کد خبر: ۶۳۲۳۸۰۷
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۹

هفتمین جشنواره استانی «میهمانی از سرزمین کتاب » برگزار می‌شود.

برگزاری هفتمین جشنواره استانی میهمانی از سرزمین کتاب درتبریزبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛هادی یوسف زاده مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی گفت: نمایشگاه آثار طرح سراسری کتاب و کتابخوانی و جشنواره مهمانی از سرزمین کتاب در مجتمع فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه نمایشگاه پوستر و آثار طرح توسعه کتابخوانی در دو بخش مربیان، کودکان و نوجوانان در رده سنی ابتدایی و متوسطه برگزار می شود، گفت: این نمایشگاه روز پنج شنبه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی با هدف ترغیب و تشویق کودکان به امر کتابخوانی برگزار می گردد.

یوسف زاده ادامه داد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی نیز به عنوان یک نهاد فرهنگی تاثیرگذار در حوزه کتاب و کتابخوانی این هفته را گرامی داشته است و از آنجا که بیشتر مراجعه کنندگان به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می باشند، سعی می کنیم برنامه های متنوعی را در این هفته برای مخاطبین برگزار کنیم زیرا معتقدیم با اقداماتی چون برگزاری جشنواره «میهمانی از سرزمین کتاب» در تبریز گام های مؤثری برای توسعه فرهنگ کتابخوانی برداشته می شود.

وی افزود: در طرح توسعه کتابخوانی مربیان و شرکت کننده گان سعی شده است تا با استفاده از روش و تکنیک خاص برای توسعه و ترویج کتاب، مخاطبین را به فرهنگ کتاب و کتابخوانی دعوت کرد.

یوسف زاده اضافه کرد: در مسابقه پوستر 3 نفر و در ارائه طرح های کتابخوانی 84 نفر کودک و نوجوان و 6 نفر مربی برگزیده شده اند.

یوسف زاده در ادامه به برگزاری جشنواره مهمانی از سرزمین کتاب در روز پنج شنبه از ساعت نه و سی دقیقه صبح در دو بخش نمایش خلاق و کتاب سازی اشاره کرد و افزود: این در حالی است که امسال جشنواره « میهمانی از سرزمین کتاب» هفتمین دوره خود را برگزار می کند.

وی تصریح کرد: در جشنواره فوق 28 نفر از مرحله کتابسازی 41 نفر در معرفی کتاب به روش نمایش خلاق برگزیده شدند.

یوسف زاده  در پایان گفت: اجرای سرود کتاب توسط کودکان و تجلیل از برگزیدگان جشنواره میهمانی از سرزمین کتاب از دیگر بخش های این برنامه خواهد بود.

 

انتهای پیام/ش

اجرای سرود کتاب توسط کودکان و نوجوانان درتبریز

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر