۷۹
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴

طرح ترافیکی تعطیلات 28 صفر از امروز در جاده های خراسان جنوبی آغاز شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از بیرجند ؛  سرهنگ رضایی ، رئیس پلیس راه استان در نشست خبری با اشاره به افزایش ترددها در این ایام و قرار گرفتن خراسان جنوبی در مسیر زائران حرم رضوی گفت: این طرح با هدف کاهش حوادث رانندگی و تسهیل در تردد خودروها بویژه در جاده های غربی استان اجرا می شود.


وی افزود: 25تیم تلفیقی ، کنترل نامحسوس و ویژه درکنار سایر کارکنان پلیس راه، جاده های استان را بصورت شبانه روزی رصد می کنند.


سرهنگ رضایی از محدودیت ترافیکی دریکشنبه 30صفر مطابق با 29آبان خبر داد و گفت: در این روز از ساعت 14 تا 23 در محور بیرجند – قاین، تردد کامیون ها و وسایل نقلیه باری به استثنای خودروهای حامل مواد سوختی و فاسدشدنی ممنوع است.


رئیس پلیس راه خراسان جنوبی همچنین بیشترین علت تصادفات در ایام 28 صفر سالهای گذشته را ناشی از خواب آلودگی و عدم توجه به جلو اعلام کرد وگفت: با توجه به دوطرفه بودن وعدم ایمنی کامل جاده ها وهمچنین کویری وطولانی بودن جاده ها رانندگان ومسافران با هوشیاری کامل وبا استراحت به رانندگی بپردازند.


وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون هزار و 475فقره تصادف در محورهای برون شهری استان رخ داده است که 145نفر فوت و هزار و 837نفر مصدوم شدند.


وی با بیان اینکه 45درصد متوفیان درحوزه استحفاظی پلیس راه قاین وبیرجند بوده است گفت: علاوه بر محور بیرجند قاین محورهای بیرجند – اسدیه و فردوس – دیهوک از محورهای حادته خیز خراسان جنوبی است.


رییس پلیس راه استان همچنین 48درصد تصادفات را در راههای روستایی، 45درصد تصادفات را در راههای اصلی و7درصد را در راههای فرعی اعلام کرد.
انتهای پیام/ک


افزایش نظارتهای پلیس راه خراسان جنوبی در آستانه 28 صفر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر